Piece na pellet

Niestety z roku na rok sytuacja się pogarsza. Świadczą o tym m.in. badania i pomiary wykazujące coraz częstsze przekraczanie dopuszczalnych norm pyłów zawieszonych w powietrzu. W styczniu tego roku ich stężenie na południu kraju zostało przekroczone o ponad 3000%. To daje do myślenia i potwierdza, że powinniśmy sami zadbać o środowisko, w którym żyjemy. Dlatego zachęcamy do wymiany starych pieców na ekologiczne i stosowania paliw, które podczas spalania nie wydzielają trujących substancji.

Na ratunek powietrza, czyli ekologiczne kotły na pellet

Mianem ekologicznych pieców określa się kotły opalane paliwami biologicznymi, wytworzonymi z odnawialnych materiałów. Należą do nich m.in. biogaz, biomasa, drewno, pellet, brykiet, zrębki, trociny, kora i wióry. Wymienione rodzaje opału odznaczają się niewielką zawartością szkodliwych dla człowieka substancji lub ich zupełnym brakiem, więc w trakcie spalania nie emitują do powietrza trujących związków. Poza tym mają dużą kaloryczność, która przekłada się na niższe koszty ogrzewania.

Dostępne w sprzedaży piece przystosowane są do spalania określonego rodzaju paliwa, więc trzeba uwzględnić ten aspekt w trakcie wyboru. Do dyspozycji masz piec na ekogroszek, piec na pellet oraz kocioł zgazowujący drewno i zrębkę.

Wyposażony w palenisko retortowe, które uniemożliwia spalanie innych materiałów niż ekogroszek stworzony na bazie węgla kamiennego. Charakteryzuje się doskonałą sprawnością i wydajnością działania, przez co z niewielkiej ilości opału można uzyskać dużą ilość energii cieplnej. To z kolei sprzyja mniejszemu zużyciu paliwa i oszczędnościom. To niskoemisyjne kotły, które za sprawą podajników tłokowych lub ślimakowych są nadzwyczaj łatwe i wygodne w obsłudze.

Biowin - piec na pellet

Urządzenie grzewcze przystosowane do spalania pelletu, czyli granulatu wytworzonego z trocin, wiórów i zrębków. Cicho pracują, mają niewielkie rozmiary, a w połączeniu z podajnikiem stają się niemal bezobsługowe. Bardzo często zaopatruje się je w specjalne systemy samoczyszczące, dzięki którym wymagają minimalnej uwagi. Bezpieczne i zapewniające wygodę użytkowania. Co ważne, wspomniany pellet ma niemal taką samą wartość opałową jak drewno, jednak w odróżnieniu od niego jest suchsze i niemal całkowicie się spala (pozostaje po nim niewielka ilość popiołu).

  • Piec zgazowujący

Kocioł z automatyczną zapalarką, który podgrzewa drewno/zrębkę do odpowiedniej temperatury, a następnie spala powstały gaz drzewny. Zastosowanie wyżej wspomnianego rozwiązania zapewnia mu bezawaryjność i sprawność utrzymującą się na poziomie 90%. To nowoczesne urządzenie grzewcze, które eliminuje problem zadymiania kotłowni i nie przyczynia się do wzrostu zanieczyszczenia powietrza.

To, na który piec się zdecydujesz, zależy wyłącznie od ciebie, twoich potrzeb oraz udogodnień, jakie chcesz sobie zapewnić. Niemniej korzystając z nich docenisz komfort, jaki zapewniają, a jednocześnie zadbasz o jakość powietrza, którym oddychasz.artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 70,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny