Sufity napinane

Sufity napinane, nazywane też naciąganymi, to jeden z ciekawych sposobów na wykończenie sufitu lub zamaskowanie starego, już niewyglądającego estetycznie. Sufit napinany jest wykonany z elastycznego materiału, którym najczęściej jest folia PCV. Sposób jego wykonania to rozciągnięcie na specjalnie przygotowanej konstrukcji – materiał uprzednio się nagrzewa, by ułatwić montaż. Istnienie wieje sposobów na wykończenie takiego sufitu, czyli z połyskiem, matowy, w danym kolorze, a nawet z preferowaną grafiką.
Sufit podwieszany na stelażu – jakie materiały i akcesoria będą niezbędne do jego wykonania?
Sufit podwieszany na stelażu – jakie materiały i akcesoria będą niezbędne do jego wykonania?
Jakie materiały na sufit napinany sprawdzają się najlepiej?
Jakie materiały na sufit napinany sprawdzają się najlepiej?
Sufit napinany – montaż krok po kroku sufitu napinanego
Sufit napinany – montaż krok po kroku sufitu napinanego
Jakie firanki do kuchni wybrać? Porady specjalisty
Jakie firanki do kuchni wybrać? Porady specjalisty

Wszystko o sufity napinane - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat sufity napinane. Nasze sprawdzone porady związane z sufity napinane pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Sufity napinane – co warto wiedzieć?

Sufit napinany to ciekawe alternatywne rozwiązanie dla takich konstrukcji, jak podwieszane sufity. Technologia wykonania tego drugiego jest o wiele bardziej skomplikowana i wiąże się z niedogodnościami w postaci były. Montaż sufitu napinanego jest łatwy, dość szybki (w zależności od rozmiaru) i czysty.

Sufit naciągany, bo tak też jest określane to rozwiązanie, to płaszczyzna z elastycznego materiału, który najczęściej stanowi folia PCV. Ponieważ jest to materiał dość wdzięczny, sufity napinane cechuje bogate wzornictwo. Mogą one bowiem występować w wielu wariantach kolorystycznych, mieć matowe lub połyskujące wykończenie, a także istnieje możliwość stworzenia z nich ciekawych aranżacji z grafikami. Obłoki na błękitnym nieboskłonie albo gwiaździste niebo? Żaden problem! Właśnie dlatego sufity napinane to bardzo oryginalna propozycja do domu. Mimo swoistego uroku, wciąż jednak wykorzystywane są częściej w lokalach usługowych, ale także w budynkach mieszkalnych znajdują swoich amatorów.

Co jeszcze pozwala stworzyć niesamowity efekt wizualny w połączeniu z ciekawą kolorystyką, wzornictwem czy grafiką? Bez wątpienia jest to oświetlenie sufitu napinanego, które stwarza w aranżowanym wnętrzu niepowtarzalny klimat. Ale jak zrobić sufit naciągany?

Liderem na rynku jest firma Barrisol, która spieszy z pomocą także, jeśli chodzi o montaż sufitu napinanego. Na stronie internetowej można bowiem w łatwy sposób odnaleźć firmę świadczącą taką usługę w danym regionie kraju. Odpowiadając jednak krótko na pytanie, jak zrobić taki sufit, warto wspomnieć o technice.

Elementy sufitu naciąganego wykonuje się na zamówienie na podstawie pomiarów pomieszczenia. Wycięty odpowiednio materiał jest obszywany i wyposażony w specjalne zaczepy. Montaż gotowego sufitu warto powierzyć specjaliście, gdyż zadanie to wymaga umiejętności i wprawy. Trzeba się jednak liczyć z tym, że wówczas ostateczny cennik będzie wyższy. Na początku montuje się aluminiowe listwy, które stanowią stelaż, a następnie sufit podwiesza się na specjalnych klamrach. Tak wstępnie przygotowany materiał należy ogrzać za pomocą nagrzewnicy gazowej. Elementy wpina się w przygotowane wcześniej aluminiowe listwy i napina materiał. Pozostaje tylko montaż listew maskujących i gotowe.

Sufity napinane vs. podwieszane sufity

Sufit napinany to bardzo ciekawa alternatywa dla rozwiązania, jakim są podwieszane sufity. Nie chodzi tutaj bynajmniej tylko o efekt czysto wizualny, ale pierwsze z rozwiązań ma nad drugim niewątpliwą przewagę. Podwieszane sufity są wykonane z płyt kartonowo-gipsowych. Naturalne więc, że z jego montażem wiąże się pylenie podczas docinania i obróbki elementów. W przypadku montowanego na sucho sufitu napinanego problem ten w ogóle nie istnieje. Krótszy jest także czas montażu, który w pierwszym przypadku wynosi już od kilku do kilkunastu godzin. Wykonanie tradycyjnego sufitu podwieszanego trwa przy dobrych okolicznościach kilka dni, a często jednak dłużej. Warto zatem sprawdzić ofertę lidera na rynku, czyli firmy Barrisol i sprawdzić dostępny cennik.

Są jednak elementy wspólne dla obu rozwiązań. Chodzi mianowicie o możliwość umieszczenia oświetlenia, które dodatkowo podbija ciekawy efekt wizualny. Gra światła jest interesująca w obu przypadkach, jednak to sufity napinane dają możliwość wkomponowania ciekawych grafik. Oświetlenie wówczas daje możliwość tworzenia niesamowitych kompozycji. Sufit podwieszany z kolei można jedynie pomalować na dowolny kolor i umieścić w nim oświetlenie ledowe.

CZYTAJ WIECEJ
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij