W aranżacjach domów i mieszkań bardzo często szukamy rozwiązań nieoczywistych, które sprawią, że końcowy efekt będzie oryginalny, ale i jednocześnie funkcjonalny. Trudno więc się dziwić, że coraz większa ilość osób kieruje się w stronę płyt OSB. To właśnie z nich możemy wykonać meble, ale i wszelkiego rodzaju ozdoby, jak np. ramki do zdjęć. Zanim jednak przystąpimy do kupna konkretnych konstrukcji, w tym stołu z płyty OSB, czy też samodzielnego ich wykonania, warto dowiedzieć się o tym materiale wszystkiego, co najważniejsze.

Czym są płyty OSB?

Z materiałem, jakim są płyty OSB na maldrew.com.pl, najczęściej spotkamy się w budownictwie – szeroko wykorzystuje się je do usztywniania ścian. Są to drewnopochodne wytwory, składające się z dwóch lub trzech warstw (w zależności od wybranego typu). Dzięki swoim właściwościom idealnie nadają się do montażu wewnętrznego, jak i zewnętrznego, gdzie z powodzeniem przeciwstawiają się warunkom atmosferycznym. Jednakże to wszystko sprawia, że są równie wartościowym materiałem, jeśli chodzi o samą aranżację wnętrz. I tyczy się to zarówno biur, jak mieszkań prywatnych.

Charakterystyka i właściwości

Płyty OSB charakteryzują się ponadprzeciętną wytrzymałością, przez co tak chętnie są wykorzystywane w budownictwie, w tym jako materiał nośny podłóg. Jakość ta uzyskiwana jest dzięki wspomnianym dwóm lub trzem warstwom wykonanym z drewna sosnowego, sklejanego specjalistycznymi żywicami syntetycznymi. Co więcej, pokrywając całość odpowiednim lakierem, uzyskujemy wręcz wymarzony blat biurka czy stołu. Biorąc to wszystko pod uwagę, skonstruowany bądź zakupiony przez nas stół z płyty OSB będzie nie tylko wyjątkową ozdobą naszego domu, ale i wytrzymałym, wieloletnim meblem.

Stół z płyty OSB – w jakim stylu?

Naturalnie pojawia się więc pytanie, w jakim stylu najlepiej sprawdzi się stół z płyty OSB. Otóż, jak pokazuje praktyka, bardzo chętnie wybierany jest do nowoczesnych pomieszczeń, gdzie ceniony jest minimalizm i rozwiązania nieoczywiste. Stół można doposażyć nawet w krzesła czy półki i szafki wykonane z tego materiału, co stworzy kuchnię bądź salon jedyne w swoim rodzaju. Jednakże wykorzystując odpowiednie urozmaicenia i posiadając jednocześnie zmysł estetyczny, szybko przekonamy się, że płyta OSB będzie również idealnym fragmentem stylów klasycznych. Jeśli na to się nie zdecydujemy, warto pamiętać o możliwości odnowienia starych mebli za pomocą tego materiału, np. poprzez wypełnienie wewnętrznej części obudowy szaf czy biurek.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Płyty OSB są materiałem szczelnym, wytrzymałem, długowiecznym, ale jednocześnie niedrogim. Wszystko to sprawia, że staje się więc wyborem idealnym, nie tylko w budownictwie. Istotną kwestią jest także znalezienie odpowiedniego ich producenta, abyśmy mogli otrzymać gwarancję prawdziwie jakościowych płyt. Taki zapewne cechuje się nie tylko doświadczeniem i wykwalifikowaniem, ale i profesjonalną pomocą oferowaną klientom na każdym kroku. Tak przygotowani, możemy przystąpić do działania...

artykuł sponsorowany

Powiązane artykuły