Szlifierka oscylacyjna Makita

Czym się wyróżnia ta szlifierka Makita?

Oscylacyjne narzędzia ręczne Makita doskonale radzą sobie ze szlifowaniem płaskich powierzchni, ale też podłoża nieco zaokrąglonego. Najczęściej stosuje się je do przedmiotów drewnianych (np. meble, blat lub drzwi). Szlifierka oscylacyjna wyposażona jest w prostokątną stopę, przez co bez problemu możesz wykorzystać ją również do szlifowania… narożników! Ze względu na sposób zasilania możesz znaleźć następujące rodzaje szlifierek:

  • szlifierki hydrauliczne – służą do obróbki drewna, jednak charakteryzują się dość głośną pracą.
  • szlifierki pneumatyczne – są zdecydowanie bardziej ciche i znajdują zastosowanie w profesjonalnej obróbce (np. duże zakłady przemysłowe).
  • szlifierki elektryczne – są najbardziej popularne wśród amatorów i podczas wykonywanych przez nich prac wykończeniowych.

W ofercie producenta Makita dostępne są również szlifierki kątowe akumulatorowe, np. szlifierka kątowa Makita GA4541X01 (cena ok. 600 zł). Korzystając z niej nie tylko wypolerujesz wybraną powierzchnię, ale też z powodzeniem przetniesz każdy metal lub nawet… ceramikę. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o elektronarzędziach.

O czym pamiętać przy wyborze szlifierki oscylacyjnej?

Najważniejszy jest wymiar stopy oraz liczba oscylacji. Od stopy szlifierki zależy, jak szybko zdołasz wyszlifować daną powierzchnię. Im będzie ona większa, tym mniej czasu będziesz potrzebować na zakończenie pracy. Pamiętaj jednak o tym, że małe powierzchnie wymagają… mniejszej stopy. Tylko taka pozwoli bowiem na precyzyjne szlifowanie tych ciężej dostępnych miejsc. Z kolei liczba oscylacji im będzie wyższa (na minutę), tym szlifierka będzie wydajniej pracowała.

Oczywiście zakup szlifierki to tylko mały krok do sukcesu. Szlifierka kątowa Makita, szlifierki pneumatyczne, szlifierka oscylacyjna Makita lub wszystkie inne szlifierki oscylacyjne powinny być przed wszystkim odpowiednio… użytkowane. I tutaj naprawdę nie chodzi o rodzaj danego urządzenia. Nieprawidłowe obejście się ze sprzętem może bowiem szybko doprowadzić do jego uszkodzenia. Nie możesz więc zbyt mocno dociskać narzędzia, aby nie zniszczyć stopy! Szlifierki kątowe akumulatorowe pozostałych producentów (np. szlifierka Bosch Professional GWS 18-125 V-LI, cena ok. 820 zł) lub każda inna szlifierka oscylacyjna powinna zostać dokładnie wyczyszczona po pracy. Musisz również za każdym razem sprawdzić, czy nie doszło do poluzowania się jakichkolwiek części w sprzęcie. Tylko w ten sposób praca szlifierką będzie bezpieczna i efektywna! Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o szlifierkach.

Szlifierki oscylacyjne Makita – popularne narzędzia

Szlifierka oscylacyjna Makita BO3710

To narzędzie przeznaczone do dokładnego szlifowania, także w pobliżu krawędzi. Jest małe i poręczne, co umożliwia precyzyjną pracę. Duża dźwignia mocująca znacznie ułatwia wymianę papieru ściernego, a nakładkę szlifierską (oraz płytę podstawy) możesz wymienić w niej osobno! W urządzeniu występuje możliwość przyłączenia zewnętrznego urządzenia odsysającego, a także odsysania przy użyciu worka na pył. Dodatkowo szlifierkę ową wyposażono w bardzo efektywny system tłumienia drgań.

Szlifierka oscylacyjna Makita podczas pracy oraz szlifierka kątowa Maikita i polecane szlifierki oscylacyjne
Szlifierka oscylacyjna Makita – modele, opinie, ceny, porady
Szlifierka oscylacyjna Makita BO3710 - parametry i cena

Zasilanie

Elektryczne

Moc

190 W

Średnica oscylacji

2 mm

Powierzchnia szlifująca

93 x 185 mm

Liczba oscylacji (częstotliwość drgań)

11 000 / min

Ceny

340-350 zł

Polecane szlifierki - sprawdź promocje

Szlifierka oscylacyjna Makita BO4557

Jest to narzędzie niezwykle lekkie i poręczne, wyposażone w aluminiową stopę z zabezpieczeniem przeciwpyłowym. Opinie użytkowników wskazują na jego większą popularność w zastosowaniu, niż posiada chociażby szlifierka Bosch GSS 23 A (dostępna w Castoramie za ok. 360 zł). Wszystko ze względu na możliwość podłączenia do odkurzacza (za pomocą adaptera) oraz niezwykle wysoką wydajność pochłaniania pyłu. Warto wspomnieć, że urządzenie posiada płytę szlifierską z mocowaniem na rzep i zacisk, a jego ergonomiczna rękojeść została pokryta specjalnym materiałem antypoślizgowym. A może zainteresuje cię także ten artykuł o szlifierkach trzpieniowych.

Szlifierka oscylacyjna Makita BO4557 - parametry i cena

Zasilanie

Elektryczne

Moc

180 W

Średnica oscylacji

1,6 mm

Powierzchnia szlifująca

112 x 102 mm

Liczba oscylacji (częstotliwość drgań)

14 000 / min

Ceny

270-300 zł

Szlifierka oscylacyjna Makita BO4901

Jest to nieco droższa propozycja, jednak za wyższą ceną przemawia większa moc szlifierki oraz większa powierzchnia szlifująca. Przeznaczona jest do szlifowania dużych powierzchni materiałów z drewna, tworzywa sztucznego i metalu. Urządzenie poradzi sobie z powierzchnią malowaną. Wyposażono je m.in. w dźwignię mocującą, aby łatwo wymienić papier szlifierski. Po podłączeniu zewnętrznego urządzenia odsysającego możesz odsysać pył powstały podczas pracy szlifierką. Sprawdź także ten artykuł o wyborze szlifierki kątowej.

Szlifierka oscylacyjna Makita BO4901 - parametry i cena

Zasilanie

Elektryczne

Moc

330 W

Średnica oscylacji

2,6 mm

Powierzchnia szlifująca

115 x 229 mm

Liczba oscylacji (częstotliwość drgań)

10 000 / min

Ceny

790-860 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,2% czytelników artykuł okazał się być pomocny