Modele lamp o ponadczasowej formie

Czy można wskazać uniwersalne lampy stołowe stojące lub podłogowe, które będą pasowały niemal do każdego wnętrza? Z pewnością tak, będą to modele zwykle o prostych formach, stonowanej kolorystyce, choć wcale nie nudne i sztampowe. Połączenie naturalnych materiałów, na przykład drewna ze szkłem, surowym metalem czy tworzywem sztucznym może wyglądać naprawdę efektownie. Klasyczna elegancja w lampach stołowych stojących z abażurem z tkaniny może być podkreślona poprzez oryginalny trójnóg z regulacją lub stylizowaną podstawę. Proste kolory abażurów takie jak złamana biel, beże czy szarości wpasują się w niemal każde wnętrze.

Podłogowe lampy w stylu industrialnym i skandynawskim

Hitem już od kilku lat są lampy stołowe stojące mające surowy industrialny albo bardziej loftowy charakter, takie jak np. https://www.aosom.pl/category/lampy-stolowe-stojace~736/. Łączą one najczęściej czarny lub stalowy kolor z czasem niczym niestłumionym źródłem światła. Świetnie prezentują się w przypadku modeli z gwintem żarówkowym z żarówkami typu edisonowskiego. Lampa stołowa lub stojąca, podłogowa w skandynawskim stylu to uniwersalne nawiązanie do natury. W tych modelach znajdzie się miejsce na rozproszone światło, drewniane elementy, naturalne jasne tkaniny czy charakterystyczną podstawę w kształcie trójnożnego statywu. Lampy podłogowe z regulacją wysokości są praktycznym rozwiązaniem niemal w każdym miejscu.

Wyjątkowe modele lamp stołowych i stojących

Wśród lamp stołowych, stojących czy podłogowych można znaleźć również konstrukcje cechujące się awangardową formą albo dodatkową funkcjonalnością. Ciekawe propozycje to lampy z półkami, które stanowią nie tylko punkt świetlny i dekorację, ale również praktyczne miejsce do przechowywania. Lampy w stylu urbanistycznym czy retro potrafią natomiast zachwycić wyglądem przypominającym na przykład oświetlenie studyjne, ale w domowym wydaniu. Z kolei o lampach stołowych stojących nawiązujących kształtem do żarówek albo charakterystycznych lampionów wspomina się w magazynach wnętrzarskich niemalże w każdym sezonie.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej