Suntago Wodny Świat - Park of Poland - informacje o największym parku wodnym

Wakacje w tropikalnym kraju są marzeniem wielu osób. Nie zawsze można jednak sobie na nie pozwolić. Warto, więc, wiedzieć, że nie trzeba wyjeżdżać z Polski by zaznać rajskiego klimatu. Wystarczy tylko odwiedzić pewna niewielką miejscowość. I znajdujący się w niej Suntago Wodny Świat - Park of Poland. Jakie atrakcje przygotowano dla gości? Jak kształtuje się cennik? Na te pytania odpowiadamy w tym i innych naszych artykułach.

Tropikalny klimat w Polsce

Suntago Wodny Świat - Park of Poland oferuje niezapomniany, rodzinny wypoczynek. Jest to największy w Polsce i Europie, zadaszony park wodny. Został wybudowany w miejscowości Wręcza. To wieś położona w gminie Mszczonów należącej do powiatu żyrardowskiego. Budowę parku rozpoczęto w 2017 roku a inwestorem jest grupa Global City Holdings. Park należy do Global Parks Poland Sp. z o.o. Do otwarcia obiektu doszło 20 lutego 2020 roku. Znaleźć w nim można atrakcje, z których z radością skorzystają dzieci i dorośli. Naturalnie przewidziano także rozrywkę dla całej rodziny.

Opisywany park składa się z trzech głównych stref tematycznych. W każdej umieszczono całkiem inne atrakcje. Pierwsza strefa nosi nazwę Jamanago. Została urządzona tak by przypominać wodną dżunglę. Znajdują się w niej 32 zjeżdżalnie o łącznej długości 3,2 kilometra. Wśród nich znajdują się propozycje dla osób w każdym wieku. Do użytku oddano także baseny o powierzchni 2000m². W tym brodziki i wodne place zabaw dla najmłodszych. Całość dopełnia 300 palm oraz 4000 leżaków. Woda wypełniająca baseny ma temperaturę 32°C. Zapewnia, zatem niezwykle komfortowe warunki do zabawy.

Aktywna rozrywka to nie wszystko, co Suntago ma do zaoferowania. Kolejna strefa tematyczna nosi nazwę Relax, co już sugeruje, jest to miejsce do odpoczynku i wyciszenia. Można w nim zobaczyć ogród o powierzchni 20 000m². Kolejną ciekawostką jest 400 palm pochodzących z Florydy, Malezji i Kostaryki. Godny uwagi jest basen termalny o powierzchni 840m². Do dyspozycji oddano odkryty basem z wodą o temperaturze 34°C. Dla gości przygotowano także restauracje i bary mogące pochwalić się zróżnicowanym menu. Więcej informacji o atrakcja wymienionych do tej pory można znaleźć na naszej stronie.

Rodzinny wypoczynek i ceny biletów

Czym jeszcze dysponuje największy park wodny w Europie? Trzecia ze wspomnianych stref nosi nazwę Saunaria. Ulokowano w niej 12 zachwycających atrakcji. Większość, bo 10 z nich, to różnego typu sauny. Suche i mokre czy też łaźnie parowe. W najgorętszej sali temperatura sięga 95°C. Po pobycie w saunie orzeźwienie przyniesie prysznic pod wspaniałym wodospadem Calla. W tej strefie wybudowano także dwa baseny jacuzzi. Jeśli czytelnicy tego artykułu sądzą, że to koniec atrakcji są w błędzie. Suntago dysponuje, bowiem propozycją sprawiającą, że wypoczynek staje się jeszcze przyjemniejszy.

Ową opcją do wyboru jest strefa Wellness & SPA. Wykonywane są w niej zabiegi wspomagające dobre samopoczucie i urodę. Są to kuracje obejmujące twarz i inne części ciała. Można poddać się pielęgnacji dłoni i stóp. Lub też zdecydować się na masaż. To rzecz jasna zabiegi, z których korzystają dorośli. Dla nich także przeznaczone są solaria, baseny zdrowotne czy wysokie i szybkie zjeżdżalnie. Dla dzieci przygotowano mniej strome zjeżdżalnie a także rzekę przygód oraz basen z falami. Natomiast restauracje serwują specjalne potrawy na najmłodszych. Ponadto nie brakuje rozrywkowych opcji dla rodzin.

Suntago Wodny Świat - Park of Poland to fascynujący kompleks dla osób w różnym wieku. Pozwala przez kilka godzin czuć tropikalny klimat. Na końcu opisu parku należy podać ile kosztuje oferowana w nim rozrywka. Ceny biletów zależą od ich rodzaju. Można, bowiem kupić wejściówkę na 2 godziny, 4 godziny lub cały dzień. Bilety do strefy Jamanago dla dorosłych i nastolatków kosztują odpowiednio 59, 79 i 99 zł. Dla dzieci do 16 roku życia, seniorów 65+, kobiet w ciąży i niepełnosprawnych jest to 49, 69, 89 zł. Co ważne bilety można rozszerzyć na inne strefy dopłacając po 15 zł za każdą. Więcej informacji o ofercie Sunago znajduje się na naszej stronie.