Szafy przesuwne

Szafa przesuwna to innymi słowy mebel wyposażony w przesuwne drzwi i służący do przechowywania garderoby. Szafa przesuwna może przybierać formę wnękową bądź wolnostojącą. Przesuwne drzwi szafy mogą maskować całą wnękę (szafy wnękowe) i być wyposażone w duże lustra. Ich niewątpliwą zaletą jest optymalne wykorzystanie przestrzeni oraz podwyższenie walorów dekoracyjnych pomieszczenia.
Cennik usług stolarskich 2018 - porównanie cen w całej Polsce
Cennik usług stolarskich 2018 - porównanie cen w całej Polsce
Meble i szafy na wymiar - cennik 2018 po województwach
Meble i szafy na wymiar - cennik 2018 po województwach
Szafa zamiast garderoby w sypialni – praktyczne rozwiązania
Szafa zamiast garderoby w sypialni – praktyczne rozwiązania
Szafy, meble i wieszaki do przedpokoju - co wybrać?
Szafy, meble i wieszaki do przedpokoju - co wybrać?

Rodzaje i możliwości wykorzystania szaf przesuwnych

Szafa przesuwna to coraz popularniejszy mebel, stanowiący element wyposażenia nowoczesnych pomieszczeń. Świetnie sprawdza się w sypialniach, a nawet na korytarzach. Szafa z drzwiami przesuwnymi stanowi ciekawą alternatywę dla wydzielonej garderoby. Jej atutem pozostaje bardzo dobre wykorzystanie przestrzeni. Szafa przesuwna nie zajmuje takiej powierzchni jak garderoba. Ponadto możemy ją elegancko wkomponować w każdą aranżację.

Szafa z drzwiami przesuwnymi może być zamontowana we wnęce (modele wnękowe). Zaletą tego rozwiązania jest atrakcyjny wygląd. Drzwi przesuwne z lustrem wizualnie powiększają przestrzeń pomieszczenia i sprawiają, że zyskuje efektowny design. Warto też wspomnieć, że szafa przesuwna z lustrem uławia wybór odzieży. Domownik zyskuje możliwość komfortowego przymierzania ubrań i przeglądania się w lustrze.

Wnękowa szafa z drzwiami przesuwnymi jest na ogół produktem wykonywanym na specjalne zamówienie. Meble na wymiar można idealnie dopasować do każdej wnęki i dopasować do nich dodatkowe elementy wyposażenia (komody, krzesła, łóżka, a nawet materace).

Alternatywą dla konstrukcji wnękowej są modele wolnostojące. Nowoczesna, wolnostojąca szafa przesuwna dobrze sprawdza się w pomieszczeniach o większych rozmiarach. Możemy ją swobodnie przestawiać z miejsca na miejsce, dzięki czemu mebel nie stanowi elementu stałego. Wolnostojąca szafa z drzwiami przesuwnymi i z lustrem może wyglądać bardzo elegancko. W ofertach sklepów branżowych znajdziemy duży wybór modeli i wzorów. Wolnostojąca szafa może być sprzedawana w zestawie z innymi meblami (komody, stoły, krzesła łóżka i dopasowane do nich materace). Dużym atutem tego rozwiązania jest korzystna cena zakupu.

Obecnie coraz więcej firm zajmuje się produkcją szaf na wymiar. Do bardziej znanych należą między innymi Pinea, Komandor i Indeco. Gotowe szafy przesuwne z lustrem nabędziemy w takich sklepach jak Ikea czy Black Red White.

Jeśli interesują Cię wolnostojące i wnękowe szafy przesuwne, zapraszamy do działu poniżej. Znajdziesz w nim ciekawe wskazówki dotyczące aranżacji sypialni, wyboru mebli oraz projektowania garderoby. Na dole strony znajduje się lista powiązanych tematów.

Szafy przesuwne - ceny, rodzaje, materiały, projekty i przykładowe aranżacje - wszystko o szafach przesywnych na kb.pl!

CZYTAJ WIECEJ
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij