Być jak Carrie Bradshaw!

Zaprojektowanie garderoby, nie musi być luksusem zarezerwowanym dla najbogatszych! Jeśli marzy Ci się garderoba niczym u bohaterki „Seksu w wielkim mieście”, nic nie stoi na przeszkodzie aby to marzenie spełnić! Różnorodność materiałów dostępnych na rynku sprawia, że wykończenie dodatkowego pomieszczenia wymaga stosunkowo niewielkiego nakładu kosztów. Szafy do garderoby możesz zaprojektować i zrobić sam.

Do wykonania półek wystarczą zwykłe płyty laminowane, popularnie nazywane sklejkami. Jeśli Twoje mieszkanie jest wysokie, górne półki można wykorzystać do przechowywania rzadko używanych rzeczy np. walizek, sprzętu narciarskiego itp. Z kolei wieszak można zrobić ze zwykłej stalowej rurki. Jeśli zaś dysponujesz większą kwotą, zaprojektowanie garderoby możesz zlecić profesjonalnemu architektowi wnętrz. Zadba on nie tylko o funkcjonalność pomieszczenia, ale także o jego estetykę i oryginalność. Wystarczy puścić wodze wyobraźni i jeśli zechcesz możesz mieć nawet podświetlane półki na buty!

Pamiętaj, że niezależnie od tego czy swoją garderobę zaprojektujesz sam, czy skorzystasz z pomocy architekta, takie rozwiązanie ma ogromną zaletę: duża przestrzeń, na której bez przeszkód możesz ulokować ubrania, buty, kapelusze. Nic się nie gniecie, wszystko jest łatwo i szybko dostępne!

A może jednak szafa?

Jeśli metraż nie pozwala Ci na zaprojektowanie garderoby, nie wpadaj w panikę! Szafa może być równie dobrym rozwiązaniem. Obecnie bardzo modne są szafy z drzwiami przesuwnymi. Wiele firm jak choćby Komandor, Pinea, Indeco projektuje je na wymiar. Zależnie od układu mieszkania mogą być one wnękowe lub wolnostojące. Duża szafa, sięgająca sufitu, może zapewniać tyle samo miejsca do przechowywania rzeczy co garderoba. Dodatkowym plusem jest lustro które można umieścić na drzwiach przesuwnych. Taka szafa jest nie tylko praktycznym meblem ale również ozdobą mieszkania!

Jeśli zaś urządzasz wnętrze bardziej stylowe i nie przepadasz za nowoczesnymi rozwiązaniami poszukaj tradycyjnej, drewnianej szafy. Duży wybór w niezbyt wygórowanych cenach zapewniają Ikea, Black Red White, Anzys. Musisz jednak liczyć się z tym, że takie meble mają zdecydowanie mniejszą pojemność.

impressions
”Image”
Dwudrzwiowa szafa przesuwna z lustrem London Lux G...
”Image”
Duża pojemna szafa do pokoju młodzieżowego Simi 15...
”Image”
Pojemna dwudrzwiowa szafa z lustrem do salonu Moet...

Decyzja

Swoją decyzję musisz uzależnić przede wszystkim od metrażu jakim dysponujesz, a także od układu pomieszczeń i stylu wykończenia. Jednak niezależnie od tego jakie rozwiązanie wybierzesz w swoim domu pamiętaj o jednym: głównym kryterium ma być wygoda użytkowania!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny