Stojaki do szlifierki kątowej - rodzaje, ceny, opinie, zastosowanie

Przydatny stojak do szlifierki kątowej

Stojak do szlifierki kątowej oczywiście nigdy nie zastąpi tarczowej szlifierki do drewna. Jednak jego zakup jest naprawdę wart rozważenia. To rozwiązanie dla majsterkowiczów – hobbystów, którzy chcą móc robić różne rzeczy, ale niekoniecznie planują inwestować w zakup najdroższych elektronarzędzi.

Szlifierka kątowa to akcesorium, które przyda się w każdym domu i na podwórku. Stojak pozwala na to, by cięcie było o wiele bardziej precyzyjne, a sama praca o wiele szybsza. Co więcej, stojak jest lekki, więc nadal możesz bez większego problemu pracować mobilnie w terenie. Szlifierki do drewna i ceramiki przydają się w czasie każdego remontu, sprawdzają się także w warsztatach hobbystów.

Uchwyt do szlifierki kątowej – rodzaje

Stojaki do szlifierki można podzielić ze względu na sposób mocowania szlifierki. Jest to jednak podział bardzo umowny, ponieważ większość z nich nadaje się do elektronarzędzi każdej marki. Stojaki uniwersalne są o wiele tańsze niż te markowe, nadają się do szlifierek różnego typu. Niestety jednak są dopasowane wyłącznie do jednego rozmiaru tarczy. Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o szlifierkach.

Dlatego właśnie stojaki można podzielić na te dla tarcz o standardowym rozmiarze 125 mm, mniejszych – 115 mm czy większych – 230 mm. Warto także sprawdzić, czy dany stojak jest kompatybilny z twoim modelem. Niektóre droższe szlifierki mają zabezpieczenia, które sprawiają, że ich mocowanie do stojaków uniwersalnych jest niemożliwe i trzeba kupić markowy stojak dedykowany do danego modelu. W przypadku szlifierek dwustronnych także trzeba zaopatrzyć się w specjalny produkt.

Wybieramy stojak do szlifierki kątowej

Jest kilka kryteriów, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze tego akcesorium. Stojak do szlifierki kątowej powinien być przede wszystkim bardzo stabilny. Tylko wtedy praca za jego pomocą będzie bezpieczna i precyzyjna. Zbyt lekka, chwiejąca się konstrukcja uniemożliwi dokładne cięcie i zachowanie odpowiednich kątów.

Warto także sprawdzić, czy stojak jest wykonany z solidnych materiałów. Powinien mieć dość długą gwarancję producencką i być po prostu trwały. Uchwyt do szlifierki kątowej to w końcu wydatek na co najmniej kilkanaście lat. Stojak nie może być za ciężki, zwłaszcza jeśli pracujesz w terenie i będziesz go ze sobą ciągle wozić. A może zainteresuje cię także ten artykuł o szlifierce kątowej?

Polecane szlifierki - sprawdź promocje

Stojak do szlifierki kątowej – opinie o producentach

Najczęściej wybiera się stojaki do szlifierek uniwersalne, czyli niekoniecznie produkowane przez firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą elektronarzędzi. Najbardziej znany jest z pewnością stojak do szlifierki kątowej Wolfcraft. Pasują do niego szlifierki kątowe Bosch, Makita czy Parkside. Produkty marki Wolfcraft są bardzo solidne, w jej ofercie znajdziesz zarówno takie dla tarcz 115 mm, jak i 125 mm czy nawet 230 mm.

Na uwagę zasługuje także stojak marki Einhell TS. Jego zaletą jest możliwość zamontowania szlifierki z dużą tarczą (230 mm). Ma bardzo uniwersalne zastosowanie i także nadaje się do większości szlifierek dostępnych na naszym rynku. Sprawdź także ten artykuł o szlifierce oscylacyjnej.

Uniwersalnym narzędziem jest także stojak POWERFIX, znany z wyprzedaży w sieci sklepów LIDL. Wygodny w użyciu, pasują do niego szlifierki kątowe Bosch, Parkside i inne najbardziej znanych marek.Ceny stojaków do szlifierek kątowych

Większość uniwersalnych stojaków do szlifierek kątowych to nie jest duży wydatek. Najczęściej kosztują one około 200 zł. Produkty marki Wolfcraft kupi się za 190-200 zł, a dostępne w Lidlu stojaki POWERFIX potrafią kosztować mniej niż 80 zł.

Nie jest to zatem duża inwestycja, a naprawdę się opłaca. Wygoda, komfort i pewność cięcia są z pewnością warte tych pieniędzy. A może zainteresuje cię także ten artykuł o szlifierce taśmowej?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny