Styl Hampton

Najważniejszy element to...

Oświetlenie! Bez niego nie może się obyć żadna aranżacja wnętrza. To ono jest dekoracją, nadaje walory praktyczne, a przy tym buduje atmosferę w naszych domostwach. W stylu hampton stawia się głównie na lampy, które łączą w sobie klasykę i nowoczesność. Biorąc pod uwagę jasną kolorystykę dominującą w tych aranżacjach, biel w oświetleniu będzie wręcz idealna. Do tego mleczne klosze, szklane bądź materiałowe. Podstawę może stanowić chromowana baza, bo hampton lubi taki elegancki element, ale i dobrze sprawdzi się na tym miejscu naturalne drewno.

Na suficie mogą zagościć lampy wiszące, bazujące na wspomnianych materiałach. Ich konstrukcje powinny być eleganckie, lekkie i dającego wyraźne, choć ciepłe światło. Na stołach i podłogach sprawdzają się lampki na nóżkach. Delikatne, z abażurami. Alternatywą jest nowoczesny trójnóg. Takie propozycje znajdziemy w sklepie Azzardo.com.pl.

Dla wymagających, którzy chcą się wyróżnić na tle innych wnętrz, oryginalnym pomysłem będą lampy z abażurami, ale na przykład wzbogaconymi o marynistyczne wzory.

Kolorystyka

Jak wynika z propozycji oświetleniowych, nie powinno zabraknąć bieli, w różnych odcieniach, z naciskiem na barwy mlecznobiałe, choć nie jest to reguła, od której nie znajdą się ustępstwa. Do bieli dołączamy jasne błękity, beże i kremy, ponadto wszelkiego rodzaju szarości, a także odcienie kości słoniowej.

Taka kolorystyka jest świeża, pasuje nawet do małych wnętrz i wbrew pozorom z jej pomocą można stworzyć unikalne wnętrze, choć wciąż będące stylistyką hampton.

Charakterystyczne materiały

Nasza uwaga powinna skupiać się na naturalnych materiałach. Jest tu miejsce na drewno, wiklinę i bambus. Oczywiście materiały wysokiej jakości, by odpowiednio się prezentowały. Świetnie komponuje się metal ze szkłem. Można uzyskać wrażenie estetyki, elegancji. Są to jednak aranżacje, w których nie siada się sztywno w królewskich fotelach, ale czuje się wakacyjny luz pośród plażowych leżaków i lekkich, ale wciąż stabilnych drewniannych krzeseł.

Uroku dodają miękkie poduszki, pluszowe czy pikowane wykonania. Elegancja nabiera zupełnie innego wymiaru, a taka kompozycja sprawia, że styl hampton kojarzy się z relaksującym czasem na urlopie, ale w wyjątkowo urządzonym apartamencie. A gdy całości przyświeca bajeczne oświetlenie, można się odprężyć. Innym zaś razem skoncentrować na wykonywanych zadaniach.

Hampton wpisuje się w dowolne przestrzenie, niezależnie od ich metrażu, a także naszych upodobań. Łączy w sobie bowiem elementy wakacyjnego luzu, wnętrz art deco, aranżacji kolonialnych, a nawet historii domostw rustykalnych.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny