Przegląd produktów Stihl - rodzaje, opinie, ceny, porady zakupowe

Stihl to renomowana firma produkująca narzędzia ogrodnicze i sprzęty wykorzystywane w rolnictwie oraz leśnictwie. Do jej sztandarowych produktów należą piły motorowe. Oprócz nich w asortymencie przedsiębiorstwa znajdziemy wiele, bardzo przydatnych sprzętów. Takich jak chociażby kosiarki, nożyce do żywopłotów czy traktory ogrodowe. 

Oferta jest bardzo bogata, w tym artykule pokusiliśmy się o jej krótki przegląd. Opisaliśmy najważniejsze narzędzia oraz ich ceny.

Piła łańcuchowa w ofercie firmy Stihl – rodzaje i ceny

Piła łańcuchowa zwana też pilarka lub piłą motorową jest jednym z najważniejszych produktów firmy Stihl. To dzięki niej marka jest znana i ceniona na całym świecie. Dlatego też w ofercie interesującego nas producenta to narzędzie występuje w wielu odmianach. Takich jak piły motorowe do prac wokół domu i ogrodniczych oraz tych wykorzystywanych w rolnictwie i leśnictwie. W asortymencie odnajdziemy też pilarki specjalistyczne. Ważny podział dotyczy też sposobu zasilania. Patrząc pod tym kontem do dyspozycji mamy wersje spalinowe, elektryczne zasilane z sieci oraz akumulatorowe.

Spalinowe pilarki Stihl do prac wokół domu skonstruowano dla osób, które sporadycznie korzystają ze sprzętu tego typu. Do najtańszych urządzeń z tej kategorii należą pilarki MS 170 i MS 180. Pierwsza z wymienionych ma moc 1,6 KM i kosztuje około 700 zł. Druga o mocy 1,9 KM kosztuje około 900 zł. Oczywiście znajdziemy też piły motorowe o większej mocy, których cena przekracza 1000 czy 1600 zł. Piły dla rolnictwa i leśnictwa to już bardzo mocny sprzęt. Ich cennik rozpoczyna się w okolicach 2000 zł a kończy nawet na 7000 zł.  

Warte uwagi są też elektryczne pilarki Stihl. Można je stosować wewnątrz i na zewnątrz budynku. Charakteryzują się cichą pracą, nie generują spalin i mają dość dużą moc. Są zasilane z sieci elektrycznej, co wcale nie sprawia większego problemu. W sklepach jak i na stronie producenta odnajdziemy sześć pił elektrycznych. Najtańsze urządzenie, pilarka MSE 141 kosztuje około 550 zł. Średnia półka cenowa to MSE 210 C-B, cena w granicach 1200 zł. Najdroższa pilarka elektryczna kosztuje niewiele powyżej 2000 zł. Jeśli zaś chodzi o pilarki akumulatorowe najtańszą propozycją jest MSA 120 C-B. Dostaniemy ją za około 950 zł.

Inne narzędzia ogrodnicze Stihl

W każdym ogrodzie potrzebne są kosiarki, bez nich nie ma mowy o prawidłowej pielęgnacji trawnika. Stihl wychodzi naprzeciw klientom oferując urządzenia spalinowe, akumulatorowe i elektryczne. Dzięki temu każdy znajdzie sprzęt dopasowany do swoich potrzeb. Dla przykładu, kosiarki spalinowe występują w sześciu seriach. Każda z nich jest dopasowana do wielkości trawnika. Egzemplarze do koszenia średnich powierzchni kosztują od 1100 do 1800 zł. To oczywiście tylko wycinek większej całości.

W sklepach odnajdziemy też inne narzędzia marki Stihl. Podobnie jak w przypadku sprzętów opisanych powyżej, oferta jest bardzo bogata. Składają się na nią takie urządzenia jak traktory ogrodowe, kosy mechaniczne, nożyce do żywopłotów. Warto też zwrócić uwagę na wertykulatory, glebogryzarki czy rozdrabniacze ogrodowe. W każdej z wymienionych kategorii cennik jest zróżnicowany.