Mylą się bowiem osoby, które wciąż uważają, że systemy fotowoltaiczne to wyłącznie modne rozwiązanie dla domków jednorodzinnych. Wręcz przeciwnie – z każdym rokiem coraz więcej firm w naszym kraju decyduje się na zamianę tradycyjnych źródeł energii na odnawialne. To właśnie fotowoltaika oraz elektrownie wodne i wiatrowe uchodzą obecnie za jedyny sposób na pogodzenie konieczności rozwoju technologicznego z ochroną naszego środowiska. Wybierając systemy fotowoltaiczne, nierzadko stajemy jednak przed niezwykle trudnym wyborem. W niniejszym artykule przybliżymy przykładowe rozwiązania, uchodzące obecnie za najskuteczniejsze na rynku.

Panele słoneczne JA Solar

Trudno jest znaleźć na rynku popularniejszego producenta paneli słonecznych niż JA Solar (sprawdź: www.solar-distribution.baywa-re.pl). Firma ta obsługuje cały łańcuch tworzenia wartości, ponieważ cała produkcja pochodzi tu z jednego źródła. W efekcie otrzymujemy niezwykle wydajne, przystępne cenowo panele, odznaczające się znakomitą efektywnością o każdej porze roku. Niewątpliwym atutem tej uznanej marki jest również prosty kontakt z klientem – europejska filia szanghajskiego producenta mieści się w Monachium, co umożliwia chociażby bezproblemowe zamówienie części zamiennych lub dodatkowych paneli w przypadku rozbudowy instalacji. UrządzeniaJA Solar odznaczają się przy tym znakomitą wytrzymałością na ekstremalne wahania temperatur, silne wiatry czy też intensywne gradobicia.

Falowniki do instalacji fotowoltaicznych

Planując montaż instalacji na terenie firmy, nie powinniśmy zapominać o falownikach do fotowoltaiki. Hurt oferuje nam tu wiele ciekawych rozwiązań, jak chociażby modele renomowanej firmy SMA. I chociaż wydawać by się mogło, że to właśnie panele są najważniejszym elementem każdej instalacji, w rzeczywistości to właśnie falowniki, nazywane też inwerterami, uchodzą za serce całego układu. Odpowiadają one bowiem za przemianę prądu stałego w zmienny, przeznaczony do zasilania urządzeń. Dobry falownik powinien więc odznaczać się dużą szybkością pracy, a także być w stanie pracować w odpowiednich zakresach temperatur. Nie bez znaczenia jest tu też obsługiwane napięcie oraz rekomendowany typ instalacji, a także właściwy stopień ochrony.

Dobór wyposażenia z pomocą integratora

Pojęciem integratora fotowoltaiki określamy firmę, specjalizującą się zarówno w dystrybucji PV i hurcie, jak i promowaniu zalet zrównoważonego rozwoju. Odbywa się to chociażby poprzez organizowane szkolenia dla instalatorów i pracowników oraz udział w corocznych targach. Przykładem niezawodnej firmy tego typu jest tu chociażby BayWa r.e., specjalizująca się w pomaganiu przedsiębiorcom w implementacji fotowoltaiki. Bogaty asortyment sklepu i fachowe doradztwo to największe atuty tego integratora. W jego ofercie znajdziemy również bezpłatny program dla projektantów, przeznaczony do rysowania zaawansowanych schematów instalacji fotowoltaicznych.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły