Czy tapeta w kratkę sprawdza się we wnętrzach?

Tapety ścienne w kratę pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i klasycznych. Kojarzą się również ze stylem prowansalskim, skandynawskim czy też retro. Tapeta w kratkę może stanowić świetne tło dla mebli, bibelotów czy też obrazów na ścianie. Odpowiednio dobrana kratka, pasująca kolorystycznie do stylu mieszkania, uwypukli pozostałe elementy w mieszkaniu tworząc niepowtarzalny efekt dekoracyjny.

Kratka nadaje wnętrzu sporo dynamiki, szczególnie kolorowa kratka szkocka. Aby nie przeładować wnętrza warto łączyć tapety zmywalne w kratę z innymi dodatkami w jednolitym kolorze. Tapety zmywalne w dużą kratkę mogą optycznie zmniejszyć pomieszczenie. Dlatego też warto ostrożnie stosować je w małych mieszkaniach. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku tapet stanowiących imitację cegły, tapety ścienne w kratę warto umieszczać na jednej ze ścian lub na jej fragmencie. Tapeta w kratkę na wszystkich czterech ścianach optycznie zmniejszy pomieszczenie. Aby nie obciążyć mieszkania elementami dekoracyjnymi zazwyczaj wybiera się modne tapety w kratę w odcieniach tego samego koloru. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku wyrazistej kraty. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o tapetach ściennych.

Tapety ścienne w kratę - ciekawe aranżacje

Tapeta w kratkę pasuje w zasadzie do każdego pomieszczenia. Odpowiednio dobrana wzbogaci zarówno salon, sypialnię, jak i kuchnię. W przypadku kratki liczy się umiar. Duża i wyrazista krata sprawia wrażenie przybliżenia. Dlatego też najlepiej sprawdza się na dużych ścianach w salonie. Idealnie będzie się prezentowała wiodąca ściana w kratę, przy pozostałych ścianach w jednolitym kolorze. Szczególnie ciekawe efekty dekoracyjne daje połączenie koloru kratki z kolorami pozostałych ścian. Kolory można łączyć na zasadzie przeciwieństw, jak i podobieństwa.

W sypialni należy wybrać modne tapety w kratkę w kolorach nieco stonowanych i pastelowych, które nie będą nas rozpraszały przed snem.

Modne tapety na ścianę - sprawdź ceny!

Tapeta w kratkę w sypialni oraz polecane tapety ścienne w kratę do kuchni, salonu lub na korytarz, a także ich ceny i rodzaje
Tapeta w kratkę - ciekawy sposób aranżacji wnętrza - ekspertka radzi

Czy tapety zmywalne w kratkę to dobry pomysł do małego mieszkania? Kratka optycznie poszerza ściany i jednocześnie sprawia, że pomieszczenie wygląda bardziej dynamicznie. Aby nie stworzyć wrażenia chaosu i natłoku wrażeń, lepiej położyć tapetę w kratkę tylko na głównej ścianie lub też ozdobić taką tapetą fragmenty ścian. W małych mieszkaniach lepiej sprawdzi się drobna kratka lub kratka w typie digital. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tapetach polecanych do kuchni?

Jakie tapety wybrać do kuchni

Zmywalne tapety do kuchni z deseniem kratki stanowią idealne rozwiązanie dla przestrzeni, w której się je i przygotowuje posiłki. Kratka kojarzy się z tradycyjnym obrusem na stół do jadalni, który często był w kratkę. Dlatego też tapeta w kratkę idealnie wpasowuje się w klimat kuchni. Kuchnia jest też miejscem pewnego dekoracyjnego chaosu, gdzie oko widzi wiele elementów jak kolorowe ściereczki, przybory kuchenne, kolorowe słoje z przyprawami. Spokojne i stonowane tapety zmywalne w kratkę nieco uspokoją wnętrze, nadadzą mu klimat harmonii i sprawią, że spożywanie posiłków odbywać się będzie w klimacie spokoju i relaksu.

Tradycyjne tapety papierowe odchodzą w zapomnienie, zastępowane nowoczesnymi tapetami winylowymi. Tapety winylowe, gładkie lub wytłoczone jak płaskorzeźba, są łatwe w utrzymaniu w czystości. Można je zmywać a nawet szorować. Dlatego też tapety winylowe to idealne rozwiązanie do kuchni, gdzie często dochodzi do zachlapania ściany.

Tradycyjne tapety winylowe mają podkład papierowy. Droższe tapety na flizelinie ułatwiają tapetowanie. Tapety na flizelinie łatwiej się układa, nie rozciągają się. Ponadto można je łatwiej zdjąć ze ściany. Szczególnie istotny jest wybór tapet do kuchni, gdzie panuje większa wilgoć. Jako zmywalne tapety do kuchni świetnie sprawdzają się winylowe tapety na flizelinie, z których łatwo usunąć brud i które są niepalne. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tapetach do przedpokoju?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny