Szafa dwudrzwiowa wolnostojąca lub wnękowa

Wolnostojące, tanie szafy dwudrzwiowe

Wolnostojąca szafa dwudrzwiowa jest bardziej tradycyjnym i sprawdzonym rozwiązaniem. W ofertach sprzedaży znajdziemy niezliczone ilości modeli, które nadają się do niemal każdego pomieszczenia.

Wolnostojąca szafa ubraniowa może posiadać modne, białe fronty. Znajdziemy także produkty z lustrem czy z półkami o charakterze modułowym. Dużą popularnością cieszy się półszafa z półkami. Jest to produkt, który sprawdzi się w szczególnie małych pomieszczeniach.

Jednym z największych atutów szaf wolnostojących jest atrakcyjna cena zakupu. Tanie szafy dwudrzwiowe mogą być jednocześnie wykonane z przyzwoitej jakości materiałów. Nawet duże modele z drzwiami przesuwnymi i z półkami możemy zakupić za kwotę nieprzekraczającą 3000 zł. Przestronna szafa ubraniowa z lustrem (np. białe modele wykończone na wysoki połysk) może być świetnym elementem wyposażenia nowoczesnych pomieszczeń mieszkalnych. Jeśli planujesz zakup szafy do sypialni w oszacowaniu budżetu pomoże ci ten kalkulator kosztów remontu i wykończenia sypialni.

A może wnękowa szafa dwudrzwiowa?

Wnękowa szafa dwudrzwiowa to innymi słowy produkt na wymiar. Dopasujemy go do specyfiki każdego korytarza czy sypialni. Wykonana na wymiar szafa ubraniowa spełni oczekiwania bardziej wymagających inwestorów. Zazwyczaj znajdziemy ją w wersji z drzwiami przesuwnymi oraz z lustrem.

Duże, przesuwne modele świetnie sprawdzą się we wnękach nowoczesnych korytarzy. Większa pojemność oraz możliwość pełnego spersonalizowania wnętrza sprawiają, że wnękowa szafa dwudrzwiowa cieszy się stałą popularnością.

Jedyny istotny mankament to wyższa cena zakupu. Duże modele z półkami i lustrem mogą kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ostateczna cena zakupu jest ustalana indywidualnie z wykonawcą. Jeśli szukasz więcej informacji o cenach, sprawdź także artykuł z cennikiem szaf i mebli na zamówienie.

Otwarta safa dwudrzwiowa przesuwna, a także szafa dwudrzwiowa do przedpokoju, jej rodzaj i popularne modele
Szafa dwudrzwiowa - rodzaje, opinie, ceny, popularne akcesoria, porady przy wyborze

Szafa rozwieralna czy z drzwiami przesuwnymi?

Szafa tradycyjna

Tanie szafy dwudrzwiowe często posiadają tradycyjne, rozwieralne drzwi. Jest to uniwersalne rozwiązanie o klasycznym charakterze. Duże szafy lub niewielka półszafa z półkami mogą być dopasowane do dowolnej stylistyki aranżacyjnej.

Oferta produktów rozwieralnych jest bardzo bogata, a ich atutem jest atrakcyjna cena zakupu. Tanie szafy dwudrzwiowe możemy dopasować do niemal każdego wnętrza. Niektóre modele kupimy już za kwotę 500 – 800 zł. Niewielka półszafa z półkami może kosztować ok. 300 – 500 zł. Nieco droższe modele szaf dwudrzwiowych nabędziemy za 1000 do 2000 zł. Oczywiście w ofertach sprzedaży znajdują się także ręcznie zdobione, luksusowe modele, których cena przekracza kwotę 3000 zł.

Warto jednak pamiętać, że rozwieralne drzwiczki ograniczają większą przestrzeń. Dlatego sprawdzą się jedynie w szerszych pomieszczeniach. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także te artykuły o meblach IKEA.

impressions
”Image”
Dwudrzwiowa szafa przesuwna z lustrem London Lux G...
”Image”
Duża pojemna szafa do pokoju młodzieżowego Simi 15...
”Image”
Pojemna dwudrzwiowa szafa z lustrem do salonu Moet...

Duże szafy przesuwne

Przesuwna szafa ubraniowa z lustrem jest bardzo praktycznym, a jednocześnie eleganckim rozwiązaniem. Świetnie sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach wnętrz.

Drzwi przesuwne będą szczególnie przydatne w wąskim korytarzu. Brak konieczności rozchylania frontu ułatwia dostęp do przestrzeni z półkami. Drzwi zostają umieszczone na prowadnicach umożliwiających wygodną obsługę bez użycia siły.

Dużą popularnością cieszą się obecnie białe fronty wykończone na wysoki połysk. Warto wiedzieć, że białe szafy wizualnie powiększają wnętrze. Dzięki temu dobrze sprawdzą się w niewielkim korytarzu lub sypialni.

Cena szaf z drzwiami przesuwnymi waha się od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Ostateczna stawka zależy od rozmiarów mebla, jakości zastosowanych materiałów, a także od wyposażenia wnętrza produktu. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o szafach przesuwnych.

Wybieramy idealne szafy i ich wyposażenie

Idealna szafa dwudrzwiowa to taka, która jest optymalnie dopasowana do naszych potrzeb użytkowych. W małych wnętrzach dobrze sprawdzi się półszafa z półkami i rozwieralnymi drzwiami. Warto wybrać model z lustrem, który umożliwi wygodne przymierzanie garderoby.

W większych pomieszczeniach dobrze sprawdzą się szafy przesuwne. Podczas ich zakupu zadbajmy o odpowiednie wyposażenie. We wnętrzu szafy możemy znaleźć kosze na prowadnicach, wysuwane wieszaki i półki z organizerem. Praktycznym pomysłem jest także kosz na bieliznę.

Pamiętajmy, że wnętrze szafy musi odpowiadać potrzebom użytkownika. Jeśli chcemy uzyskać miejsce do wieszania okrycia wierzchniego, zainwestujmy w model z dużą ilością drążków. Na dole szafy dobrze sprawdzą się niewielkie półki, w których ukryjemy buty. W bocznych partiach bądź na górze znajdują się też wysokie półki, dedykowane do przechowywania pościeli lub większych akcesoriów domowych. Sprawdź także artykuł o szafach IKEA z systemem PAX.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny