Szafa Wiki

Zaplanuj zamiast walczyć

Jedynym sposobem na ogarnięcie domowego rozgardiaszu jest rozsądne zaplanowanie powierzchni do przechowywania. Z pewnością w twoim domu znajdzie się miejsce na kilka komód, w których upchniesz przynajmniej część niezbędnych przedmiotów. Jednak tym, co pozwoli ci odnieść spektakularny sukces w nierównej walce z bałaganem są szafy - przy czym im jest ich więcej, tym mniej czasu poświęcisz na sprzątanie leżących na wierzchu rzeczy. Jeśli obawiasz się, że mebel o tak pokaźnych rozmiarach jak solidna i zapewniająca mnóstwo miejsca na wszelkie przedmioty szafa przytłoczy twoje mieszkanie, koniecznie wybierz model z lustrem. Szafa to bowiem jeden z niewielu mebli, który mimo ogromnych gabarytów może pozostać całkiem niedostrzegalny dla ludzkiego oka poprzez umiejętny dobór materiałów, z jakich jest wykonana i dostosowanie ich do pozostałych elementów aranżacyjnych pomieszczenia. Co więcej - wizualnie możemy dzięki niej zyskać dodatkową przestrzeń i dodać naszym pokojom nieco oddechu, a wysokie lustra wbudowane w szafy do sypialni pozwolą nam na realistyczne spojrzenie na codzienną stylizację.

Schemat szafy wnękowej

Jak dobrać szafę idealną?

Możesz oczywiście zainwestować w model z uchylnymi drzwiami, ale od lat największym powodzeniem cieszą się szafy przesuwne z lustrem. Nic dziwnego. Szafa przesuwna sprawdzi się doskonale nawet w niewielkich pomieszczeniach, zdejmuje z nas bowiem konieczność zarezerwowania odpowiedniej ilości miejsca na otwieranie drzwi. Jej zwarta konstrukcja samoistnie zabezpiecza też skrzydło lustrzane przed wszelkimi uszkodzeniami nie musisz się więc obawiać, że lustro ulegnie stłuczeniu podczas otwierania lub zatrzaskiwania drzwi mebla. 

Szafy nowoczesne od ich antycznych odpowiedników odróżnia starannie zaprojektowane wnętrze, dostosowane do potrzeb współczesnego użytkownika. Choć trudno w to uwierzyć nawet wysokość półek jest zwykle starannie dobrana przez projektantów tak, by ułożone na nich ubrania nie przewracały się, a do tego by wymiary pomiędzy poszczególnymi poziomymi elementami pozwalały na uzupełnienie szafy o dodatkowe pudła i kosze do przechowywania. Warto skorzystać z tej możliwości, gdyż drastycznie zwiększa to funkcjonalność mebla i w magiczny sposób sprawia, że mieści się w nim jeszcze więcej. 

Stosując powyższe wskazówki przeważysz szale walki z bałaganem na swoją korzyść i zyskasz więcej czasu na zdrowy, regeneracyjny wypoczynek. Skorzysta też na tym panująca w twoim domu atmosfera. Zamiast więc walczyć z wiatrakami niczym Lancelot postaraj się o nieco bardziej strategiczne podejście i urządzając mieszkanie rozwiąż ten problem raz na zawsze. 

Potrzebujesz szafy? Sprawdź nowoczesne szafy przesuwne z lustrem i kup taniej online na Promyk Meble!

Źródło: Interntowy Sklep Meblowy Promyk Meble

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły