Tani dom

Tani dom – pod tym pojęciem kryją się wszystkie budynki mieszkalne, które można wykonać przy wykorzystaniu stosunkowo niewielkich nakładów finansowych (w porównaniu z domami standardowymi). Dom tani w budowie zazwyczaj posiada prostą bryłę, dwuspadowy dach oraz poddasze użytkowe. Na obniżenie kosztów inwestycyjnych może wpłynąć także rezygnacja z piwnicy, lukarn oraz przestronnych tarasów.

Tajniki domu taniego w budowie

Zapoznaj się z informacjami na temat tani dom. Nasze sprawdzone porady związane z tani dom pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Sposoby na tanią budowę domu

Sposoby na tanią budowę domu

Niepewne czasy zmuszają wielu inwestorów do poszukiwania oszczędności. Przed przystąpieniem do budowy domu coraz częściej pojawiają się pytania - jak ograniczyć koszty? Czy tania budowa domu jest w ogóle możliwa? Czy firma budowlana jest niezbędna? A może lepszy będzie system gospodarczy? Okazuje się, że istnieje kilka prostych sposobów, które pozwolą inwestorowi na poniesienie odczuwalnych oszczędności.
, 25 kwietnia 2016

Oszczędności podczas budowy domu - sprawdzone sposoby

Oszczędności podczas budowy domu - sprawdzone sposoby

Budowa domu to dla wielu osób największa inwestycja w życiu. Warto dobrze oszacować jej koszty i ocenić swoje realne możliwości finansowe. Jeśli nie dysponujemy dużym budżetem, zastanówmy się także nad ewentualnymi oszczędnościami budowlanymi. Może zrezygnować ze zlecania budowy jednej firmie i prowadzić ją systemem gospodarczym? Ale nawet przy systemie zleconym przy odpowiednim rozplanowaniu wszystkich działań i wyborze tanich rozwiązań budowlanych możemy zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze.
, 25 kwietnia 2016

Tani dom w budowie. Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać?

Tani dom w budowie. Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać?

Dom nie jest inwestycją, na którą - wbrew powszechnej opinii - stać tylko osoby o nieprzeciętnych zarobkach. Są sposoby na to, by postawić od podstaw budynek ładny i funkcjonalny, a przy tym - tani. Sposobem na to nie jest bynajmniej oszczędność na materiałach. To podstawowa zasada, jaką powinny kierować się osoby planujące budowę domu. Zakup materiałów niższej jakości lub pochodzących z nieznanych i niesprawdzonych źródeł może przełożyć się na problemy konstrukcyjne lub wykończeniowe, a zamiast oszczędności spowoduje niespodziewane dodatkowe wydatki. Ale już rezygnacja z piwnicy w projekcie domu może dać spore oszczędności.
, 27 marca 2017

Projekty domów parterowych a ich rzeczywista wycena

Projekty domów parterowych a ich rzeczywista wycena

Przed rozpoczęciem budowy domu należy podjąć wiele decyzji. Jedną z najistotniejszych będzie wybór odpowiedniego projektu. Ta z pozoru prosta czynność może przysporzyć nam wielu problemów. Pamiętajmy, że to właśnie od projektu domu zależeć będzie koszt całego przedsięwzięcia. Koszt budowy może na przykład znacząco wzrosnąć, gdy wybierzemy projekty domów z piwnicą, wielospadowymi dachami, czy innymi nietypowymi konstrukcjami. Dlatego warto wiedzieć, gdzie szukać projektów, jakie są ich ceny i jak wyglądają realne koszty domu parterowego.
, 29 kwietnia 2016

Tani dom do 300 tysięcy - jest sens marzyć?

Tani dom do 300 tysięcy - jest sens marzyć?

Wielu inwestorów zastanawia się, jaki jest minimalny koszt budowy domu jednorodzinnego. Bez wątpienia to kosztowana inwestycja na którą trzeba poświęcić dużo środków finansowych. Zatem warto zadać sobie pytanie, czy można wybudować dom mając „zaledwie” 300 tysięcy złotych? Czy taka kwota wystarczy na doprowadzenie nieruchomości do stanu pod klucz? Odpowiedź uzyskamy poprzez wykonanie przybliżonych obliczeń na Kalkulatorach Budowlanych.
, 29 kwietnia 2016

Tani dom z poddaszem użytkowym

Tani dom z poddaszem użytkowym

Oto nasz tani dom. Przykładowy kosztorys budowy budynku z poddaszem użytkowym o powierzchni 145 m2. Doprowadzenie domu do stanu deweloperskiego będzie kosztowało niecałe 215 000 zł. Jest to kosztorys w wersji oszczędnościowej, staraliśmy się wybrać raczej niedrogie materiały i możliwie tanich wykonawców. Koszt budowy Twojego domu obliczysz na kalkulatorze kosztów budowy domu.
, 25 kwietnia 2016

Jak tanio wybudować dom?

Niepewne czasy skłaniają wielu inwestorów do oszczędności na placu budowy. Przed budową domu często dokonujemy wstępnych kalkulacji i szukamy oszczędności, które zmniejszą ostateczny koszt inwestycyjny. Na szczęście okazuje się, że niektóre rozwiązania skutecznie obniżają wydatki i nie mają negatywnego wpływu na jakość całej budowli.

Tani dom rozpoczyna się od poszukiwania odpowiednich projektów budowlanych. Projekty domów tanich w budowie mogą pochodzić z zasobów gotowych lub zostać wykonane na indywidualne zamówienie. Ogólnie przyjmuje się, że projekty tanich domów zakładają wykonanie prostej bryły budynku oraz dwuspadowego dachu. Czasem warto zainwestować w droższą dokumentację, która sprawi, że tani dom będzie naprawdę możliwy do zrealizowania.

Projekty tanich domów zazwyczaj posiadają wstępny kosztorys inwestorski. Jednak podane wartości mogą być niedoszacowane. Dlatego zaleca się dokładną analizę projektów i wykonanie indywidualnej kalkulacji. Pamiętajmy, że projekty tanich domów często nie zachwycają oryginalnym wyglądem. Jednak prosta, pozbawiona lukarn i tarasów bryła budynku może zostać elegancko wykończona.

Osoby poszukujące oszczędności mogą też rozważyć udział w rządowym programie Mieszkanie Dla Młodych. W chwili obecnej Mieszkanie Dla Młodych zapewnia także korzystne dopłaty do budowy domów jednorodzinnych. Mogą z niego skorzystać młodzi inwestorzy, którzy planują wybudowanie pierwszego domu. Warto się tym zainteresować, bowiem dopłaty z programu Mieszkanie Dla Młodych mogą być przydatnym wsparciem dla budżetu inwestycyjnego. Dzięki nim można wybudować tani dom, który będzie trwałą, wygodną, a zarazem komfortową budowlą mieszkalną.

Jeśli interesują Cię projekty tanich domów i ekonomiczne przeprowadzenie budowy, zapraszamy do działu poniżej. Opiszemy Ci sprawdzone sposoby na tanią budowę, podpowiemy jak wybudować tani dom, z jakich elementów warto zrezygnować i jak wybrać najtańsze ogrzewanie. Na dole strony odnajdziesz pełną listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij