Sufity podwieszane

Sufit podwieszany to lekka konstrukcja znajdująca się poniżej stropu (przeważnie wykonana z aluminiowych profili i płyt kartonowo gipsowych). Jej głównym zadaniem jest stworzenie dodatkowej przestrzeni technicznej pod stropem. Można ją wykorzystać do zamaskowania elementów instalacyjnych bądź montażu oświetlenia. Sufit podwieszany pełni też funkcję dekoracyjną. Odpowiednio wykonany podkreśla stylistykę pomieszczenia i zwraca uwagę na wybrane fragmenty aranżacji.

Wielozadaniowe sufity podwieszane

Zapoznaj się z informacjami na temat sufity podwieszane. Nasze sprawdzone porady związane z sufity podwieszane pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Systemy suchej zabudowy - zastosowanie i ceny

Systemy suchej zabudowy - zastosowanie i ceny

Na zachodzie Europy już dawno dostrzeżono zalety płynące z stosowania systemów suchej zabudowy. System suchej zabudowy jest wykorzystywany zarówno w budownictwie przemysłowym, jak i gospodarczym. Ze względu na szereg zalet, jest coraz częściej wykorzystywany jako alternatywna metoda wykańczania wnętrz w budownictwie mieszkaniowym. Poznaj zastosowanie i technologię tej metody. Poniżej znajdziesz niezbędne informacje na ten temat.
, 12 kwietnia 2017

Sufity podwieszane - rodzaje, montaż, sposoby oświetlania

Sufity podwieszane - rodzaje, montaż, sposoby oświetlania

Sufit podwieszany z elementów suchej zabudowy stanowi wygodną alternatywę dla żmudnego wyrównywania i modernizacji sufitu. Sufity podwieszane, obok sufitów napinanych, cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. Istnieją różne technologie wykonywania sufitów tego typu, stosuje się również do tego celu kilka różnych materiałów. Najczęściej wykorzystywane są płyty karton gips, lecz istnieją inne propozycje materiałowe. Poznaj możliwości sufitów podwieszanych i dowiedz się, jakie są ich wady, zalety oraz ceny.
, 28 kwietnia 2017

Sufity podwieszane - cennik 2017 po województwach

Sufity podwieszane - cennik 2017 po województwach

Sufit podwieszany jest modnym i eleganckim elementem dekoracji pomieszczeń. Można go wykonać w salonie, kuchni, łazience, a nawet na korytarzu. Cennik montażu sufitów podwieszanych zależy między innymi od regionu wykonywania prac. Dlatego przedstawimy Państwu orientacyjny cennik sufitów podwieszanych 2017 po województwach.
, 28 kwietnia 2017

Sufity napinane - cena, montaż, sprawdzone materiały

Sufity napinane - cena, montaż, sprawdzone materiały

Sufity napinane, to do pewnego stopnia specyficzne sufity podwieszane. Może być bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli istnieje potrzeba przykrycia nieregularności na suficie lub na przykład rur które szpecą pomieszczenie. Dodatkowo sufit napinany wygląda bardzo efektownie i możemy dostosować go stylem i kolorystyką do naszego wnętrza. Ile kosztuje sufit podwieszany napinany? Na jakie rozwiązanie najlepiej się zdecydować? Poniżej  informacje na temat sufitu napinanego krok po kroku!
, 28 kwietnia 2017

Kasetony sufitowe - cena, montaż, zastosowanie

Kasetony sufitowe - cena, montaż, zastosowanie

Kasetony sufitowe to doskonały pomysł dla wielu osób na wykończenie wnętrza. Są atrakcyjne wizualnie, niedrogie, a dodatkowo ich montaż nie stanowi najmniejszego problemu nawet dla laika. Ponadto kasetony sufitowe maskują nierówności i izolują. Sprawdźmy jakie są rodzaje paneli i kasetonów na sufit i ściany. Jakie elementy dekoracyjne można oprócz nich zastosować, aby nadać efektowny wygląd wnętrzom? Poniżej przegląd cen i zastosowań.
, 28 kwietnia 2017

Sufity napinane - opinie, zalety i wady w porównaniu do sufitów powieszanych z płyt g-k

Sufity napinane - opinie, zalety i wady w porównaniu do sufitów powieszanych z płyt g-k

Zarówno sufity podwieszane z płyt kartonowo gipsowych, jak i sufity napinane mają swoich zwolenników i przeciwników. Żadne z tych rozwiązań nie jest bez wad, ale mimo wszystko na pierwszy plan wysuwają się zalety suchej zabudowy. Postaramy się przybliżyć na czym polega różnica pomiędzy sufitami napinanymi i tradycyjnymi sufitami podwieszanymi na płytach g-k. Jakie są dodatnie strony ich montażu, a co stanowi minusy. Sprawdzimy też cennik firm budowlanych i dystrybutorów różnego rodzaju sufitów.
, 28 kwietnia 2017

Pomysły na oświetlenie sufitu podwieszanego

Pomysły na oświetlenie sufitu podwieszanego

Nadal wiele osób przy aranżacji swojego mieszkania poświęca zbyt mało czasu na wybór i montaż właściwego oświetlenia. Przyzwyczajeni do tradycyjnych rozwiązań, boimy się często wychodzić poza utarte schematy. Tymczasem sucha zabudowa sufitu podwieszanego daje bardzo szerokie możliwości aranżacji oświetlenia pomieszczenia!
, 28 kwietnia 2017

Ile kosztuje remont mieszkania? Sprawdzamy dokładnie!

Ile kosztuje remont mieszkania? Sprawdzamy dokładnie!

Remont to kosztowna i mało lubiana czynność, z którą każdy właściciel mieszkania czy domu musi się raz na kilka lat zmierzyć. Część osób remont mieszkania przeprowadza samodzielnie, inni decydują się na wynajęcie sprawdzonej firmy od wykończenia wnętrz. Kalkulatory Budowlane postanowiły sprawdzić, jaki jest koszt generalnego remontu mieszkania 3-pokojowego o powierzchni 54 m2. W ramach prac remontowych wykończymy podłogi, ściany, wykonamy sufit podwieszany, wyposażymy łazienkę, kuchnię i pozostałe pomieszczenia. Oto nasz kosztorys inwestorski.
, 27 marca 2017

Porównanie kosztów aranżacji i wykończenia mieszkania na własną rękę z kosztami zatrudnienia firmy aranżującej wnętrza

Porównanie kosztów aranżacji i wykończenia mieszkania na własną rękę z kosztami zatrudnienia firmy aranżującej wnętrza

Wykończenie mieszkania jest wieloetapowym, dość skomplikowanym procesem do którego warto się dobrze przygotować. Niektórzy wykańczają swoje mieszkania samodzielnie z kolei inni powierzają prace związane z wykończeniem wnętrz wykwalifikowanym firmom. W niniejszym opracowaniu wskażemy orientacyjne ceny obu przedsięwzięć i ustalimy, które staje się bardziej praktycznym rozwiązaniem. Sprawdzimy, ile kosztuje wykończenie podłóg, ścian, czy sufitów podwieszanych, a następnie kompletne wyposażenie wnętrza.
, 9 kwietnia 2017

Wydatki na budowę domu – wykończenie i wyposażenie wnętrza

Wydatki na budowę domu – wykończenie i wyposażenie wnętrza

W poprzednich częściach obliczyliśmy, jaki będzie koszt budowy domu oraz wykończenia wnętrz łazienki i kuchni. To jednak nie koniec wydatków przed możliwością wprowadzenia się do domu. Musimy jeszcze wykończyć pozostałe pomieszczenia – salon, przedpokój (hol) i pozostałe pokoje w naszym domu. Sprawdźmy więc, jakie będą koszty tych prac – od wykonania podłóg i ścian, przez sufit podwieszany aż do umeblowania wszystkich pomieszczeń.
, 28 kwietnia 2016

Ile kosztuje wykończenie i umeblowanie salonu?

Ile kosztuje wykończenie i umeblowanie salonu?

Często zastanawiamy się, jaki jest koszt wykończenia mieszkania ze stanu deweloperskiego. Nie ważne, czy chodzi o łazienkę, kuchnię, jadalnię czy salon, podłogę, ściany czy sufit podwieszany - obliczenie kosztów wykończenia i wyposażenia nie jest łatwe. Dlatego właśnie postanowiliśmy obliczyć, ile będzie kosztowało wykończenie i wyposażenie salonu połączonego z jadalnią o powierzchni 25 m2.
, 30 kwietnia 2016

Sufity podwieszane - ceny, rodzaje, przykładowe aranżacje i wiele więcej informacji

Nowoczesne sufity podwieszane są chętnie montowane w budynkach, w których istnieje duża ilość instalacji. Tak zwana przestrzeń techniczna ukrywa mało estetyczne elementy instalacyjne, a jednocześnie maskuje nierówności widocznego fragmentu stropu. Sufity podwieszane są też dobrym sposobem na wyeliminowanie skosów stropu. Dobrze sprawdzają się w celu obniżenia wysokości ścian.

Podczas montażu wykorzystuje się tak zwany system suchej zabudowy. Sufity podwieszane nie wymagają prac mokrych i mogą zostać z powodzeniem wykonane w każdym suchym pomieszczeniu. Konstrukcja powstaje z profili aluminiowych, wykończonych przez płyty gipsowo kartonowe.

Konstrukcja z profili może przybierać dowolny rozmiar. Wszystko zależy od specyfiki i kształtu sufitu podwieszanego. Przed rozpoczęciem montażu warto także zadbać o płyty gipsowo kartonowe. System suchej zabudowy wymaga montażu w temperaturach dodatnich (optymalnie powyżej 10 0C). Płyty g k nie są zbyt odporne na działanie wilgoci. Dlatego montaż w nowym budynku rozpoczynamy dopiero po wykonaniu tynków i wstawieniu okien.

System suchej zabudowy może być też wykorzystany do wykonania oświetlenia. Jednak wymaga to odpowiedniego rozplanowania jeszcze przed rozpoczęciem montażu. Ruszt z profili powinien być odpowiednio dostosowany do montażu oprawek świetlnych. Z kolei płyty gipsowo kartonowe muszą posiadać dodatkowe wycięcia. W ostatnich latach popularnością cieszą się także sufity podwieszane, wzbogacone o oświetlenie listwami LED. Tego rodzaju rozwiązania zapewniają duże walory dekoracyjne. System suchej zabudowy wykończony oświetleniem LED można dostosować do każdego wnętrza. Samo oświetlenie może pełnić wyłącznie funkcję dekoracyjną, bądź funkcjonalnie doświetlać całe pomieszczenie. Płyty gipsowo kartonowe oświetlone oprawami LED mogą delikatnie zmieniać swoją barwę lub pozostać białe. Wszystko zależy od zamierzonego efektu aranżacyjnego.

Jeśli interesują Cię sufity podwieszane i sposoby na ich oświetlenie, zapraszamy do działu poniżej. Na dole strony odnajdziesz też pełną listę powiązanych tematycznie artykułów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij