Suszarki pionowe

Aż trzy pełne pralki prania na raz uda się powiesić na suszarce Stendimeglio 60 włoskiej firmy Meliconi. To nasz absolutny hit. Ta suszarka pionowa mieści 60 metrów kwadratowych prania. Bieliznę wiesza się na niej na trzech poziomach – na 42 poprzeczkach o długości 73 cm każda (odległość pomiędzy poprzeczkami: 5 cm). Ta suszarka do ubrań nadaje się zarówno do łazienki, jak i do ogródka. Ma wysokość 140 cm, a po rozłożeniu – 180 cm, jej szerokość to 90 cm, a głębokość po całkowitym rozłożeniu – 94 cm (po rozłożeniu w połowie: 47 cm). Złożona suszarka do bielizny ma głębokość zaledwie 18 cm! Jest odporna na rdzę, jej pręty wykonane są z aluminiowych rurek o grubości 6 milimetrów powlekanych dodatkowo cieką warstwą żywicy, dzięki czemu wygląda jak nowa nawet po kilku latach użytkowania.

Jej niewątpliwą zaletą jest okapownik, który zbiera wodę ściekającą z prania. Ta suszarka do prania posiada też specjalne uchwyty do suszenia koszul. Nasz test wykazał, że na Stendimeglio 60 można zmieścić bez problemu: 44 męskie koszule, 168 par skarpetek, 126 sztuk męskiej i 168 sztuk damskiej bielizny, 14 sztuk prześcieradeł złożonych na pół (200x140), 72 sztuki dziecięcych śpioszków czy body, 357 par dziecięcych skarpetek, 192 dziecięce czapeczki lub 84 tetrowych pieluszek! Suszarki nie trzeba nosić, ponieważ ma kółka ułatwiające przemieszczanie.

Podobne funkcje ma nieco mniejsza Stendimeglio Junior włoskiej firmy Meliconi: wysokość: 139 cm, szerokość: 72 cm, głębokość po całkowitym rozłożeniu: 83,5 cm (po rozłożeniu w połowie: 45 cm) i głębokość złożonej suszarki - zaledwie 14 cm. Na niej mieszczą się dwie pralki prania – 33 metry kwadratowe ubrań czy pościeli. Podobnie jak jej starsza siostra, Stendimeglio Junior jest odporna na rdzę i posiada okapownik oraz kółka i specjalne uchwyty do suszenia koszul. 

Inna pionowa suszarka na pranie – Lock TW 4 również znalazła się wysoko w naszym rankingu. Mieści ona na 4 półkach 40 metrów kwadratowych ubrań, ręczników czy pościeli. Jej wymiary to: wysokość - 184 cm, szerokość - 68 cm, głębokość po całkowitym rozłożeniu - 68 cm, a głębokość złożonej konstrukcji - jedynie 5 cm! Ta włoska suszarka do ubrań posiada system mocowania „wtryskowego” - nie posiada spawów dzięki zatopieniu prętów w plastiku (a to właśnie spawy w „tradycyjnych” suszarkach mają tendencję do korodowania). Konstrukcja ta jest wykonana z odpornego na rdzę aluminium powleczonego żywicą. Rozkłada się ją i składa zaledwie w kilka sekund! Można ją schować za szafkę w łazience. Lock TW 4 to idealna suszarka do prania do ustawienia pod prysznicem, gdzie brodzik służy jako naturalny okapownik lub też w ogrodzie. Ta suszarka do bielizny posiada wmontowane kółka, dzięki czemu łatwo się ją przemieszcza.

Nowoczesne meble do Twojego domu - sprawdź te produkty!

Podobnie niepowtarzalną włoską suszarką pionową jest Lock TW 3 włoskiej firmy Meliconi posiadająca 3 półki i mieszcząca 30 metry kwadratowe prania (dwie pełne pralki). Ją także składa i rozkłada się w kilka sekund. I bez problemów można ją schować za meblami. Jej wymiary to: wysokość - 128 cm, szerokość - 68 cm, głębokość po całkowitym rozłożeniu - 68 cm, głębokość złożonej konstrukcji - 5 cm. Ta suszarka do prania nadaje się także do ustawienia pod prysznicem, na balkonie lub na zewnątrz – tam, gdzie ewentualnie skapująca woda z ubrań nie zagraża zniszczeniem podłoża.

Suszarki na wannę

Suszarka Lock Bath to składana konstrukcja z przeznaczeniem do montażu na wannie. Całkowita powierzchnia suszenia to 10 metrów kwadratowych, a wymiary konstrukcji to: wysokość - 105 cm, szerokość - 56 cm, głębokość pod kątem 90 stopni -52cm, głębokość złożonej suszarki - zaledwie 4 cm, waga - 1 kg. Dzięki cienkiej powłoce z tworzywa sztucznego powleczonej na każdym z pręcików ta suszarka na pranie jest w 100 procentach nierdzewna (posiada ona system mocowania „wtryskowego”, którego zalety zostały omówione wyżej). Dzięki wygodnemu systemowi blokowania można suszarkę tę stosować na wannie każdego typu, zajmuje to dosłownie kilka chwil. Kąt pracy suszarki to 180 stopni.

Suszarki z rozkładanymi skrzydłami

Suszarka Lock Resin Coated włoskiej firmy Meliconi jest bardzo popularną suszarką. Jak wszystkie produkty tej firmy, jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, a jej estetyka i funkcjonalność zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Ta suszarka do prania pomieści do 22 metrów kwadratowych prania. Jest w 100 procentach nierdzewna dzięki zastosowaniu wtryskowych łączeń i użyciu stalowych rurek o grubości 6 milimetrów powlekanych cieką warstwą żywicy odpornych na utlenianie. Ta suszarka do bielizny ma plastikowe nóżki, dzięki czemu zyskuje dodatkowe podparcie zapewniające stabilną i wygodną pracę. Posiada też zabezpieczenie uniemożliwiające rozłożenie się konstrukcji podczas jej przenoszenia.

Ciekawym rozwiązaniem jest suszarka do ubrań Stendipratic Baby – składająca się jedynie z rozkładanych skrzydeł i nóżek. Jej długość rurek to 18 m, dzięki czemu możesz powiesić na niej nawet 15 kg prania. Ta suszarka na pranie ma unikalny system rozkładania, dzięki czemu zajmuje na podłodze przy maksymalnym rozłożeniu tylko powierzchnię 104 cm długości i 82 cm szerokości. A dzięki systemowi wtryskowego mocowania rurek ta suszarka do bielizny nie posiada spawów, które są najczęstszą przyczyną uszkodzeń suszarek.

Podobnie dobre opinie ma suszarka Lock Inox włoskiej firmy Meliconi. Ta popularna suszarka jest wykonana z wysokiej jakości materiałów i pomieści do 22 metrów kwadratowych prania.

Również do 22 metrów kwadratowych prania pomieści suszarka Lock Resin Coated. Jej klasyczny design przypadnie do gustu wielu klientom, a stalowe rurki o grubości 6 milimetrów powlekane dodatkowo cieką warstwą żywicy sprawią, że podczas wieloletniego, intensywnego użytkowania, urządzenie zawsze będzie wyglądało jak nowe. Ta suszarka do ubrań ma plastikowe nóżki, dzięki czemu zyskuje dodatkowe podparcie zapewniające stabilną i wygodną pracę. Konstrukcja ma blokadę skrzydeł.

Suszarki na grzejnik

Lock Radiator to składana wysokiej jakości oryginalna suszarka z przeznaczeniem do montażu na grzejnik. Jak wszystkie produkty tej włoskiej firmy, jest to suszarka do bielizny w 100 procentach nierdzewna. Wymiary: wysokość – 10 cm, szerokość – 52 cm, głębokość – 34 cm, szerokość złożonej suszarki – 5 cm, całkowita powierzchnia suszenia: 5 metrów kwadratowych, waga – 0,5 kg. Ramiona konstrukcji są tak skonstruowane, że przepinając je bliżej lub dalej dopasowujemy suszarkę do grubości grzejnika dosłownie w kilka chwil. Każdy z prętów tej suszarki na ubrania wytrzymuje obciążenie do 5 kg. Opinie na temat tego produktu są bardzo dobre.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny