Szambo betonowe

Szamba betonowe – rozwiązanie nie tylko tymczasowe

Wydawać by się mogło, że korzystanie z tego typu zbiornika można potraktować jedynie jako rozwiązanie tymczasowe, jednakże przy prawidłowo prowadzonej eksploatacji betonowe szambo może z powodzeniem służyć kilku pokoleniom naszej rodziny. Ważne, aby wybierać konstrukcje produkowane przez renomowanych producentów, a znajdziemy je między innymi za pośrednictwem strony https://fabrykaszamb.pl, należącej do cenionego i zaufanego wytwórcy oferującego swoje wyroby na terenie całego kraju. Zatrudnia on najlepszych specjalistów w tej branży, których ciężka praca zaowocowała nowoczesnymi, funkcjonalnymi zbiornikami spełniającymi wszystkie wymagania przyszłych użytkowników. Charakteryzuje je nie tylko przemyślany projekt, ale i zastosowanie w procesie produkcji najlepszych, starannie wyselekcjonowanych materiałów, mieszanek betonów najnowszej generacji, z dodatkiem licznych substancji uszlachetniających. Wpływają one na późniejsze parametry pracy betonu, przede wszystkim jego wytrzymałość, co pozwala mu przetrwać wieloletnią eksploatację i to praktycznie bez żadnych uszkodzeń. Takie podejście do produkcji szamb stało się obecnie wręcz obowiązującym standardem i stosuje go również kolejny godny polecenia producent, prezentujący swoją ofertę na stronie https://nowoczesneszamba.eu, z którą także warto się zapoznać.

Szamba betonowe – zawsze dopasowane do potrzeb użytkownika

Istnieje wiele kryteriów, którymi można się kierować przy zakupie szamba betonowego na swoją posesję, jednak najważniejszym niezmiennie pozostaje dopasowanie go do ilości przyszłych użytkowników. Wybierając wielkość zbiornika, musimy przede wszystkim pamiętać, że jeden domownik produkuje nawet do 150 litrów ścieków dziennie, które można, pozostając w zgodzie z obowiązującymi przepisami i zasadami ekologii, przechowywać maksymalnie 10 – 14 dni.  Po tym czasie szambo powinno zostać bezwzględnie opróżnione, ponieważ zaczynają się w nim gromadzić duże ilości grożącego wybuchem metanu. Oczywiście zabronione jest usuwanie zawartości we własnym zakresie, wywozem powinni zająć się specjaliści wyposażeni w niezbędny sprzęt, w tym samochody asenizacyjne.

W ofercie wymienionych wyżej producentów bez problemu znajdziemy zbiorniki jednokomorowe, idealne dla niewielkiej rodziny, jak i większe, wielokomorowe przeznaczone dla budynków wielorodzinnych. Taka konstrukcja jest najczęściej złożona z dwóch komór, osobnych na nieczystości płynne i stałe, połączonych ze sobą rurą przelewową. Niezależnie od wielkości, wszystkie posiadają grube ściany i dno, dodatkowo wzmocnione stalowym zbrojeniem, co czyni je w pełni odporne na:

  • uszkodzenia natury mechanicznej, mogące się zdarzać po umieszczeniu zakupionego szamba betonowego w przygotowanym wykopie. Najważniejsza jest tu oczywiście odporność na nacisk, zarówno gruntu, jak i wszystkiego, co może ewentualnie znaleźć się nad zbiornikiem. Właśnie taka wytrzymałość umożliwia montaż pod parkingami, drogami i podjazdami, czyli wszędzie tam, gdzie parkują rozmaite pojazdy, często o sporej masie;
  • agresywne działanie większości substancji chemicznych, zwłaszcza tych będących nieodłączną częścią przechowywanych nieczystości oraz wszystkie procesy biologiczne, naturalnie zachodzące bezpośrednio w glebie, powodujące osadzanie się na zbiorniku pleśni lub grzybów.

Każde betonowe szambo gwarantuje także właściwy, praktycznie stuprocentowy poziom szczelności, zmniejszający ryzyko wycieku praktycznie do zera, za co odpowiada dopasowana pokrywa oraz pokrycie ścian i dna specjalną ochronną powłoką bitumiczną. Sprawdzenie poziomu zapełnienia umożliwiają zamontowane w pokrywie kominki rewizyjne, a regularne opróżnianie, betonowe lub żeliwne włazy.

Szamba betonowe – usługi transportu i montażu, z których warto skorzystać

Nie da się ukryć, że szambo betonowe, w przeciwieństwie do zbiornika z tworzyw sztucznych, charakteryzuje się sporą masą, mogącą przekraczać niekiedy nawet kilka ton. Jest to z pewnością  utrudnienie, powodujące między innymi problemy z transportem, lecz większość producentów ma taką usługę wliczoną w cenę zakupu szamba. Podobnie jest zazwyczaj z jego montażem, do czego z kolei potrzebny będzie dźwig lub podnośnik o odpowiedniej nośności, ułatwiający umieszczenie zbiornika w wykopie. Renomowany dostawca zapewnia również pomoc przy podłączeniach z domową instalacją wodną i kanalizacyjną, łącznie ze sprawdzeniem szczelności, a na samo szambo, jak i wykonane prace udziela pełnej, wieloletniej gwarancji.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny