Jak zrobić szybki remont mieszkania?

Poszukaj inspiracji

Zanim zabierzesz się do pracy, poszukaj inspirujących projektów. Wspaniałe realizacje możesz znaleźć na przykład na Instagramie, Pintereście oraz w internetowych magazynach i na rozmaitych blogach. Kopalnią świetnych pomysłów jest na przykład profil Interior Hints na Instagramie. Przeglądając piękne mieszkania możesz stwierdzić, że z twoim mieszkaniem i z niskim budżetem nie jesteś w stanie nic zrobić. Nic bardziej mylnego! Oglądanie wnętrz zaprojektowanych przez stylistów nie ma cię dołować, tylko dostarczyć inspiracji i pokazać ciekawe rozwiązania. Projektanci wnętrz biorą się także za przeróbki małych mieszkań, które mogą być wskazówką dla naszych niewielkich pomieszczeń w blokach. Poza tym oglądając wiele zdjęć możemy stwierdzić, jaki styl nam się podoba i w jakim kierunku chcemy iść.

Malowanie i reperowanie

W jeden weekend jesteś w stanie z pomocą przyjaciół pomalować małe lub średnie mieszkanie. Świeża farba to najprostszy sposób na odświeżenie wyglądu czterech ścian. Uważasz, że kolorowe farby są drogie? Ostatnio coraz więcej marketów budowlanych wprowadza tanie linie farb w wielu modnych kolorach, więc nawet przy małym budżecie możesz sobie na nie pozwolić. Ponadto od jakiegoś czasu to nie kolory, a biel jest najmodniejsza. Pasuje do stylu minimalistycznego, który wygląda świetnie, jest niedrogi w realizacji oraz pomaga pozbyć się wielu gratów z mieszkania. Podczas weekendowego remontu możesz również załatać dziury w tynku oraz wykonać naprawy, które zawsze odkładałeś na potem. Obluzowana klepka, drzwiczki w szafce, nigdy niepowieszona półka – wreszcie poświęć im trochę uwagi. Do skręcania i robienia otworów przyda się odpowiedni sprzęt, na przykład wiertarka Makita na stronie Euro do nabycia za niewielkie pieniądze.

Wielkie porządki

Przystępując do remontu mieszkania, musisz także zadbać o porządek. Zrób to przed malowaniem. Pozbądź się zbędnych i nieużywanych rzeczy, dzięki czemu zyskasz dużo wolnej przestrzeni. Niepotrzebne meble możesz wystawić w lokalnym serwisie z ogłoszeniami, do oddania za darmo lub za drobną opłatą. W ten sposób możesz też zdobyć pieniądze na malowanie i resztę zmian. Posegreguj również ubrania, część możesz sprzedać lub oddać, a resztę poukładaj do ładnych pudeł według sezonów. Dobrą inwestycją są worki próżniowe, które pozwalają przechowywać więcej ubrań na mniejszej przestrzeni. Po porządkach i pozbyciu się niepotrzebnych rzeczy możesz stwierdzić, czy gdzieś brakuje jakiegoś mebla czy dekoracji.

Nowe tekstylia

Po malowaniu resztę mieszkania możesz odświeżyć za pomocą tekstyliów i dekoracji. Przejrzyj stare zasłony – może znajdziesz tam jakieś, które znów ci się podobają. Możesz też przeznaczyć materiał na nowe poszewki do ozdobnych poduszek. Zasłony i firanki, nowa pościel, obrusy i poszewki sprawią, że pomieszczenie zyska nowy wygląd. Te zakupy również nie muszą być drogie, pobuszuj po second handach, można tam znaleźć prawdziwe perełki, nie tylko do ubrania, ale także do domu.

Makita od Euro

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 64,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny