Panele ścienne nno

Komfortowe rozwiązania – inspiracje

Drewno jest materiałem gwarantującym przytulny klimat w łazience, ale tylko niektóre gatunki drewna charakteryzują się odpowiednimi parametrami pozwalającymi na stosowanie ich w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Warto zwrócić uwagę, czy drewno jest odpowiednio zabezpieczone lub w ogóle zdecydować się na szafki z płyty laminowanej, dzięki czemu zapłacimy mniej niż np. za meble z drewna egzotycznego. Do wyboru są szafki wiszące i stojące. Powieszenie szafek wymaga więcej wysiłku i precyzji, więc jeśli nie zatrudniamy fachowca, bezpieczną i komfortową opcją będą szafki stojące, które są wyposażone w nóżki z regulowaną wysokością.

Meble łazienkowe w harmonii z armaturą

Kształty i kolorystyka mebli powinny korespondować z armaturą, aby tworzyć spójną aranżację. Szafki pod umywalkę umożliwiają praktyczne zagospodarowanie przestrzeni, co jest szczególnie istotne w małych łazienkach. Niektóre z nich są połączone z umywalką, a do innych warto dobrać armaturę jednocześnie z szafką, aby idealnie dopasować je kształtem i ogólnym charakterem. Jeżeli posiadamy już meble i dopiero zamierzamy kupić umywalkę, należy zmierzyć szafkę i wybrać umywalkę dopasowaną nie tylko pod względem stylu, ale również wielkości.

Staranność wykonania mebli

Nie bez znaczenia jest solidne wykonanie mebli z materiałów przystosowanych do zmiennych temperatur i działania pary wodnej. Warto szukać modeli, które są pokryte lakierem poliuretanowym na całej powierzchni. Niektóre meble mają zabezpieczony tylko front, a tymczasem wilgoć może powodować rozwój pleśni z tyłu szafek. Najlepsze są szafki skonstruowane w taki sposób, że nie dotykają tylną ścianką ściany łazienkowego wnętrza, na której osadza się i skrapla para wodna. Należy zwrócić uwagę, aby klamki i wszelkie uchwyty były wykonane z tworzyw odpornych na korozję. Funkcjonalne rozwiązanie stanowią szafki z frontami bezuchwytowymi, które otwierają się po naciśnięciu. Praktyczny design eliminuje problem rdzewienia uchwytów i czyni przestrzeń bardziej komfortową, ponieważ nie ma miejsca na zahaczanie o uchwyty. Kolejną dogodną opcję stanowią wpuszczane uchwyty krawędziowe. Meble bezuchwytowe i z wpuszczanymi uchwytami prezentują się estetycznie, a przy tym są najlepsze pod względem praktycznym. Dogodną opcję stanowią ponadto meble, których kanty nie są ostre. Coraz częściej można kupić wersje z obłymi wykończeniami.

Gdzie szukać wysokiej jakości mebli w przystępnej cenie?

Z reguły koszt urządzenia łazienki można obniżyć, kupując meble wykonane z materiałów słabszej jakości lub mniej efektownych pod względem designu, ale można też szukać najlepszych rozwiązań na wyprzedażach lub odwiedzić outlet, np. plusoutlet.pl, w którym można dostać towary w niezwykle okazyjnych cenach.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 20,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny