Szkło z nadrukiem - szeroki wybór grafik

Nieograniczone warianty wzorów sprawiają, że szkło z nadrukiem cieszy się dużą popularnością, szczególnie wśród osób ceniących nowoczesną stylistykę. Co ciekawe, nawet najbardziej wymagający klienci znajdą wzór uszyty na miarę ich indywidualnych potrzeb.

Grafikę, która znajdzie się na szkle hartowanym wybrać możemy z gotowych wzorów lub też dostarczyć własne zdjęcia i grafikę. Doskonałą alternatywą może być wykorzystanie przepisów kulinarnych, które będą znakomitą pomocą podczas przygotowania obiadu dla rodziny.

Plik graficzny może być wykonany w rozdzielczości odpowiedniej do wydruku, na przykład w skali 1:1 w rozdzielczości 300 DPI o orientacji panoramicznej. Producenci oferują także gotowe rozwiązania w postaci zalaminowanych szyb ze wzorem z kolekcji danej firmy. Jeśli interesuje cię temat zastosowania szkła w kuchni, więcej informacji znajdziesz w tym artykule.

Szkło drukowane - wygoda optyczne powiększenie

Szkło drukowane jest bardzo bezpieczne, a w przypadku uszkodzenia, szyba nie rozpada się na części, ponieważ podklejona jest odpowiednią folią zabezpieczającą. Szkło hartowane do kuchni bardzo łatwo jest utrzymać w czystości, co sprawia że jest doskonałą alternatywą, szczególnie dla nowoczesnego pomieszczenia. W przypadku konieczności zainstalowania gniazdek elektrycznych, istnieje możliwość wycięcia otworów w szkle hartowanym.

Szkło z nadrukiem to świetne rozwiązanie, zwłaszcza dla kuchni o małym metrażu.  Gładka powierzchnia szkła drukowanego optycznie powiększa kuchnię – tak jak każda powierzchnia odbijająca światło, tak szkło sprawia, iż pomieszczenie kuchenne wydaje się domownikom większe i jaśniejsze.

Meble kuchenne w atrakcyjnych cenach - sprawdź

Szyba hartowana do kuchni połączona z oświetleniem

Szkło drukowane możemy wykorzystać na wiele sposobów, w tym połączyć je z oświetlenie za pomocą taśmy lub listwy LED. Szkło z nadrukiem instaluje się wówczas do ściany w ramce aluminiowej lub kilka centymetrów od ściany, a powstałą przestrzeń wypełnia się taśmą LED, którą możemy sterować nadając jej kolor odpowiadający naszym oczekiwaniom. Sprawdź także nasz artykuł: Panele szklane do kuchni - cena, rodzaje, opinie.

Cena szyby hartowanej do kuchni

Szkło hartowane jest dość kosztowną alternatywą. Hartować możemy szkło typu Optiglass, jak i typu Float. O tego typu rozwiązanie warto pokusić się wówczas, gdy ściany są poddawane zmiennym temperaturom. Warto mieć na uwadze, że gotowe szkło drukowane nie można ciąć. Z tego względu szklany panel ścienny powinien być przygotowany na wymiar, a co za tym idzie – wszelkie otwory na gniazdka elektryczne muszą więc zostać wycięte przez producenta.

Spośród wszystkich dostępnych rodzajów, szkło hartowane może być opatrzone najwyższą ceną. Za tafle szklane typu Float zapłacić będziemy musieli ponad 300 zł/m2, podczas gdy szkło Optiglass kosztować nas będzie 400 zł/m2.

Niezależnie od ceny i specyfiki szkła, należy mieć na uwadze fakt, że optymalna grubość szklanych paneli ściennych wynosi 4 mm. Szyba hartowana do kuchni posiadająca taką grubość będzie wykazywać się wysoką odpornością, a także nie będzie sprawiała trudności podczas montażu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny