Systemy kominowe

System kominowy to innymi słowy pionowa konstrukcja, tworzona w celu odprowadzenia spalin z instalacji grzewczych. Jej przeznaczeniem może być też wentylacja grawitacyjna powietrza znajdującego się we wnętrzu budynku. System kominowy może znaleźć zastosowanie w każdym budynku wyposażonym w centralne ogrzewanie. Do jego budowy zazwyczaj wykorzystuje się elementy prefabrykowane, które ułatwiają i przyspieszają prace. Kominy systemowe stają się wygodną alternatywą dla tradycyjnych kominów murowanych.

System kominowy w Twoim budynku

Zapoznaj się z informacjami na temat systemy kominowe. Nasze sprawdzone porady związane z systemy kominowe pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Rekuperacja: czyste powietrze i oszczędności

Rekuperacja: czyste powietrze i oszczędności

Rekuperacja zapewnia stałą, niezależną od warunków zewnętrznych wymianę powietrza zużytego na świeże w pomieszczeniach. Zdecydowanie również podnosi jego jakość dzięki oczyszczaniu strumienia powietrza nawiewanego. Dodatkowo także odzyskuje energię, dzięki czemu w sezonie grzewczym wydatki na ogrzewanie są znacznie niższe.
, 13 kwietnia 2017

Wkłady kominowe i kompletne systemy kominowe – ceny, rodzaje, porady

Wkłady kominowe i kompletne systemy kominowe – ceny, rodzaje,  porady

Budowa bądź renowacja komina pociąga za sobą konieczność podjęcia wielu ważnych decyzji. Komin odprowadza spaliny z kotła grzewczego, a wloty wentylacyjne odpowiadają za prawidłową cyrkulację powietrza we wnętrzu budynku. Tradycyjne kominy murowane coraz częściej posiadają dodatkowe wkłady, które zwiększają ich żywotność oraz odporność. Ciekawą możliwością są także gotowe systemy kominowe. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej obu tym rozwiązaniom.
, 12 kwietnia 2017

Murowanie komina krok po kroku - poradnik dla każdego

Murowanie komina krok po kroku - poradnik dla każdego

Komin to jeden z najważniejszych elementów wentylacji niemal każdego domu. To właśnie od wydajności jego działania zależy komfort mieszkalny i bezpieczeństwo domowników. Budowa murowanego komina nie jest szczególnie skomplikowana. W poniższym artykule opiszemy krok po kroku, jak zbudować komin. Dzięki nam murarz nie będzie Ci potrzebny!
, 12 grudnia 2016

Jak właściwie dbać o kominek?

Jak właściwie dbać o kominek?

Nowoczesne kominki coraz częściej stają się elementem każdego domu. Niegdyś - synonim luksusu, na który mogli pozwolić sobie tylko nieliczni, dzisiaj, dzięki dużej ofercie na rynku (a co za tym idzie konkurencyjności cen) jest dostępny dla niemal wszystkich. Coraz więcej Polaków przekonuje się, jak wygodne jest życie w salonie z kominkiem - nie tylko pod kątem estetyki, ale również jako ogrzewanie domu. Kominek – czyli serce domu, wymaga jednak należytej opieki, o której często zdarza nam się zapominać. Warto przyswoić sobie kilka podstawowych zasad użytkowania kominka, tak by móc jak najdłużej cieszyć się jego ciepłem, bez niepotrzebnych awarii i zakłóceń.
, 27 marca 2017

Prawidłowe uszczelnianie komina

Prawidłowe uszczelnianie komina

Zaniedbanie i wieloletni brak remontu komina może w konsekwencji doprowadzić do zatrucia tlenkiem węgla mieszkańców domu. Zatrucie takie najczęściej ma miejsce w przypadku nieszczelności przewodów systemów kominowych i złemu systemowi wentylacji grawitacyjnej. Na szczęście istnieją dość tanie sposoby, jak uszczelnić systemy kominowe i zapobiec takiej sytuacji. W dodatku to wcale nie trudne. Spokojnie możesz zrobić to sam!
, 29 kwietnia 2016

Czy da się samodzielnie wybudować dom za 180 000 zł?

Czy da się samodzielnie wybudować dom za 180 000 zł?

Koszty budowy domów jednorodzinnych są dość wysokie. Dlatego wielu inwestorów szuka sposobu na ograniczenie wydatków inwestycyjnych. Jednym z nich może być samodzielna budowa domu systemem gospodarczym. Przy dużym nakładzie pracy własnej można liczyć na poczynienie odczuwalnych oszczędności. Zobaczmy więc, czy jest możliwe wybudowanie domu z poddaszem użytkowym (pow. użytkowa 140 m2) do stanu deweloperskiego za 180 000 zł?
, 29 kwietnia 2016

Budowa komina - na co zwrócić szczególną uwagę?

Budowa komina - na co zwrócić szczególną uwagę?

Komin musi zapewniać odpowiedni ciąg, musi też być odporny na działanie różnych substancji i temperatury, jak również powinien być stabilny. Dodatkowo systemy kominowe powinny zostać zbudowane z materiałów przystosowanych do ich późniejszych zastosowań. Na co zwrócić uwagę przy budowie komina?
, 25 kwietnia 2016

Systemy kominowe - na co warto się zdecydować?

Systemy kominowe - na co warto się zdecydować?

System kominowy powinien być dopasowany do pieca oraz do paliwa, którym ogrzewamy budynek. Nowoczesne systemy kominowe można montować nie tylko w domach dopiero budowanych, ale także podczas modernizacji systemu grzewczego. Jak system kominowy wybrać?
, 21 kwietnia 2016

Jaki komin do kominka powinniśmy wybrać?

Jaki komin do kominka powinniśmy wybrać?

Dla naszego bezpieczeństwa komin do kominka powinien być szczelny. Musi też być odporny na wysoką temperaturę i substancje wydzielane w trakcie spalania drewna. Jakie jeszcze zasady musi spełniać takie urządzenie? Jaki komin wybrać do kominka? Zapraszamy do naszego przeglądu systemów kominowych.
, 25 kwietnia 2016

Cennik budowlany - najpopularniejsze usługi budowlane

Cennik budowlany - najpopularniejsze usługi budowlane

Polska branża budowlana stale się rozwija, a popyt na prace budowlane utrzymuje się na względnie wysokim poziomie. Uśrednione ceny usług nie ulegają zbyt dużym wahaniom, zatem możemy określić ich orientacyjne wartości. Poniżej zaprezentujemy cennik robót budowlanych, które cieszą się największą popularnością wśród inwestorów. 
, 21 grudnia 2016

Systemy kominowy - wiedza wcale nie tajemna dla każdego

Wszystkie kominy systemowe służą do odprowadzania spalin powstających w procesie ogrzewania budynków. Ich zadaniem może być także zapewnienie odpowiedniej wentylacji budynków (np. poprzez pustaki wentylacyjne). Systemy kominowe powinny być dopasowane do rozmiarów kotła, a także do parametrów budynku. Budowane z elementów prefabrykowanych mogą różnić się od siebie specyfikacją technologiczną. Systemy kominowe mogą składać się z elementów ceramicznych bądź stalowych.

Komin ceramiczny – powstaje z prefabrykowanych elementów kamionkowych bądź wykonanych z ceramiki szamotowej. Poszczególne prefabrykaty łączy się ze sobą przy pomocy specjalnych żywic. Tego rodzaju komin ceramiczny posiada wszechstronne możliwości zastosowania. Kominy z ceramiki mogą służyć do odprowadzania spalin z kotłów węglowych oraz gazowych, kondensacyjnych (z zamkniętą komorą spalania). Komin ceramiczny może być też stosowany w celu wykonania wentylacji. Stanowi wygodną alternatywę dla takich produktów jak betonowe pustaki wentylacyjne. Warto także dodać, iż nasada kominowa może być w tym wypadku wykonana z różnego rodzaju materiałów.

Stalowe systemy kominowe – to kolejne ciekawe produkty, które możemy wykorzystać do odprowadzania spalin w domach jednorodzinnych. Kominy stalowe mają niewielką średnice. Można je wykorzystać zarówno do wykonania nowej budowli, jak również do wbudowania w istniejące już kominy murowane. Możemy je wykorzystać zarówno do współpracy z kotłami gazowymi, jak i do kotłów z zamkniętą komorą spalania. Nasada kominowa może zostać wykończona w dowolny sposób.

Jeśli interesuje Cię budowa komina, zapraszamy do działu poniżej. Podpowiemy Ci jak wybudować kominy do odprowadzania spalin, jak powinna wyglądać nasada kominowa, w jaki sposób wybrać kocioł grzewczy (np. kondensacyjny) a także jak wybrać najlepsze materiały (np. pustaki wentylacyjne). Na dole strony odnajdziesz pełną listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij