Styropian grafitowy – nowy standard w izolacji termicznej

Dlaczego styropian?

Od kilkudziesięciu lat styropian jest najpopularniejszym i najczęściej wybieranym materiałem izolacyjnym w budownictwie. Zarówno wykonawcy, projektanci, jak i  użytkownicy pozytywnie oceniają jego walory użytkowe. Płyty styropianowe to trwały, stabilny wymiarowo, odporny na działanie wody izolator, a praca z nim nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych środków ochrony higienicznej. Wyroby styropianowe charakteryzują się niewielką wagą, co ma znaczenie w szczególności przy remontach starszych budynków i wykonywaniu prac tzw. "ocieplenie na ocieplenie".

Budownictwo energooszczędne

Wraz ze wzrostem, z jednej strony - cen energii używanej do ogrzewania pomieszczeń, a z drugiej - świadomości społeczeństwa w zakresie efektywnego jej wykorzystywania, pojawiły się na rynku nowe standardy budownictwa. Zarówno zmiany w przepisach budowlanych, jak i dostępność nowych technologii i surowców zaowocowały ogromną popularyzacją budownictwa niskoenergetycznego. Dostępnych jest wiele gotowych projektów domów energooszczędnych, które dzięki zastosowaniu odpowiedniej izolacji z płyt styropianowych zapewniają komfort ich użytkowania przy ograniczonych kosztach przez wiele lat. Budownictwo energooszczędne to nie chwilowa moda, ale standard w budownictwie, którym warto zainteresować się przy wyborze swojego wymarzonego domu.

Styropian grafitowy – innowacja w izolacjach termicznych

Dzięki zastosowaniu specjalnych dodatków (np. grafitu), producentom udało się poprawić właściwości izolacyjne wyrobów styropianowych, do poziomu dotychczas niedostępnego dla zwykłych (białych) styropianów. Dzięki tym dodatkowym komponentom srebrzysto-szare płyty spełniają wymagania, jakie stawia się izolacjom projektując budynki o minimalnym zapotrzebowaniu na energię – domy pasywne. Produktem o najkorzystniejszym współczynniku przewodzenia  ciepła jest grafitowy styropian np.: TERMONIUM PLUS fasada, w którym dzięki zastosowaniu specjalnych dodatków m.in. grafitu, możliwe było ograniczenie transportu ciepła przez promieniowanie i  zwiększenie izolacyjności przegrody znacznie bardziej, niż to ma miejsce przy zastosowaniu zwykłego białego styropianu. Biorąc pod uwagę zmiany  w przepisach budowlanych, którym podlegają wszystkie nowobudowane budynki już dziś warto rozważyć wybór grafitowego styropianu jako podstawowego izolatora naszego domu. Dodatkową zaletą tego rodzaju płyt jest mniejsza grubość ocieplenia, jakie należy zastosować, aby uzyskać pożądany efekt ochrony cieplnej.

Korzyści z zastosowania grafitowego styropianu:

Grafitowe płyty pozwalają na uzyskanie wymaganego poziomu ochrony cieplnej budynku przy zastosowaniu izolacji o mniejszej grubości, pozwalając na redukcję warstwy izolacyjnej nawet o 30%. Dzięki temu zmniejsza się również powierzchnia ościeży okiennych, co w efekcie wpływa na lepsze doświetlenie pomieszczeń światłem dziennym. Dodatkowo do mocowania szarych styropianów przy ociepleniach ścian zewnętrznych budynku mogą być używane krótsze kołki (jeśli są wymagane), a wszelkie wykończenia typu parapety,listwy itp również wymagają zarówno mniejszej ilości materiału, jak i są mniej pracochłonne. Grafitowy styropian może być używany do izolacji nie tylko ścian zewnętrznych, ale praktycznie każdej części domu. Począwszy od podłóg na gruncie przez stropy i stropodachy aż po dachy skośne. Wszystkie powyższe korzyści bezpośrednio przekładają się na ograniczenie kosztów zarówno podczas samych prac ociepleniowych - ze względu na zmniejszenie ilości materiału potrzebnego do wykonania ocieplenia, jak i w trakcie wieloletniej eksploatacji budynku - ograniczając koszty ogrzewania i klimatyzacji dobrze zaizolowanych pomieszczeń.artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny