Tradycja, czy nowoczesność?

Stół znajdziemy w każdym domu. A co znajdziemy na stole? Jeżeli przestrzeń naszego mieszkania lub domu pozwala na wygospodarowanie osobnego pomieszczenia na jadalnię, to niewykorzystany stół zazwyczaj pozostaje pusty. Inaczej jest w przypadku stołów, przy których oprócz posiłków toczy się także codzienne życie. Nadanie uroczystego, odświętnego charakteru meblom, które na co dzień muszą łączyć wiele funkcji, nie jest zadaniem prostym. Jak więc wyrwać stół ze schematu skojarzeń, w którym występuje on jako miejsce rutynowych prac domowych, obliczania rachunków i szybkich napraw? Odpowiedzią jest odpowiednia aranżacja. Odpowiednia, czyli taka, która skutecznie połączy cechy funkcjonalne z estetycznymi, a przy tym zgrabnie skomponuje się z pozostałymi elementami wyposażenia.

Wyposażenie stołu może stanowić uzupełnienie stylistyki panującej we wnętrzach lub też zdecydowanie z nią kontrastować. Ostateczny kształt zależy od pomysłów i odwagi domowników. Jeśli hołdujemy klasycznemu wzornictwu, to bez trudu znajdziemy zastawy i akcesoria wpisujące się w ten trend. Pomogą stworzyć atmosferę tradycyjnego domu, ułatwią powrót wspomnieniami do lat dzieciństwa oraz będą współgrały z równie tradycyjnymi daniami. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by w klasycznym wnętrzu użyć szkła, porcelany i sztućców reprezentujących nowoczesny, minimalistyczny design. Jeżeli postawimy na sprawdzone marki, to ten antagonizm wzorniczy podkreśli zarówno uroki mieszkania, jak i stołu. To także znakomita propozycja na miłośników nowoczesnej kuchni. Na tak zaprojektowanych talerzach zdecydowanie lepiej będą się prezentowały niebanalne pomysły kulinarne. 

Dobieramy ozdoby

Talerze, wazy i sosjerki to wyposażenie obowiązkowe, gwarantujące realizację zadań użytkowych. Równie istotne są jednak ozdoby.  Kształtują atmosferę i mają bezpośredni wpływ na to, jakie wrażenia wyniesiemy ze wspólnych biesiad. Ozdobne akcesoria warto dobrać z myślą o charakterze spotkania, a nawet rodzaju potraw, które znajdą się w menu. Po odwiedzeniu strony https://wenahome.pl/ szybko przekonamy się, jak łatwy jest dziś dostęp do pięknych i stylowych ozdób. Tu także znajdziemy wszystko to, co jest niezbędne, by nadać domowym uroczystościom odpowiedni styl i charakter. Pamiętajmy też, że często mniej znaczy więcej. Wybierajmy ozdoby nie tylko urokliwe, ale też solidnie wykonane - nie stawiajmy na ilość, lecz na elegancję.

Powyższe przykłady nie wyczerpują oczywiście wszystkich aspektów urządzenia stołu. Podkreślają jednak wagę roli, jaką odgrywa stół, zastawa i elementy ozdobne. Warto je docenić, potrafią bowiem znacząco wpłynąć na atmosferę panującą przy stole, a ta przecież jest równie ważna, jak smak i aromat potraw.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej