Tapeta imitująca białą cegłę

Nie zawsze istnieje możliwość przebudowy mieszania, tak aby znalazła się w nim cegła, szczególnie że grubość cegły znacznie zmniejsza powierzchnię mieszkania. Popularne stały się białe płytki gipsowe lub płytki z pociętych cegieł jako imitacja cegły. Cegła czerwona wygląda stylowo, lecz nie sprawdza się we wszystkich wnętrzach, gdyż zaciemnia pomieszczenie i sprawia wrażenie ciężkości, szczególnie w małych mieszkaniach. Natomiast biała cegiełka jak element dekoracyjny całych ścian lub tylko fragmentów rozświetla pomieszczenie, zaś ściany nabierają trójwymiarowości poprzez załamania światła na płytkach ceglanych.

Położenie płytek ceglanych i gipsowych nie jest trudne, jednak nie zawsze możliwe i uzasadnione. Prostszym i tańszym rozwiązaniem jest tapeta biała cegła. Tego rodzaju imitacja cegły wygląda świetnie. Łatwiej położyć na ścianie tapetę, która do tego jest łatwa do utrzymania w czystości. Tapeta cegła stanowi tańsze rozwiązanie, gdyż nie wymaga kosztownego remontu, tylko szybkiego oklejenia ścian.

Ceny tapet “biała cegiełka” zaczynają się od około 25 zł za rolkę. Najtańsze tapety to zwykłe tapety papierowe. W cenie powyżej 30 zł za rolkę zaczynają się tapety winylowe, z efektem cieniowania dającym efekt wypukłej cegły. Droższa winylowa tapeta na flizelinie kosztuje około 70 zł za rolkę. Ceny tapety białej cegły w Obi kształtują się w okolicy 26-36 zł za rolkę. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o tapetach ściennych.

Do jakiego wnętrza pasuje biała cegiełka na ścianie

Tapeta biała cegła idealnie pasuje do wnętrz w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, skandynawskim czy loftowym. Imitacja cegły sprawdza się również we wnętrzach w stylu klasycznym, jednak wybór koloru białego może wydawać się zbyt surowy i zimny. Dlatego też można zastanowić się nad innym kolorem cegieł.

Imitacja cegły jako element dekoracyjny mieszkania powinna być wyeksponowana. Ma ona jednak tendencję do zdominowania wnętrza. Dlatego też zazwyczaj proponuje się aranżacje, w których tapeta biała cegła umieszczana jest tylko na jednej ścianie lub na jej fragmencie. W salonie idealnie wygląda tapeta cegła będąca tłem dla telewizora, kominka lub kanapy. Natomiast w sypialni świetnie wygląda tapeta biała cegła jako tło łóżka.

Tapeta biała cegła sprawdzi się również w przedpokoju. Tu również należy wyeksponować imitację cegły, dlatego też warto umieścić ją na ścianie, które pozostanie wolna od zabudowy czy wieszaków ściennych na ubranie. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tapetach polecanych do kuchni?

Modne tapety na ścianę - sprawdź ceny!

Tapeta biała cegła czy biała cegiełka w przedpokoju, czyli imitacja cegły i polecana tapeta imitująca białą cegłę
Tapeta biała cegła - przykłady wyjątkowych aranżacji pomieszczeń

Tapeta biała cegła znajduje zastosowanie również w kuchni czy łazience. W kuchni tapeta cegła może wypełnić dolne fragmenty ścian czy też dekorować wyspę kuchenną, sprawiając wrażenie starodawnej kuchni pomalowanej na biało. Tapeta biała cegła wygląda świetnie również w łazience. Jednak w pomieszczeniach narażonych na wilgoć należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie tapety. Tapet nie powinno się układać blisko stref mokrych.

Tapeta cegła - jaką wybrać

Coraz większą popularność zdobywają tapety 3d, które doskonale imitują wypukłości, co szczególnie ciekawie wygląda w imitacji cegły. Technika druku staje się tak doskonała, że czasem trzeba podejść do tapety i dotknąć, aby przekonać się, że jest to tylko imitacja cegły.

Nowoczesne tapety to tapety winylowe pokryte warstwą PCV, które sprawia, że tapeta jest bardziej trwała i odporna na wilgoć. Pomimo zawartości winylu, tapety winylowe przepuszczają wilgoć, dzięki czemu ściana oddycha i można ją zastosować we wszystkich rodzajach pomieszczeń.

Tapety winylowe mogą być gładkie lub porowate, wykonane ze spienionego winylu. Świetnie wyglądają aranżacje wnętrz z głęboko tłoczonego winylu, który ma strukturę cegły z fugą i przypomina delikatną płaskorzeźbę. Tego rodzaju tapety winylowe są mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne, lecz pozwalają ścianom oddychać. Chropowatość wzoru sprawia, że zmywanie tapety jest nieco trudniejsze. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tapetach do przedpokoju?

Dobrym rozwiązaniem jest tapeta na flizelinie, które ułatwia tapetowanie. Tapeta na flizelinie mocno przylega do ściany i nie rozciąga się. Ponadto taką tapetę można później łatwo usunąć ze ściany.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny