Czym są kominki na prąd?

Kominki elektryczne (na prąd) to urządzenia, które zapewniają ciepło, ale nie wymagają do działania węgla, drewna, gazu, itp. W ich przypadku tradycyjny opał zastąpiony jest grzałką, która podłączona do prądu wytwarza ciepło. Za efekt płomieni rozświetlających wnętrze odpowiada natomiast nowoczesna technologia LED.

Jakie zalety ma kominek elektryczny dekoracyjny?

Moda na zastępowanie kominków tradycyjnych tymi elektrycznymi wynika z licznych zalet tych drugich. Ich pierwszym plusem jest prosta i intuicyjna obsługa – temperaturą, intensywności a płomienia, a nawet jego kolorem można sterować za pomocą zdalnego pilota lub wbudowanego panelu. Łatwa obsługa przejawia się również w tym, że kominek na prąd nie trzeba rozpalać i dokładać do niego opału – wystarczy wpiąć go do prądu i włączyć. Brak zasilania drewnem czy węglem eliminuje też powstanie sadzy oraz popiołu, które trzeba czyścić i które zanieczyszczają wnętrza. Kominek elektryczny dekoracyjny jest także bezpieczny – nie emituje szkodliwych substancji, nie pojawiają się w nim iskry mogące wywołać pożar.

Nowoczesne kominki elektryczne - poznaj najmodniejsze modele

Elektryczne kominki to przede wszystkim modele ozdobne. Pięknie dekorują wnętrze i dodają mu charakteru. Szeroka gama modeli pozwala na zastosowanie kominka elektrycznego w różnych aranżacjach i na każdym metrażu. W dużym salonie świetnie sprawdzi się model wolnostojący, w mniejszych postawiać możesz na kominek naścienny lub narożny. Zarówno większe, jak i mniejsze kominki pochwalić mogą się nie tylko piękną estetyką, ale i nowoczesnymi rozwiązaniami. W najpopularniejszych modelach pojawia się podświetlenie LED halogenowe, paleniska w oryginalnych kształtach oraz efekty optyczne, które generują obraz płonącego ognia. Ciekawym wyborem są również kominki na prąd z efektami dźwiękowymi.

Sprawdź aktualne kominki elektryczne w Emultimax!

Elektryczne kominki ozdobne – jak je wykorzystać w aranżacji?

Salon z kominkiem to piękny i stylowy dodatek do wnętrza w każdym stylu. W klasycznych pokojach dziennych dobrym wyborem będą modele z obudową. Wprowadzają one do aranżacji ciepło, przytulność i nastrój. Elektryczne kominki ozdobne z obudową od Emultimax to te wpisujące się w wystrój angielski, skandynawski, art. deco, retro, vintage. Dla miłośników nowoczesnego designu sklep przygotował natomiast modele do zabudowy. Zamontować możesz je w ścianie lub… meblach! Świetnie wpiszą się one w surowe, industrialne i loftowe wnętrza.

Kominek elektryczny dekoracyjny to dobry wybór nie tylko do salonu. Modele naścienne, do zabudowy i z obudową zaprosić możesz również do sypialni czy domowego gabinetu. Ich wysoki profil bezpieczeństwa pozwala je również montować w pokoju dzieci czy nastolatków.

Stylowe i funkcjonalne kominki elektryczne - ozdoba każdego wnętrza. Sprawdź ofertę Emultimax!
Stylowe i funkcjonalne kominki elektryczne - ozdoba każdego wnętrza. Sprawdź ofertę Emultimax!

Czy elektryczne kominki są jedynie dekoracyjne?

Elektryczne kominki ozdobne w domowym wnętrzu pełnić mogą nie tylko rolę dekoracyjną, jeśli zależy Ci na praktycznym modelu, które będzie i pięknie wyglądał i dogrzewał pomieszczenie, postaw na ten wyposażony w grzałkę elektryczną. Funkcja grzewcza urządzenia będzie niezależna do tej dekoracyjnej. Pamiętaj jednak, że nie będzie ona w stanie ogrzać całego pomieszczenia. Kominek na prąd potraktuj więc jako uzupełnienie ogrzewania centralnego lub podłogowego.

Ile prądu zużywają nowoczesne kominki elektryczne?

Elektryczne kominki często nazywane są „pożeraczami prądu”. Ile jest prawdy w tym określeniu? Kominki na prąd z funkcją grzania pobierają między 750 a 2000 W energii elektrycznej, te dekoracyjne tylko ok. 15-20 W. Oznacza to, że nowoczesne modele są tymi energooszczędnymi, a przez to korzystanie z nich nie wiąże się z wysokimi rachunkami za media. Co więcej, termostat wbudowany w niektóre kominki, umożliwiają dopasowanie temperatury grzania do indywidualnych preferencji.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny