Gdzie kupować chemię budowlaną?

Chemia budowlana jest dostępna w sprzedaży zarówno w  wielkopowierzchniowych marketach budowlanych jak i w małych rodzinnych sklepikach, w których nabędziemy tynki gipsowe, dodatki do betonu czy impregnat do drewna.

Dużą popularnością cieszą się sieci sklepów budowlano-wykończeniowych i remontowych, gdzie można nabyć prawie wszystkie produkty w jednym miejscu. Jedną ze szczytowych pozycji wśród tych sklepów zajmuje Castorama. Sieć marketów oferuje materiały budowlane, wykończeniowe, do wystroju wnętrz oraz meble. W ofercie znajduje się również chemia budowlana.

Odwiedzając Castoramę, zakupimy zarówno klej do płytek, tynki gipsowe, jak i różnorodne specyfiki do pielęgnacji i ochrony elementów drewnianych, w tym między innymi lakiery do drewna oraz woski i impregnaty do drewna. W ofercie również dodatki do betonu, w tym plastyfikator do betonu różnych producentów. Jeśli potrzebujesz chemii budowlanej, sprawdź katalog firm budowlanych, wśród których znajdują się także dystrybutorzy niezbędnych produktów.

Castorama należy do grupy Kingfisher i posiada swoje sklepy w 54 miastach w Polsce. Jednak to nie jedyna sieć grupy Kingfinger, która jest obecna na polskim rynku. Mniej znaną, ale również godną uwagi jest sieć składów remontowo-budowlanych Brico Depot. Brico Depot charakteryzuje się przystępnymi cenami i szerokim wyborem produktów. W ofercie sieci znajdziemy, między innymi różnego rodzaju farby, zaprawy murarskie oraz tynki gipsowe. Brico Depot oferuje możliwość zakupów przez telefon. W ofercie znaleźć można nie tylko tynk gipsowy czy tynki cementowo wapienne, ale dostępna jest także zaprawa klejąca, zaprawa murarska oraz zaprawa tynkarska. Wszystko, co niezbędne podczas remontu w domu.

Kolejna sieć sklepów to markety budowlano-dekoracyjne Leroy Merlin. W Leroy Merlin znajdziemy szeroki wachlarz produktów do drewna, w tym lakierobejce, lakiery do drewna, impregnat do drewna różnych producentów oraz środki do retuszu. W sklepach Leroy Merlin chemia budowlana jest reprezentowana również przez różnego rodzaju kleje, w tym klej do glazury i klej do płytek ceramicznych, zaprawy klejące oraz klej do drewna. Dostępny jest również klej do wełny mineralnej Cekol oraz elastyczna zaprawa klejowa czy plastyfikator do betonu.

Chemia budowlana jest również do nabycia w licznych internetowych marketach czy składach budowlanych. Atutem marketów internetowych jest to, że w przeważającej większości przypadków można zakupić wszystko, co potrzebne w jednym miejscu, nie wychodząc przy tym z domu. W internetowych składach budowlanych możemy zakupić zarówno tynki gipsowe, farby, zaprawy murarskie, jak i dodatki do betonu czy klej do wełny mineralnej. Dostępne są impregnaty i lakiery do drewna różnych producentów. Ceny można porównywać na bieżąco z cenami w innych sklepach internetowych za pomocą popularnych porównywarek cenowych, jak na przykład Ceneo, Skąpiec czy Nokaut. Jeśli planujesz wykończenie lub remont domu, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu formularza uzyskasz dostęp do ofert sprawdzonych fachowców.

Producenci chemii budowlanej

Szukając tanich i równocześnie dobrej jakości produktów chemii budowlanej, warto zainteresować się ofertą producentów. W ofertach znaleźć można takie produkty, jak m.in. zaprawy klejęce (tzw. zaprawa klejowa), a także takie produkty, jak zaprawa tynkarska czy zaprawa murarska - niezbędne przy remoncie w domu.

Dreier to producent chemii budowlanej. Chemia budowlana znajduje się w centrum zainteresowania firmy od 2001 roku. Dreier oferuje produkty nie tylko wysokogatunkowe lecz również w przystępnych cenach. Produkty Dreier to, między innymi tynki gipsowe, klej do płytek, zaprawa klejowa, klej do glazury, farby oraz wiele więcej. Firma posiada swoją siedzibę w Częstochowie, jednak dysponuje siecią sprzedaży regionalnej usytuowanej w różnych częściach kraju.

Kolejny producent chemii budowlanej to firma Fast, która działa w branży chemii budowlanej już od 20 lat. Oferuje systemy ociepleń, tynki gipsowe oraz tynki innego typu, grunty, kleje do glazury oraz przeróżne produkty specjalistyczne i dekoratorskie.

Polecana chemia budowlana

Wśród szerokiego wyboru produktów, producent chemii budowlanej Fast posiada również produkty takie, jak masa szpachlowa czy zaprawa klejowa (dostępna jest także uniwersalna i elastyczna zaprawa). Fast produkuje nie tylko produkty, jak zaprawa klejowa czy elastyczna zaprawa, ale również farby.

Producent chemii budowlanej i materiałów dla budownictwa to również znana i szanowana firma Selena, której markę Tytan Professional zna chyba każdy, kto kiedykolwiek remontował mieszkanie. Wśród dziesiątków produktów Tytan, można odnaleźć wszystko, co potrzebne do prac budowlano-wykończeniowych i remontowych. Zaprawy murarskie, farby, klej do płytek, klej do glazury, piany, systemy ociepleń, uszczelniacze i kity. Chemia budowlana marki Tytan to gwarancja najwyższej jakości, za którą niestety trzeba zapłacić trochę więcej niż u innych mniej znanych producentów. Więcej o systemach ociepleń przeczytasz w tym artykule.

Firmą działającą w tej branży jest również Majsterpol. Ten producent chemii budowlanej ma w ofercie różnorodny asortyment w dość przystępnych cenach. W ofercie firmy Majsterpol znajdziemy między innymi tynki gipsowe czy klej do glazury. Dostępna jest zaprawa klejąca, zaprawy murarskie oraz wiele innych produktów. Na internetowej stronie firmowej producenta dostępny jest cennik produktów.

Jednak chemia budowlana niekoniecznie będzie dostępna najtaniej u producenta. Często niewielkie hurtownie lokalne posiadają dużo bardziej atrakcyjne ceny i większy wybór produktów różnych producentów w rozmaitych cenach. Ciekawą propozycją są również sklepy internetowe i hurtownie zrzeszone pod egidą Grupy Polskie Składy Budowlane. Grupa Polskie Składy Budowlane zrzesza 350 średnich i małych firm oraz wspiera lokalną przedsiębiorczość.

Tania chemia budowlana

Chemia budowlana jest dostępna w bardzo wielu sklepach i hurtowniach, zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych. Jednak ceny poszczególnych produktów mogą się bardzo różnić między sobą, nawet o kilkadziesiąt procent. Przykładowo klej do płytek Mapei Glazurnik sprzedawany w pojemności 25 kilogramów można kupić w licznych sklepach internetowych w cenie od 13 do 20 złotych. Najtaniej kupimy klej do płytek tej marki w sklepie stacjonarnym lub internetowym firmy WinBud.

Porównując ceny produktów z obszaru chemii budowlanej, warto odwiedzić stronę internetową wspomnianych uprzednio e-sklepów Polskich Składów Budowlanych. Dostępna jest masa szpachlowa, zaprawa klejąca, tynki gipsowe oraz wiele innych produktów w atrakcyjnych cenach. Na stronie e-sklepów PSB funkcjonuje porównywarka cen zrzeszonych sklepów budowlano-wykończeniowych, tak więc od razu można się zorientować, gdzie dany produkt kupić najtaniej.

Alternatywnie pozostaje nam skorzystać z powszechnie znanych porównywarek cenowych. Często ceny tego samego produktu mogą różnić się nawet o kilkanaście złotych. Pamiętajmy jednak, że zakupy w sklepie internetowym generują dodatkowy koszt w postaci kosztu dostawy. Chemia budowlana zakupiona w sklepie internetowym to wygodny sposób aby nie wychodząc z domu zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne produkty, jednak jeśli zależy nam na oszczędności warto w jednym sklepie kupić więcej produktów aby koszty dostawy nie były odczuwalne. Wiele hurtowni i składów budowlanych, posiadających opcję zakupów przez internet, oferuje odbiór osobisty, wtedy koszty dostawy są zerowe.

Warto również porównać ceny chemii budowlanej w marketach Castorama oraz Leroy Merlin. Często można natrafić na okazje cenowe oraz promocje na produkty danej firmy. Warto również pamiętać, że najczęściej producent chemii budowlanej za ten sam produkt o różnej pojemności zażąda innej zapłaty w przeliczeniu na jednostkę. Na przykład impregnat do drewna firmy Sadolin o pojemności 2,5 litra kosztuje około 62 złotych, a o pojemności 5 litrów tylko 97 złotych, tak więc warto kupować produkty w opakowaniach o większej pojemności.

Warto odwiedzić również lokalne firmy, handlujące chemią budowlaną, również hurtownie. Przy większych zakupach można spodziewać się obniżki cen. Jednak cena nie powinna być głównym wyznacznikiem przy dokonywaniu decyzji. Producent chemii budowlanej o ugruntowanej pozycji na rynku może oferować droższe produkty, jednak będą one równocześnie wyższej jakości. Klej do płytek, tynki gipsowe czy masa szpachlowa to produkty, które muszą spełniać szereg kryteriów jakościowych, tak więc nie warto na nich specjalnie oszczędzać. Jeśli zainteresował cię temat chemii budowlanej, przeczytaj także artykuł: Zaprawy budowlane - co, z czego i po co?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny