Twardość i rodzaj wkładu. Jaki materac wybrać?

Stopień twardości materaca i rodzaj wkładu to dwie najbardziej podstawowe cechy materaca. Wynikają z nich walory posłania, a zatem także to, czy zapewni Ci zdrowy i komfortowy sen.

Twardość materaca określa się w czterostopniowej skali. Miękki materac H1 jest idealny dla dorosłych o wadze mniejszej niż 60 kg, z kolei osoby ważące od 60 do 80 kg powinny wybrać posłanie średnie H2. Domownicy, w przypadku których waga łazienkowa wyświetla wartość od 80 do 100 kg, powinni wypoczywać na materacu H3, czyli średnio twardym, a osoby cięższe (o wadze powyżej 100 kg) ‒ na materacu twardym H4.

Można wyróżnić dwa rodzaje wkładów materacy. Serce materacy piankowych wypełniają pianki wysokoelastyczne, termoelastyczne i/lub lateksowe. Najważniejszymi zaletami pianek są sprężystość i dostosowywanie się do kształtów ciała. Z kolei wkład materacy sprężynowych tworzą sprężynki, które pracują niezależnie od siebie i reagują na ruchy ciała. Taka budowa zapewnia wysoką elastyczność punktową i pewne podparcie poszczególnych odcinków kręgosłupa.

Do zadań specjalnych? Materace dla alergików, par i na bóle pleców

Jeżeli zależy Ci na wyborze materaca, który zapewni sen osobie o określonych potrzebach, poszukaj produktu renomowanej marki. Znajdziesz np. materace Ostrowiec w sklepie internetowym Materaceostrowiec.pl, a materace Suwałki w sklepie internetowym Materacesuwalki.pl.

Jeżeli Ty lub bliska Ci osoba zmaga się z uczuleniem, najlepszy będzie materac dla alergików. Poszukaj produktu z antybakteryjnego i przeciwgrzybicznego lateksu. W przypadku alergików ważne jest również zachowanie higieny snu, dlatego wybierz materac w pokrowcu, który można zdjąć i wyprać w domowej pralce. Zainteresuj się np. materacem lateksowym Hilding Melody. Produkt wykonany z lateksu wyprofilowano w 7 stref twardości, a w każdej z nich umieszczono otwory dla lepszej wentylacji wkładu. Materac ubrano w zdejmowany pokrowiec. Do wyboru masz m.in. antyalergiczny pokrowiec Italiano.

Szukasz materaca w Ostrowcu? Sprawdź, jaki będzie najlepszy
Szukasz materaca w Ostrowcu? Sprawdź, jaki będzie najlepszy

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie o to, jak wybrać materac dla pary, to odpowiedź jest prosta. Idealny jest taki, który wycisza ruchy osoby śpiącej po przeciwnej stronie łóżka. Duet: nocny marek plus ranny ptaszek albo osoba śpiąca kamiennym snem plus druga połówka wybudzająca się w nocy może wspólnie spokojnie wypoczywać nocą. Warunek jest jeden ‒ wybór materaca dla pary. Świetnie sprawdzi się np. twardszy materac piankowy Hilding Foxtrot. Model poleca się osobom o wadze powyżej 80 kg i tym, którzy lubią spać na twardym posłaniu. Wysokoelastyczną piankę HR wyprofilowano w 7 stref twardości, dzięki czemu materac zapewnia optymalne podparcie wszystkich partii ciała. Struktura pianki bardziej jednolita od standardowej czyni posłanie elastycznym i sprężystym, co umożliwia wyciszenie ruchów drugiej połówki.

Materac na bóle kręgosłupa to zdecydowanie produkt do zadań specjalnych. Najlepszy będzie materac sprężynowy uznanej marki, taki jak twardy Hilding Pasodoble. Wkład z niezależnie pracujących sprężyn kieszeniowych daje niezawodne podparcie wszystkim partiom ciała, stabilizuje kręgosłup i odpręża mięśnie.

Na koniec pamiętaj, aby szukać materaca marki godnej zaufania, którym będziesz cieszył się przez lata. Prawie 100-letnia szwedzka marka Hilding, obecna w ponad 40 krajach na świecie, daje 15-letnią gwarancję na wkład, a jakość jej produktów poświadczają liczne certyfikaty przyznane przez niezależne instytucje, takie jak Oeko-Tex®.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej