Funkcjonalne szafy wnękowe i zabudowa garderoby

Szafy wnękowe stanowią dziś jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Nie powinno nas to dziwić, ponieważ są one doskonałym sposobem na efektywne zagospodarowanie trudnych przestrzeni. Wszelkie skosy czy wnęki nie będą wówczas stanowiły dla nas żadnego problemu. Możliwość zabudowy garderoby pozwala na swobodne dostosowanie ilości szuflad i półek do specyfiki przedmiotów, które będą przechowywane w szafie wnękowej oraz charakteru wnętrza. O takim rozwiązaniu powinny szczególnie pomyśleć właściciele mieszkań o małej powierzchni lub nietypowym układzie. Sprawdź także więcej porad na temat mebli na wymiar.

Bogactwo frontów zdecydowanie wykracza poza asortyment płyt meblowych. Drzwi szafy wnękowej pod zabudowę możemy wykonać z bambusa lub rattanu. Coraz więcej użytkowników decyduje się na drzwi z kolorowego szkła, które nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Ciekawym rozwiązaniem mogą być też drzwi obite skórą ekologiczną. W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się natomiast fronty lustrzane, które optycznie powiększą dane wnętrze.

Szafy pod zabudowę do przedpokoju – systemy drzwiowe

Indywidualnie zaprojektowana zabudowa garderoby umożliwia nam też zainstalowanie systemów, dzięki którym mebel staje się bardziej funkcjonalny. Jedną z zalet szafy do zabudowy jest możliwość doboru systemu drzwiowego. W przedpokoju o niewielkim metrażu najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwne do szafy, ponieważ pozwalają zaoszczędzić miejsce. Będą też doskonałą opcją dla osób, które mają w planach umieszczenie innego rodzaju mebli niedaleko szafy do zabudowy.

Szafy do zabudowy to świetne, sprawdzone rozwiązanie. Ładnie wygląda w przedpokoju lub w kuchni.
Szafy do zabudowy - ceny, sprawdzone rozwiązania, przegląd materiałów

Drzwi łamane natomiast przypadną do gustu miłośnikom niestandardowych rozwiązań. Meble pod zabudowę będą prezentowały się oryginalne, zapewniając przy tym łatwy dostęp do szafy.

impressions
”Image”
Dwudrzwiowa szafa przesuwna z lustrem London Lux G...
”Image”
Duża pojemna szafa do pokoju młodzieżowego Simi 15...
”Image”
Pojemna dwudrzwiowa szafa z lustrem do salonu Moet...

Biała szafa do zabudowy i jej wnętrze

Możliwości wyposażenia wnętrza zabudowy garderoby jest bardzo dużo. Możemy bowiem zdecydować się na szuflady, drążki wieszakowe, półki, ale też kosze druciane. W szafach do zabudowy warto też uwzględnić oświetlenie, które będzie się włączać przy otwieraniu drzwi mebla. Takie rozwiązanie z pewnością przyda się osobom, które planują kupić szafę do zabudowy do przedpokoju, która często otwiera się nad ranem i wieczorami. Dodatkowo zabudowa garderoby może być uzupełniona o stopery w szynach, które skutecznie zatrzymają mebel w odpowiednim miejscu oraz szczotki uszczelniające i odbojowe, które zabezpieczają wnętrze białej szafy przed gromadzeniem się kurzu. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o szafach przesuwnych.

Koszt szaf wnękowych

Szafy wnękowe nie należą do najtańszych inwestycji. W porównaniu do wolnostojących mebli, meble pod zabudowę mogą nas kosztować nawet trzy razy więcej. Ostateczna cena szafy wnękowej uzależniona jest od systemu jezdnego, frontów i wyposażenia szafy. Duże znaczenie ma też rodzaj zabudowy mebli. Decydując się na zabudowę pełną zapłacimy więcej niż za zabudowę szkieletową. Orientacyjnie koszt metra bieżącego zabudowy to około 1000-1500 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 87,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny