Szafa dream

Drzwi w szafie wnękowej - otwierane czy przesuwane?

Wybierając szafę do sypialni możemy natknąć się na wiele dylematów, które bezpośrednio będą odnosiły się do elementów konstrukcyjnych i technicznych naszej garderoby. Szafa wnękowa, aby była możliwie najbardziej pojemna i funkcjonalna, powinna sięgać po sam sufit. Drugą istotną kwestią jest wybór drzwi. Zasada jest taka, że w małych pomieszczeniach, lepiej będą pasowały szafy z rozsuwanymi drzwiami, ponieważ zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Ponadto, zazwyczaj w takich szafach po stronie zewnętrznej zamontowane są lustra na całej powierzchni drzwi, bądź zdecydowanie na ich większości. Jest to nie tylko precyzyjne umiejscowienie niezbędnego elementu każdej garderoby, ale również  doskonała forma optycznego powiększenia sypialni.

Jaką szafę wnękową wybrać do sypialni?

Dobrze, aby dostęp do ubrań był w pełni swobodny, dlatego lepiej unikać wielu, wąskich drzwiczek i wybrać przestronne wnętrze. Dla fanów estetyki i innowacyjności polecane są włoskie meble Alf, które posiadają doskonałe rekomendacje, a firma wieloletnie doświadczenie w skali globalnej. Prawdziwy szyk i elegancję zapewniają szafy wnękowe Quadra, które posiadają przesuwne drzwi z grubym obramowaniem luster, dzięki czemu meble Alf idealnie komponują się z aranżacją i optymalnie powiększają sypialnię. Dla wielbicieli klasycznych modeli polecany jest Dream, czyli prosta szafa wnękowa o estetycznym wykończeniu.

Szafa quadra

Wybrane szafy ubraniowe - sprawdź

Jak urządzić garderobę w szafie wnękowej?

W dużej szafie bardzo łatwo o nieład nawet po kilku dniach użytkowania. Aby uniknąć rozrzuconych ciuchów oraz konieczności szukania ulubionej sukienki przez zbyt długi czas, należy zadbać o zorganizowaną przestrzeń już podczas montażu szafy. Innowacyjne rozwiązania przedstawiają włoscy producenci mebli, których architekci od lat zajmują się tworzeniem solidnych i cenionych na całym świecie eleganckich kompozycji. Szafy wnękowe mają zazwyczaj 60cm głębokości i jest to optymalny wymiar, aby użytkowanie garderoby było w pełni komfortowe.

Pierwszą zasadą jest, aby ubrania codzienne były na środkowej półce, na wysokości ręki oraz wzroku. Garderoba powinna też mieć wyraźnie oddzielone akcesoria zimowe od letnich oraz kilka praktycznych koszy, które pomogą utrzymać porządek. Szafa powinna posiadać zróżnicowaną konstrukcje, czyli zarówno mieć wydzielone miejsce na wieszaki, półki, wysuwane kosze oraz drążki z uchwytem.artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny