Hala produkcyjna

Rodzaje hal produkcyjnych

Jeszcze kilkanaście lat temu hale produkcyjne były przede wszystkim murowane. Dzisiaj jest to jednak rozwiązanie powszechnie uznawane za nieekonomiczne. Wszystko za sprawą kilku czynników, które finalnie odstraszają inwestorów od tego pomysłu.

Hala murowana z pewnością nie jest tanią halą produkcyjną. Wynika to z bardzo długiego czasu budowy, który przekłada się oczywiście na koszt wykonawstwa. Dodatkowo, konieczne materiały nie są możliwie najtańszą opcją. Budowa hali murowanej trwa przynajmniej kilka miesięcy. W biznesie jest to nieco za długi okres.

Rynek hal produkcyjnych zmienił się na przestrzeni ostatnich lat i dziś najczęstszym wyborem są hale stalowe. Powszechnie uważa się, że tego typu konstrukcje to tanie hale produkcyjne, co wynika przede wszystkim z ich specyficznej budowy.

Hale stalowe - tanie hale produkcyjne

Obiekty ze stali mają to do siebie, że buduje się je na zasadzie łączenia wcześniej wyprodukowanych modułów. Gdyby to do czegoś porównać, trzeba by powołać się na składanie klocków. Hale ze stali wymagają oczywiście użycia odpowiednich śrub i innych niezbędnych czynności znanych z tradycyjnego budownictwa (wylanie fundamentów, umieszczenie słupów), jednak rzecz polega przede wszystkim na łączeniu konkretnych elementów.

Taki sposób budowy znacznie skraca czas stawiania budynku. Proste konstrukcje stalowe można już bowiem postawić w miesiąc. To bardzo krótki okres w porównaniu z halami murowanymi.

Jednak jest to tania hala produkcyjna nie tylko ze względu na skrócenie czasu budowy, a więc mniejsze koszty wykonawstwa i zastoju w biznesie. Również koszty materiałów są relatywnie tanie.

Inne zalety obiektów ze stali

Pisząc o taniej hali produkcyjnej, nie można nie wspomnieć o innych zaletach obiektów stalowych. Za ich popularnością nie stoi tylko cena, ale również szeroka funkcjonalność.

Ponieważ konstrukcje stalowe są łatwe zarówno w budowie, jak i w demontażu, można je z łatwością rozbudować, zaadaptować na inny rodzaj hali lub nawet rozłożyć i sprzedać innemu przedsiębiorcy. Mało się o  tym mówi, a to przecież ważne dla inwestorów, którzy zdają sobie sprawę z tego, że niewiele branż można zaliczyć do branż pewnych. Możliwość innego zagospodarowania hali jest więc niezwykle ważna. Hala murowana niestety nie wiąże się z takim rozwiązaniem, ponieważ jest budowlą, której nie można w żaden sposób modyfikować.

Wybór hali stalowej to nie tylko wybór taniej hali produkcyjnej, ale też większej wygody.

Commercecon - Generalny wykonawca hal

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny