Szlifierka Graphite - rodzaje

Przeglądając ofertę marki Graphite, możemy znaleźć kilka rodzajów elektronarzędzi, a także akcesoriów, które doskonale sprawdzą się w każdym przydomowym warsztacie. Wśród nich wymienimy m.in.:

 • Szlifierki kątowe - kątówka Graphite jest jednym z najpopularniejszych elektronarzędzi. Wśród proponowanych modeli wymienimy kątówki z regulacją obrotów, z dwupozycyjną rękojeścią, a także wyposażone w przydatne akcesoria (osłona tarczy, walizka, klucz specjalny).
 • Szlifierki mimośrodowe - w przypadku tych elektronarzędzi również możliwa jest regulacja obrotów. Dopasowana amplituda oscylacji pozwala na precyzyjniejszy szlif. W zestawie dołączone są takie akcesoria jak stopa robocza, papier ścierny, czy też pojemnik na pył.
 • Szlifierki oscylacyjne - elektronarzędzia z regulacją obrotów, które służą przede wszystkim do wygładzania drewnianych powierzchni. Oprócz tradycyjnej, prostokątnej stopy, marka Graphite w swojej ofercie przedstawia szlifierkę oscylacyjną typu delta. Stopa robocza tego narzędzia swoim kształtem przypomina trójkąt. Jest to duże ułatwienie przy obróbce trudno dostępnych miejsc. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o szlifierkach.
 • Szlifierki taśmowe - narzędzia doskonale sprawdzają się podczas obróbki drewnianych powierzchni. Wśród proponowanych modeli znajdują się również z regulacją obrotów, a dokładniej z regulacją przesuwu pasa ściernego.
 • Rękawice robocze - niezbędny element chroniący dłonie podczas używania szlifierek oraz elektronarzędzi innego typu. Rękawice robocze marki Graphite wyróżniają się wysokim poziomem odporności na ścieranie, przecinanie, czy też rozdzieranie.

Powyższe elektronarzędzia wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami. Oczywiście ilość modeli wskazuje na lepsze dopasowanie konkretnych szlifierek do indywidualnych preferencji. W ten sposób możemy dopasować szlifierkę do planowanych prac pod względem materiału, powierzchni oraz precyzji obróbki. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o szlifierce do betonu.

Szlifierka kątowa i nie tylko - przykładowe ceny

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny szlifierek marki Graphite:

 • Kątówka Graphite 59G187 125 mm 900 W - 167,00 zł
 • Kątówka Graphite 59G110 125 mm 1100 W, bardzo dobre opinie - 189,00 zł
 • Szlifierka kątowa 59G208 230 mm 2600 W, bardzo dobre opinie - 324,00 zł
 • Szlifierka taśmowa 59G394 800 W, bardzo dobre opinie - 209,00 zł
 • Szlifierka oscylacyjna 59G320 220 W 104x112 - 120,00 zł
 • Szlifierka Graphite mimośrodowa 59G347 430 W, regulacja obrotów - 229,00 zł
 • Rękawic robocze - cena od 26,00 zł

Polecane szlifierki - sprawdź promocje

Szlifierka Graphite kątowa oraz inne polecane modele szlifierek producenta elektronarzędzi, zastosowanie i ceny
Szlifierki Graphite - opinie, ceny, wiodące modele, porady

Dla porównania przedstawiamy przykładowe ceny szlifierek innych marek:

 • Szlifierki kątowe Bosch PWS 700 W 115 mm - 186,00 zł
 • Szlifierki kątowe Bosch 850 W 125 mm - 315,00 zł
 • Szlifierki kątowe Bosch GWS 13-125 - 482,00 zł
 • Szlifierka kątowa BEWS 18-125 x 125 mm 18 V AEG, regulacja obrotów - 1425,00 zł
 • Szlifierka kątowa DWE4207K-QS 125 mm 1010 W Dewalt - 428,00 zł

Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł na temat wyboru szlifierki.

Szlifierka Graphite - na co zwracać uwagę przed zakupem?

Przymierzając się do zakupu szlifierki marki Graphite, należy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim celu potrzebujemy tego narzędzia. Do obróbki dużych powierzchni najlepiej sprawdzą się szlifierki taśmowe. Natomiast podczas szlifowania trudno dostępnych miejsc, optymalnym rozwiązaniem będą szlifierki oscylacyjne typu delta. Patrząc na konkretny typ szlifierki, będziemy mogli porównać modele pod względem określonych parametrów.

W przypadku szlifierek mimośrodowych będziemy zwracać uwagę na moc silnika, ilość obrotów na minutę, a także ilość oscylacji w ciągu jednej minuty. Istotne jest również odchylenie stopy - im większe, tym większa dokładność wykonanej obróbki. Natomiast wybierając szlifierki kątowe, istotną kwestią jest średnica tarczy oraz ilość obrotów na minutę. Dobrze jest zdecydować się na szlifierkę kątową z regulacją obrotów, co pozwoli na pracę z różnego typu materiałami. Szlifierka kątowa to wybór wart rozważenia. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tarczy do szlifowania betonu?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny