Tanie meble kuchenne - na co zwrócić uwagę, gdzie szukać i czego unikać

Wyposażenie pomieszczeń kuchennych nie musi wiązać się z koniecznością wydawania dużych pieniędzy. W ofertach wielu producentów znajdują się tanie meble kuchenne, pochodzące z produkcji seryjnej. Zarówno szafki kuchenne, krzesła, stoły, jak i fronty meblowe nie muszą być drogie. Za najtańsze meble kuchenne zapłacimy ok. 800 zł.

Dobrym pomysłem na ekonomiczne zakupy są zestawy mebli. Wszystkie fronty, krzesła, stoły i szafki kuchenne kupowane w zestawie są tańsze niż te same elementy nabywane pojedynczo. Zestawy mebli dają też gwarancję dobrego dopasowania. Nie chodzi tu wyłącznie o względy estetyczne. Zestawy mebli są też dopasowane pod względem wymiarów. Krzesła i stoły zostają wykonane w taki sposób, by umożliwić wygodne zasiadanie przy blacie. Z kolei szafki kuchenne i fronty dopasowuje się tak, aby maksymalnie zwiększyć komfort ich użytkowania.

Tanie meble kuchenne i akcesoria meblowe zostają wykonane z płyty MDF. W ofertach handlowych znajdziemy także fronty i szafki kuchenne z laminowanej płyty MDF. Jednak ich zakup jest już nieco większym wydatkiem. Jeszcze droższe będą akcesoria meblowe oraz meble na połysk. Za dobrej jakości gotowy zestaw trzeba zapłacić 1 500 – 2 000 zł. Warto jednak zaznaczyć, że meble na połysk cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością.

Wybierając tanie meble do kuchni warto także pamiętać o siedziskach. Meble tapicerowane stają się nieodłącznym elementem kuchni połączonych z jadalnią. Stoły, ławki i krzesła należy dobrać w taki sposób, by umożliwić sobie wygodne poruszenie się po pomieszczeniu, a jednocześnie podkreślić wiodący styl aranżacyjny. Meble tapicerowane (krzesła, ławki) mogą też stanowić dodatkową, wygodną w użytkowaniu dekorację pomieszczenia.

Przed zakupem elementów wyposażenia kuchni warto naszkicować wstępny projekt. W projekcie powinny pojawić się wszystkie elementy wyposażenia: szafki kuchenne, stoły, fronty, krzesła i pozostałe meble tapicerowane. Im dokładniejszy projekt, tym większa pewność, że elementy wyposażenia spełnią oczekiwania inwestora.

Jeśli interesują Cię tanie meble kuchenne zapraszamy do tego działu. Znajdziesz tu inspiracje dotyczące aranżacji kuchni, zapoznasz się z pomysłami na wykonanie taniego remontu. Dodatkowo podpowiemy Ci ile kosztują meble kuchenne i jak dokonać najlepszego wyboru. Na dole strony znajduje się lista powiązanych tematów.