Parkside – kilka słów o marce

O marce Parkside nie można powiedzieć zbyt wiele. To producent elektronarzędzi, w jego ofercie znajduje się nie tylko szlifierka wielofunkcyjna, lecz także innego rodzaju narzędzia, jak wyrzynarki czy wkrętarki. Można kupić je w Lidlu – to jedyny oficjalny dystrybutor narzędzi tej marki. Wszystkie urządzenia mają 3 lata gwarancji producenckiej.

Ponieważ szlifierki i inne narzędzia w Lidlu były bardzo tanie, obecnie na stronach aukcyjnych także można kupić nieużywane produkty tej marki. Są one nieco droższe niż te, które były sprzedawane w sklepie, jednakże nadal można je kupić za niższą cenę niż standardowe narzędzia innych marek. Warto się nad tym zastanowić, zwłaszcza jeśli nie zamierzasz używać ich do profesjonalnych czy długotrwałych prac – w użyciu amatorskim od czasu do czasu sprawdzą się najlepiej. Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o szlifierkach.

Szlifierka Parkside – różne modele i rodzaje

Parkside oferuje różnego rodzaju elektronarzędzia. W ofercie znajdują się wyrzynarki i wkrętarki, ale największą popularność zdobyła szlifierka wielofunkcyjna. Producent oferuje zarówno szlifierki taśmowe, jak i kątowe. Mogą mieć one różną moc, od 1200 W do 2000 W. W ofercie znajduje się także szlifierka ręczna akumulatorowa o mocy akumulatora 12 V.

Dzięki temu możesz naprawdę znaleźć szlifierkę, która najlepiej sprawdzi się do twoich potrzeb. Są to narzędzia amatorskie, przeznaczone do drobnych prac remontowych czy hobbystycznych. Sprawdzą się w przypadku drewna, mebli i tym podobnych rzeczy. Ich dużą zaletą jest bardzo cicha praca.

Polecane szlifierki - sprawdź promocje

Szlifierki elektryczne Parkside

Na szczególną uwagę zasługują szlifierki elektryczne Parkside. Zwłaszcza szlifierka oscylacyjna Delta Parkside, jest idealna do prac hobbystycznych ze względu na swoje małe wymiary. Świetnie sprawdza się do bardziej trudnodostępnych miejsc. Jest wyposażona w obrotową płytę szlifierską Parkside, która obraca się od 360 stopni, co sprawia, że szlifierka wspaniale sprawdza się przy rzeźbieniu lub robieniu mebli. Szlifierka oscylacyjna Delta Parkside ma ergonomiczny uchwyt. Zestaw z dodatkowymi elementami ściernymi kosztuje około 120 zł na portalu akcyjnym. A może zainteresuje cię także ten artykuł o szlifierce kątowej?

Mężczyzna podczas pracy szlifierką, a także szlifierka parkside oraz polecane modele, jak szlifierka kątowa parkside czy szlifierka oscylacyjna delta parkside
Szlifierka Parkside - modele, opinie, ceny, porady zakupowe

Szlifierka kątowa Parkside 1200 W to prawdziwy hit cenowy! W Lidlu kosztuje około 100 zł, a naprawdę świetnie sprawdza się w wielu przypadkach. Ma dość niską moc, jednakże dobrze się sprawuje w pracach remontowych i drobnych wykończeniowych. Jest niewielka – tarcza ma około 125 mm średnicy. Jest jednak bardzo wygodna w zastosowaniu – regulowane obroty, antypoślizgowy uchwyt, i 3-pozycyjny uchwyt czołowy. Jeśli potrzebujesz czegoś o większej mocy, możesz skusić się na szlifierkę kątową 2000 W.

Parkside w swojej ofercie ma także szlifierki taśmowe. Nadają się i do twardego, i do miękkiego drewna, a także do płyt pilśniowych, odrdzewiania metalu czy szlifowania lakierów. Ich największą zaletą jest łatwa wymiana taśm i możliwość płynnej regulacji ich szybkości. Szlifierka Parkside taśmowa nadaje się także do przymocowania do stołu za pomocą śrub – dzięki temu może działać także stacjonarnie w warsztacie. Kosztuje około 200 zł. Sprawdź także ten artykuł o szlifierce oscylacyjnej.

Szlifierka Parkside akumulatorowa

Dla osób, które rzadziej korzystają ze szlifierki, albo pracują nią z dala od źródła prądu, powinny zainteresować się akumulatorową szlifierką Parkside. Jest mała, poręczna i potrafi pracować bez przerwy więcej niż 30 minut. Szybkie ładowanie sprawia, że można od razu wrócić do pracy. Obrotowa tarcza i prosta wymiana papieru ściernego (jest montowany na rzep) sprawiają, że jest bardzo wygodna w zastosowaniu.

Szlifierka akumulatorowa jest wyposażona we wskaźnik poziomu naładowania akumulatora jonowo-litowego. Można ją używać do miękkiego drewna, nadaje się do drobnych prac. Jej cena na portalu aukcyjnym wynosi około 150 zł. A może zainteresuje cię także ten artykuł o szlifierce taśmowej?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 87,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny