Lampy i lampki

Główne oświetlenie w domu ma być przede wszystkim funkcjonalne, czyli równomiernie rozświetlać pomieszczenia. Z kolei oświetlenie wspomagające spełnia nie tyle funkcję praktyczną, co właśnie dekoracyjną. Mała lampka stojąca na kominku w salonie nie musi mocno świecić, aby nadać klimatu wnętrzu. Podobnie jest z różnego rodzaju światełkami. Dawniej punktowe, kolorowe światełka rozwieszane były tylko w grudniu. Dziś dużą popularnością cieszą się ledowe kule i jasne sznury światełek rozwieszane na ramie lustra lub w oknie. 

Dywany i dywaniki

Jeśli lubisz chodzić boso po mieszkaniu, powinieneś zainwestować w miękki i komfortowy dywan. W sklepach znajdziesz różne kształty i kolory dywanów. Warto zapoznać się między innymi z ofertą salonu Abra Meble. Dywanik świetnie sprawdzi się głównie w łazience. Chłód podłogi z kafelek nie jest niczym przyjemnym, szczególnie po kąpieli. O dywanach warto również pomyśleć, gdy w domu są dzieci. Miękkie podłoże znacznie zamortyzuje upadek przy pierwszych próbach stawiania kroków.

Roślinność

Nic tak nie ociepla wnętrza jak roślinność. Jeśli nie masz ręki do kwiatów, nie martw się. Możesz wybrać takie rośliny, które nie wymagają częstego podlewania i skomplikowanej pielęgnacji. Idealne rośliny dla zabieganych to między innymi: aloes, dracena, nolina, zielistka i kaktusy. Do tego wystarczy dobrać stylową doniczkę i mały ogród w mieszkaniu gotowy! 

Plakaty, obrazy i zdjęcia

Dekorowanie ścian stało się coraz bardziej popularne. Nie ma się co dziwić. Nic tak nie wyraża charakteru właściciela jak plakat z jego ulubionym cytatem filmowym powieszony w centralnym punkcie salonu. Plakaty, obrazy i ramki na zdjęcia warto dobierać do stylu całego wnętrza. Dzięki temu pomieszczenie będzie urządzone spójnie i stylowo. Jeśli szukasz inspiracji na aranżację ściany z ramami w roli głównej, przejrzyj Internet. Na pewno znajdziesz coś, co wpadnie Ci w oko.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej