Szamba betonowe i ekologiczne

Szamba są bezodpływowymi zbiornikami przeznaczonymi do gromadzenia ścieków. Przeważnie buduje się je z betonu lub żelbetonu. Jednak w ofertach handlowych pojawiają się także szamba ekologiczne stworzone z tworzyw sztucznych. Szamba betonowe i ekologiczne montuje się przy budynkach pozbawionych dostępu do sieci kanalizacyjnej. Jedynym istotnym ograniczeniem budowlanym jest rodzaj terenu. Szambo nie może być wzniesione w miejscach narażonych na powodzie i zalania.

Jakie szambo wybrać na działkę

Zapoznaj się z informacjami na temat szamba betonowe i ekologiczne. Nasze sprawdzone porady związane z szamba betonowe i ekologiczne pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Zalety zastosowania przydomowych oczyszczalni ścieków

Zalety zastosowania przydomowych oczyszczalni ścieków

Nie każdy dom może liczyć na podłączenie do sieci kanalizacyjnej. Jest to niemały problem, który nakłada konieczność uporania się z powstającymi nieczystościami. Jeszcze do niedawna rozwiązaniem były jedynie szamba. Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się przydomowe oczyszczalnie ścieków. Dlaczego warto zastąpić nimi klasyczne szambo?
, 25 kwietnia 2017

Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków

Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są coraz częściej wybierane w miejscach, w których nie ma dostępu do kanalizacji. Ich budowa jest mało skomplikowana, nie wymagają też późniejszych zabiegów konserwacyjnych, są więc bardzo interesującą alternatywą dla szamb. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań tego typu są oczyszczalnie z drenażem rozsączającym. Ich dużą zaletą są przede wszystkim niskie koszty budowy i eksploatacji, a także mała awaryjność i długa żywotność urządzeń. Takie oczyszczalnie składają się z dwóch głównych elementów, to znaczy osadnika gnilnego oraz drenażu rozsączającego.
, 16 lutego 2017

Płyty betonowe drogowe - ich ceny i zastosowanie

Płyty betonowe drogowe - ich ceny i zastosowanie

Płyty drogowe są chętnie wybieranym materiałem budowlanym. Odznaczają się łatwością montażu oraz wszechstronnymi możliwościami zastosowania. Atutem płyt drogowych pozostaje także atrakcyjna cena zakupu, która sprawia, że budowa dróg i podjazdów staje się bardziej ekonomiczna. Poniżej podpowiemy, gdzie warto stosować płyty betonowe, czym się charakteryzują, a także określimy jaka jest cena ich zakupu.
, 24 grudnia 2016

Co to jest beton wodoszczelny?

Co to jest beton wodoszczelny?

Beton może osiągnąć wodoszczelność poprzez zastosowanie odpowiedniej technologii produkcyjnej. Szczelność takiego betonu, chroniąca przed przedostaniem się wody sprawia, że bywa nazywany również betonem wysokowartościowym. Beton wodoszczelny uzyskuje się na kilka sposobów. Miedzy innymi poprzez odpowiedni dobór składników czyli mieszanki betonowej. Ale również przez stosowanie domieszek, impregnatów oraz wibrując beton po wylaniu. Zapoznajmy się z technologią wyrobu betonu wodoszczelnego oraz jego ceną.
, 4 września 2016

Kręgi betonowe - cena, wymiary, opinie, zastosowanie

Kręgi betonowe - cena, wymiary, opinie, zastosowanie

W ofercie producentów prefabrykatów betonowych oraz betoniarni można natrafić na różnego typu kręgi betonowe o odmiennych wymiarach, ze stopniami lub bez stopni. Ich ceny są zróżnicowane, jednak w zależności od zastosowania są wykorzystywane nie tylko przez firmy budowlane, lecz również podmioty prywatne. Zastosowania kręgów betonowych oraz żelbetowych są dość szerokie. Sprawdźmy jakie są ich wymiary, najczęstsze przeznaczenie, oraz jak kształtują się ich ceny w poszczególnych miastach Polski.
, 10 maja 2017

Przydomowa oczyszczalnia ścieków - koszty, zastosowanie, porady

Przydomowa oczyszczalnia ścieków - koszty, zastosowanie, porady

Przydomowe oczyszczalnie ścieków cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów, których budynki nie mają dostępu do kanalizacji komunalnej. Bez wątpienia jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego szamba betonowego czy ekologicznego.  Dlatego warto przyjrzeć się bliżej specyfice przydomowych oczyszczalni ścieków i określić orientacyjne koszty jej wybudowania oraz eksploatacji.
, 2 września 2016

Szambo ekologiczne - cena, opinie, zalety i wady

Szambo ekologiczne - cena, opinie, zalety i wady

Szamba ekologiczne są rozwiązaniem pośrednim pomiędzy tradycyjnymi szambami betonowymi, a przydomowymi oczyszczalniami ścieków. Są koniecznością w momencie, gdy działka nie ma przyłącza wodociągowego. Zapewniają dużą szczelność i są niezwykle odporne. Jednak czy ich zakup jest wart swojej ceny? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym artykule.
, 12 maja 2017

Szamba betonowe - ceny, porady przy wyborze

Szamba betonowe - ceny, porady przy wyborze

Każdy budynek mieszkalny wymaga odprowadzenia nieczystości. Jeśli nie mamy przyłącza kanalizacyjnego, pozostaje nam jedynie budowa szamba betonowego lub ekologicznego. Na szczęście w ofertach firm znajdziemy wiele typów zbiorników bezodpływowych. Dużą popularnością cieszą się gotowe szamba betonowe. To tradycyjny i sprawdzony sposób na odprowadzenie ścieków z domu. Sprawdźmy więc, jakimi kryteriami się kierować wybierając szamba betonowe.
, 25 kwietnia 2016

Szamba betonowe czy ekologiczne? Porównujemy koszty i wygodę użytkowania

Szamba betonowe czy ekologiczne? Porównujemy koszty i wygodę użytkowania

Budowa domu na niekompletnie nieuzbrojonej działce może być stosunkowo tania, jednak wiąże się z dodatkowymi problemami. Jednym z nich będzie konieczność odprowadzania nieczystości z budynku. Poniżej podpowiemy, jakie szamba (betonowe czy ekologiczne) warto wybudować i jakie będą koszty jego wykonania.
, 9 kwietnia 2017

Przyłącze wodociągowe i przyłącze prądu do działki - koszty

Przyłącze wodociągowe i przyłącze prądu do działki - koszty

Wszystkie działki budowlane powinny posiadać przyłącze wodociągowe, kanalizacji i prądu. Bez uzbrojenia działki budowlanej możemy wprawdzie rozpocząć prace budowlane ale z oczywistych względów na pewnym etapie będą już niezbędne. Bez prądu czy wody ciężko prowadzić bardziej zaawansowane prace, jedynie odprowadzenie ścieków może być zastąpione przez szamba betonowe lub ekologiczne. Dlatego warto wiedzieć ile kosztuje przyłącze kanalizacyjne, przyłącze elektryczne oraz przyłącza wodociągowe. Poniżej zaprezentujemy przybliżone ceny uzbrojenia działki i scharakteryzujemy etapy budowy przyłączy wodociągowych i prądu.
, 26 lipca 2016

Szamba betonowe i ekologiczne - podstawowe informacje

Budowa domu na działce pozbawionej dostępu do mediów wiąże się z koniecznością zbudowania zbiornika na ścieki. Przy budynkach jednorodzinnych najczęściej tworzy się szambo betonowe. To rozwiązanie długotrwałe, które możemy zastosować w przypadku, gdy nie planujemy w najbliższym czasie podłączenia działki do sieci kanalizacyjnej. Innym ciekawym rozwiązaniem są ekologiczne szamba z tworzyw sztucznych. Tego rodzaju zbiorniki na ścieki zapewniają szybki montaż, a także pełną szczelność. Warto jednak zaznaczyć, że zarówno szambo betonowe, jak i ekologiczne szamba mają swoje wady oraz zalety.

Szambo betonowe jest dość ciężkie. To duży atut, który nabiera szczególnego znaczenia w podmokłych gruntach. Betonowe zbiorniki na ścieki nie są wypychane ku górze i na stałe pozostają w jednej pozycji. Ich mankamentem może być czas i stopień trudności przeprowadzenia budowy. Na szczęście szamba betonowe wodoszczelne zapewniają pełną ochronę środowiska naturalnego. Szczelne zbiorniki na ścieki utrzymują nieczystości w jednym miejscu, a dzięki temu nie zanieczyszczają pobliskich wód gruntowych.

Ekologiczne szamba – tego rodzaju zbiorniki na ścieki są bardzo lekkie, co stanowi spore ułatwienie w czasie transportu oraz montażu. Budowa zbiornika nie sprawia większych problemów. Jednak niewielka waga nie sprawdzi się na podmokłych gruntach. Lekkie, ekologiczne szamba mogłyby zostać wyparte ku górze przez wody gruntowe.

Zarówno szambo betonowe jak i ekologiczne szamba to konstrukcje bezodpływowe. Niekiedy plastikowe zbiorniki na ścieki są mylone z prefabrykatami montowanymi w przydomowej oczyszczalni ścieków. Jednak ich budowa jest zupełnie odmienna. W przydomowej oczyszczalni ścieków stosuje się zbiorniki drenujące i odpływowe. W ich wnętrzu ścieki ulegają wstępnemu oczyszczeniu i przedostają się do kolejnych stref oczyszczania.

Prefabrykaty z tworzyw sztucznych mogą być też wykorzystane jako szczelne zbiorniki na deszczówkę. Tego rodzaju rozwiązanie może okazać się pomocne w podlewaniu ogródka i obniżaniu rachunków za wodę z sieci.

Jeśli interesują Cię szamba betonowe i ekologiczne zapraszamy do działu poniżej. Podpowiemy Ci jak dokonać właściwego wyboru, wskażemy czym charakteryzują się szamba betonowe wodoszczelne, zbiorniki na deszczówkę oraz bezodpływowe zbiorniki na ścieki. Na dole strony znajdziesz listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij