Kiedy przydają się szalunki?

Szalowanie, określane też jako deskowanie systemowe, to, jak już wspomnieliśmy we wstępie, doskonały sposób, by z małych form stworzyć konstrukcje o pokaźnych rozmiarach. Pozwala to na wykonywanie prac budowlanych etapami. Jak stosuje się szalunki budowlane? Po prostu wypełnia się je betonem i czeka, aż ten materiał zastygnie. Kiedy już tak się stanie, płyta szalunkowa zostaje zdemontowana. Można ją odłożyć na bok i wykorzystać w późniejszych pracach lub użyć do wykonania kolejnego elementu budowlanego. 

Szalunki systemowe dostępne na fwsystem.pl pozwalają na szybki i łatwy montaż. Mogą być wykonane z różnych materiałów: płyt, metalu, drewna oraz sklejki. Dostępne są szalunki do szeregu budowlanych prac: szalunki stropowe, szalunki ścienne, szalunki fundamentowe czy szalunki do wykopów. Wszystkie niezbędne na placu budowy. 

Rodzaje szalunków - przyjrzyjmy im się bliżej

Szalunki przeważnie stosuje się podczas stawiania budynków wolnostojących. Przydają się praktycznie w każdej sytuacji - do wznoszenia fundamentów, słupów, stropów, schodów, ścian i innych konstrukcji jak nadproża, wieńce, cokoły ogrodzeń itd. 

  • Szalunki fundamentowe stosuje się, gdy mamy do wykonania ławy i stopy fundamentowe z betonu; 
  • Szalunki do wykopów używa się do wszelkiego rodzaju robót ziemnych, niezależnie od tego, z jakim gruntem mamy do czynienia. Ich rola jest bardzo ważna - zabezpiecza ściany przed niechcianym osunięciem się;
  • Szalunki ścienne to płyty uniwersalne, standardowe i wielkopowierzchniowe, ale też podesty robocze i bariery (szczytowe ruchome i stałe), które stanowią dobre zabezpieczenie podczas prowadzenia prac na deskowaniach ściennych; 
  • Szalunki stropowe są niezbędne podczas wylewania betonowych elementów budynku, gdyż skutecznie przytrzymują świeżo wylany beton, co pozwala uformować go w wymaganym kształcie. 
Szalunki systemowe - gotowe rozwiązanie, które przyspieszy prace budowlane
Szalunki systemowe - gotowe rozwiązanie, które przyspieszy prace budowlane

Szalunki systemowe - dlaczego warto?

Szalunki systemowe to bez wątpienia jedne z ważniejszych konstrukcji na każdym placu budowy, które nie tylko ułatwiają, ale i przyśpieszają wszelkie, mniejsze i większe prace. Po ich zastosowaniu mamy pewność, że powierzchnia betonowa jest przygotowana idealnie i nie wymaga dalszej obróbki. Jest odpowiednio gładka oraz równa, bez żadnych ubytków, nierówności i innych elementów, które mogłyby przeszkodzić w pracach budowlanych. Konstrukcje tworzone przy pomocy szalunków buduje się zdecydowanie szybciej, niż innymi sposobami, na przykład używając desek. Umożliwiają też stworzenie form o różnorodnych kształtach. 

Nie ma też problemu, by w ten sposób powstały konstrukcje dużych rozmiarów, które można wykonać niedrogo, a co równie ważne - w pełni bezpiecznie. Jak już też napisaliśmy, szalunki systemowe służą do wielokrotnego zastosowania. Można je kupić, ale wielu inwestorów decyduje się na wynajem, co jest opłacalne, także dlatego, że nie muszą ponosić dodatkowych kosztów - nie tylko zakupu, ale też przechowywania i transportu. Gdzie kupić bądź wynająć szalunki? 

FW System - wynajem i sprzedaż szalunków systemowych

FW System ma długie doświadczenie, bo działa na rynku budowlanym od 2013 roku. Główna siedziba i magazyn zlokalizowany jest w Pomykowie w województwie świętokrzyskim. Poza tym firma ma oddziały z magazynami w większych miastach - Łodzi i Olsztynie. Od początku swojej działalności FW System zajmuje się wypożyczaniem i sprzedażą różnego typu szalunków wraz z osprzętem. Oferowane są też akcesoria szalunkowe i takie środki jak płyny szalunkowe Folbet i Folbet plus. 

Wynajęcie szalunków w firmie FW System to w pełni opłacalna inwestycja, bo nie ma problemu, by okres dzierżawy dopasować do własnych potrzeb. Zapewnia to duże oszczędności, bo szalunki mamy tylko wtedy, kiedy są nam rzeczywiście potrzebne. Nie musimy też przeznaczać na to swojej powierzchni magazynowej. Zawsze też fachowcy FW System doradzą zarówno gdy chodzi o aspekty techniczne, jak i projektowe. 

FW System prowadzi też sprzedaż szalunków budowlanych. Dostępna jest oferta sprzętu w szerokim zakresie cen. Wszystkie szalunki służą do wieloletniego użytku, co zapewnia szybki zwrot inwestycji. Istnieje też możliwość dokupienia kompatybilnych systemów i osprzętu.

Nie ma wątpliwości, że szalunki systemowe przyśpieszają prace budowlane, zapewniając nie tylko oszczędności czasowe, ale i finansowe, zwłaszcza gdy wynajmiemy bądź kupimy ten sprzęt u zaufanego partnera - FW System.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej