Systemy kominowe

System kominowy to innymi słowy pionowa konstrukcja, tworzona w celu odprowadzenia spalin z instalacji grzewczych. Jej przeznaczeniem może być też wentylacja grawitacyjna powietrza znajdującego się we wnętrzu budynku. System kominowy może znaleźć zastosowanie w każdym budynku wyposażonym w centralne ogrzewanie. Do jego budowy zazwyczaj wykorzystuje się elementy prefabrykowane, które ułatwiają i przyspieszają prace. Kominy systemowe stają się wygodną alternatywą dla tradycyjnych kominów murowanych.
Cennik usług kominiarskich 2018 w różnych regionach Polski
Cennik usług kominiarskich 2018 w różnych regionach Polski
Jaki system kominowy warto wybrać?
Jaki system kominowy warto wybrać?
Rekuperacja: czyste powietrze i oszczędności
Rekuperacja: czyste powietrze i oszczędności
Wkłady kominowe i kompletne systemy kominowe – ceny, rodzaje,  porady
Wkłady kominowe i kompletne systemy kominowe – ceny, rodzaje, porady

System kominowy w Twoim budynku

Systemy kominowy - wiedza wcale nie tajemna dla każdego

Wszystkie kominy systemowe służą do odprowadzania spalin powstających w procesie ogrzewania budynków. Ich zadaniem może być także zapewnienie odpowiedniej wentylacji budynków (np. poprzez pustaki wentylacyjne). Systemy kominowe powinny być dopasowane do rozmiarów kotła, a także do parametrów budynku. Budowane z elementów prefabrykowanych mogą różnić się od siebie specyfikacją technologiczną. Systemy kominowe mogą składać się z elementów ceramicznych bądź stalowych.

Komin ceramiczny – powstaje z prefabrykowanych elementów kamionkowych bądź wykonanych z ceramiki szamotowej. Poszczególne prefabrykaty łączy się ze sobą przy pomocy specjalnych żywic. Tego rodzaju komin ceramiczny posiada wszechstronne możliwości zastosowania. Kominy z ceramiki mogą służyć do odprowadzania spalin z kotłów węglowych oraz gazowych, kondensacyjnych (z zamkniętą komorą spalania). Komin ceramiczny może być też stosowany w celu wykonania wentylacji. Stanowi wygodną alternatywę dla takich produktów jak betonowe pustaki wentylacyjne. Warto także dodać, iż nasada kominowa może być w tym wypadku wykonana z różnego rodzaju materiałów.

Stalowe systemy kominowe – to kolejne ciekawe produkty, które możemy wykorzystać do odprowadzania spalin w domach jednorodzinnych. Kominy stalowe mają niewielką średnice. Można je wykorzystać zarówno do wykonania nowej budowli, jak również do wbudowania w istniejące już kominy murowane. Możemy je wykorzystać zarówno do współpracy z kotłami gazowymi, jak i do kotłów z zamkniętą komorą spalania. Nasada kominowa może zostać wykończona w dowolny sposób.

Jeśli interesuje Cię budowa komina, zapraszamy do działu poniżej. Podpowiemy Ci jak wybudować kominy do odprowadzania spalin, jak powinna wyglądać nasada kominowa, w jaki sposób wybrać kocioł grzewczy (np. kondensacyjny) a także jak wybrać najlepsze materiały (np. pustaki wentylacyjne). Na dole strony odnajdziesz pełną listę powiązanych tematów.

CZYTAJ WIECEJ
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij