Strop Porotherm - najważniejsze informacje

Stropy Porotherm - właściwości i zastosowanie

Strop Porotherm, podobnie jak strop Teriva, strop Fert oraz strop Kleina, jest stropem gęstożebrowym. Ceramiczne gęstożebrowe stropy Porotherm to stropy wykonane z pustaków ceramicznych, którego istotnym elementem konstrukcyjnym są belki prefabrykowane. Strop ceramiczny Porotherm jest optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich domów, które budowane są z ceramiki poryzowanej. Ceramiczne stropy gęstożebrowe są solidne oraz trwałe, a jednocześnie bardzo proste w montażu.

Strop Porotherm wygląda szczególnie korzystnie, jeżeli porównamy go ze stropami żelbetowymi, które to wymagają znacznie większych nakładów pracy, a także szczegółowego i precyzyjnego planowania inwestycji. Niosą również za sobą większe ryzyko ewentualnego popełnienia błędów wykonawczych. Warto zwrócić uwagę na to, że już od kilkunastu lat technologia wznoszenia konstrukcji budynków przy użyciu ceramicznych stropów gęstożebrowych Porotherm jest powszechnie znana wykonawcom, cieszy się dużą popularnością i jest z powodzeniem wśród nich stosowana. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o stropach.

Ceramiczne stropy gęstożebrowe Porotherm to produkt uniwersalny. Stropy te można z powodzeniem stosować w budynkach murowanych z różnych materiałów, jak również w budynkach wznoszonych w innych technologiach na przykład mieszanej lub szkieletowej. Pustaki stropowe oraz belki są dostępne w różnych rozmiarach. Dzięki czemu mamy możliwość dostosowania elementów stropowych do różnych obciążeń i rozpiętości.

Rozwiązania systemowe Wienerberger

Bardzo dużą zaletą, jaką dają gęstożebrowe stropy ceramiczne Porotherm, jest to, że są one częścią systemu wznoszenia konstrukcji domów, które oferuje firma Wienerberger. Dzięki temu stropy Porotherm podobnie, jak wszystkie inne materiały, które są częścią tego systemu, są ze sobą kompatybilne i doskonale do siebie dopasowane. Rozwiązanie takie daje to bardzo duży komfort pracy wykonawcom, natomiast inwestorom znacznie ułatwia wybór materiałów.

Strop ceramiczny Porotherm jest także rozwiązaniem zaawansowanym technologicznie. Wszystkie produkty posiadają niezbędne certyfikaty oraz dokumentację, które dopuszczają je do sprzedaży, a także zapewniają inwestorowi i wykonawcy jakość produktu oraz bezpieczeństwo wzniesionej konstrukcji. Jeżeli decydujemy się na zastosowanie stropu Porotherm przy budowie naszego domu, mamy pewność, że wytrzymałości konstrukcyjna oraz nośność stropu będą na wysokim poziomie.

Dzięki rozwiązaniom systemowym Wienerberger możemy także wykorzystać cegły klinkierowe oraz nadproża Porotherm. Nadproża Porotherm podobnie, jak stropy Porotherm są stosunkowo łatwe w montażu. Stosując rozwiązania systemowe, znacznie łatwiejsza jest praca, a cegły klinkierowe, nadproża i stropy ceramiczne po prostu pasują do siebie. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o stropach do domu jednorodzinnego.

Strop Porotherm - sposób montażu

Stropy Porotherm są dosyć lekkie, dzięki czemu mamy możliwość ręcznego ich montażu. Nie ma konieczności przy ich układaniu korzystania ze specjalistycznego, ciężkiego sprzętu budowlanego, jak na przykład dźwigi. Warto również zwrócić uwagę na to, że tego typu gęstożebrowy strop z pustaków ceramicznych nie wymaga deskowania Szalunki niezbędne są tylko w niektórych miejscach tej konstrukcji, takich jak żebra rozdzielcze, otwory oraz wieńce. Znacznie skraca to czas budowy.

Taki strop z pustaków ceramicznych umożliwia szybki montaż również dzięki zastosowaniu specjalnych ceramicznych kształtek, w których zabetonowane jest stalowe zbrojenie stropu. Uzyskuje się w ten sposób prefabrykowany produkt, czyli belkę. Belki te układa się w określonych odległościach od siebie, a następnie wypełnia się przestrzenie pomiędzy tymi belkami pustakami stropowymi Porotherm. Sprawdź także ten artykuł o stropie gęstożebrowym.

Co również jest warte uwagi, strop z pustaków ceramicznych Porotherm ułatwia także przeprowadzanie prac wykończeniowych. Dzięki temu, że charakteryzują się one jednorodną, ceramiczną powierzchnią, są idealnym podłożem pod tynk. Tynkowanie ceramicznych stropów Porotherm jest szybsze, gdyż nie wymaga żadnych dodatkowych prac przygotowawczych, takich jak na przykład wyrównywanie powierzchni. W efekcie czego zużycie zaprawy potrzebnej do tynkowania będzie mniejsze. Ponadto gładka, jednorodna powierzchnia, jaką charakteryzuje się strop z pustaków ceramicznych, daje pewność, że tynk nie będzie pękać.

Ceramiczne stropy Porotherm - wymiary i ceny

Ceramiczno-żelbetowy strop Porotherm 50 ma rozstaw belek 50 cm.

  • Porotherm 23/50 kosztuje ok. 62,00 zł/m2. Ma ona wysokość 230 mm, szerokość 400 mm, długość 250 mm, masę ok. 15 kg.
  • Porotherm 19/50 kosztuje ok. 49,76 zł/m2. Ma ona wysokość 190 mm, szerokość 400 mm, długość 250 mm, masę ok. 12 kg.
  • Porotherm 15/50 kosztuje ok. 45,36 zł/m2. Ma ona wysokość 150 mm, szerokość 400 mm, długość 250 mm, masę ok. 11 kg.
  • Porotherm 8/50 kosztuje 36,00 zł/m2. Ma ona wysokość 80 mm, szerokość 386 mm, długość 250 mm, masę ok. 8 kg.

Ceramiczno-żelbetowy strop Porotherm 62,5 ma rozpiętość belek 62,5cm.

Czy wiesz, że...

Porównując oferty podobnych firm wykonujących stropy można zobaczyć różnice na poziomie nawet kilkudziesięciu procent? Dlatego tak ważne dla mądrego wyboru jest zebranie i porównanie przynajmniej kilku konkurencyjnych ofert.

Oferty najłatwiej zebrać dzięki usłudze takiej jak Szukaj Wykonawcy na kb.pl. Wystarczy, że wypełnisz prosty formularz, a w odpowiedzi otrzymasz ciekawe oferty na swoje zlecenie.

Sprawdź!
  • Porotherm 23/62,5 kosztuje ok. 62,40 zł/m2. Ma ona wysokość 230 mm, szerokość 525 mm, długość 250 mm, masę ok. 21 kg.
  • Porotherm 19/62,5 kosztuje ok. 49,60 zł/m2. Ma ona a wysokość 190 mm, szerokość 525 mm, długość 250 mm, masę ok. 17 kg.
  • Porotherm 15/62,5 kosztuje ok. 45,70 zł/m2. Ma ona wysokość 150 mm, szerokość 525 mm, długość 250 mm, masę ok. 15 kg. A może zainteresuje cię także ten artykuł o stropie strunobetonowym?
  • Porotherm 8/62,5 kosztuje ok. 34,75 zł/m2. Ma ona wysokość 80 mm, szerokość 511 mm, długość 250 mm, masę ok. 11 kg.

Belka stropowa Porotherm

  • Belka stropowa Porotherm ma następujące wymiary: wysokość 175 mm przy długości belek od 1,75 m do 6,25 m lub 230 mm przy długości belek od 6,50 m do 8,25 m, szerokość 160 mm, długość od 1750 mm do 8250 mm oraz masę od 21,7 kg/mb do 25,6 kg/mb.
  • Belka stropowa Porotherm o wymiarach 175 mm x 16 mm x 17,5 mm o rozpiętości 50 cm kosztuje 45,38 zł/m2a o rozpiętości 62,5 cm kosztuje 37,20 zł/m2.
  • Belka stropowa Porotherm o wymiarach 825 mm x 16 mm x 23 mm o rozpiętości 50 cm kosztuje 90,37 zł/m2a o rozpiętości 62,5 cm kosztuje 74,07 zł/m2.

Ceramiczne stropy Porotherm są rozwiązaniem to bardzo praktycznym, trwałym oraz solidnym. Dużą zaletą tych stropów jest stosunkowy prosty montaż nie wymagający specjalistycznego ciężkiego sprzętu. Dzięki temu stropy te są doskonałym rozwiązaniem do domów jednorodzinnych. Konstrukcje te odznaczają się bardzo wysoką wytrzymałością konstrukcyjną i nośnością stropu. Stropy Protherm są rozwiązaniem uniwersalnym, można je stosować w budynkach murowanych lub wznoszonych w technologiach mieszanej czy szkieletowej. Jeśli planujesz wykonanie stropów, ten kalkulator kosztów budowy pomoże ci w oszacowaniu budżetu na ten cel.

ikona podziel się Przekaż dalej