Szafy przesuwne — zalety

Wydaje się, że szafy przesuwn (zobacz na meblefirany.pl) to wyjątkowo dobre i uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w niemal każdym pomieszczeniu. Faktem jest, że można je wkomponować wszędzie, niezależnie od stylu i wielkości danego pokoju. Dopasowanie ich wyglądu do pozostałych elementów wyposażenia mieszkania nie stanowi problemu. Dzięki temu możemy dość łatwo stworzyć wyróżniające się estetycznie połączenie, które będzie się prezentować znakomicie. Do wyboru mamy mnóstwo materiałów, wzorów i barw tego rodzaju szaf. Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy pomieszczenie jest urządzone w stylu klasycznym, nowoczesnym czy skandynawskim, a także od tego, czy stawiamy na minimalizm, czy raczej na różnorodność i wielość ozdób.

Jedną z największych zalet tego rozwiązania jest wielkość. Konkretnie nie chodzi jednak o rozmiar samej szafy, ale raczej o to, że możemy ją dopasować nawet do najmniejszych pomieszczeń, nie zajmując dużo powierzchni, a jednocześnie zyskując mnóstwo miejsca na przechowywanie ubrań czy innych naszych rzeczy. Szafa przesuwna równie dobrze sprawdzi się w niewielkiej kawalerce, w przedpokoju małego mieszkania i na jednej ścianie drobnego pokoju. Nie znaczy to jednak, że tego rodzaju mebel nie pasuje także do zwykłego, standardowej wielkości domu — opcji kompozycyjnych jest mnóstwo. Szafy przesuwne mają to do siebie, że niczemu nie wadzą i nie przeszkadzają, a mogą nadać każdemu miejscu niebanalnego charakteru.

Rodzaje szaf przesuwnych

Kolejną ich niezaprzeczalną zaletą jest fakt, że aranżacja wnętrza szafy należy praktycznie wyłącznie do nas. Znów mamy do wyboru wiele wariantów. Możemy zdecydować się klasycznie na szereg półek, ale możemy także kombinować z drążkami, wieszakami, szafkami i wysuwanymi pudełkami. Wszystko to zależy jedynie od naszych indywidualnych preferencji, wymagań i od konkretnych przedmiotów, które chcemy przechowywać w danej szafie. 

Opcji jest kilka również, gdy mowa o stabilności takiej szafy. Istnieją szafy wolnostojące oraz takie, które można zabudować we wnęce. Rzecz jasna, oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Zasadniczo tutaj należy się sugerować głównie tym, jakiego rodzaju wnętrzem dysponujemy i jakie mamy oczekiwania względem szafy przesuwnej. Jeśli zdecydujemy się na drugą opcję, to nasze możliwości znów się poszerzają — możemy w pełni przebierać w zakresie materiałów i rodzajów drewna, z których szafa ma być wykonana. Jednak z racji faktu, że przy takim rozwiązaniu trzeba zgłosić się do odpowiedniej firmy, która przygotuje projekt na wymiar, należy liczyć się wtedy z nieco większymi wydatkami. Szafy wolnostojące, oferujące nam mniejsze możliwości personalizacji, są niezaprzeczalnie tańszym wyjściem.

Szafy przesuwne — czy warto?

W praktyce okazuje się, że wad szaf przesuwnych jest naprawdę niewiele. Użytkownicy skarżą się czasami na fakt, że system przesuwny nie działa w pełni płynnie albo że wydaje dziwne dźwięki podczas otwierania i zamykania. Nie jest to jednak ogólna wada tego rozwiązania, a bardziej kwestia jednostkowych przypadków — należy bowiem odpowiednio wypoziomować i wyprofilować drzwi, by później móc cieszyć się ich sprawnym działaniem. Nie jest to trudne, a z pomocą fachowca zajmie dosłownie chwilę.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły