Tapeta w kropki jako element wystroju wnętrza - przykłady, porady, galeria

W jakim wnętrzu sprawdzi się tapeta w kropki

Tapeta w grochy kojarzy się z wesołym, dziecięcym deseniem i wprawia w dobry nastrój. Groszki małe i duże wnoszą do wnętrza atmosferę radości i optymizmu. Tapeta w grochy kojarzy się najbardziej z pokojem dziecięcym lub deseniem dla dziewczynek. Jednak odpowiednio dobrane tapety ścienne w groszki sprawdzą się w każdym wnętrzu, jak salon, sypialnia, kuchnia czy pokój dziecięcy.

Tapeta w kropki nadaje wnętrzu lekkości i optycznie je powiększa. Należy jednak zachować umiar i nie dekorować tapetą w groszki całego wnętrza. Groszki, podobnie jak tapeta w kratkę, świetnie wyglądają na ścianie wiodącej lub we fragmencie wnętrza w połączeniu z gładkim kolorem lub deseniem w pasy na pozostałych ścianach. Dobrym uzupełnieniem tapety w kropki w delikatnych pastelowych kolorach będzie tapeta biała cegła.

Jako element dominujący w mieszkaniu można zastosować tapety ścienne w duże kropki. Świetnym uzupełnieniem będą małe kropeczki na innych elementach dekoracyjnych, jak poduszki czy zasłony. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o tapetach ściennych.

Tapeta w kropki niekoniecznie musi stanowić element dominujący i rzucający się w oczy. Na przykład tapeta szara w kropki białe o małej średnicy będzie stanowić idealne tło dla dekoracji, które chcemy wyeksponować, jak obrazy, bibeloty czy wazony z kwiatami.

Groszki jako ciekawa aranżacja salonu i sypialni

Projektując ciekawą aranżację salonu mamy do wyboru modne tapety w niebanalne wzory. Bardzo modne jest łączenie tapet o różnych deseniach i kolorach. Ciekawy i dynamiczny efekt daje położenie tapet o wyrazistym deseniu, jak na przykład tapety w kwiaty, na ścianie wiodącej lub na fragmentach ścian, podczas gdy pozostałe ściany dekoruje się deseniem bardziej stonowanym i spokojnym, jak na przykład tapeta szara w białe kropki.

Dekoracja salonu prezentuje osobowość domowników, dlatego też tu można sobie pozwolić na niebanalne rozwiązania, jak tapeta biała w czarne kropki czy też ciemne tapety. Natomiast tapeta różowa w białe kropki idealnie sprawdzi się w salonie w stylu romantycznym. Modne tapety w czarne kropki na białym lub kolorowym tle idealnie sprawdzają się we wnętrzu w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym. Salon potrzebuje wyrazistych elementów dekoracyjnych jak na przykład ciemne tapety na wiodącej ścianie lub fragmenty ścian w czarne kropki. Ciekawe efekty można uzyskać poprzez połączenie kontrastów, jak tapeta szara w białe kropki w połączeniu z tapetą w czarne kropki. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tapetach polecanych do kuchni?

Zupełnie inaczej podchodzimy do aranżacji sypialni, która powinna być spokojna i stonowana, tak aby nie rozpraszać przed snem. Tapeta w kropki wprawi nas w optymistyczny, przyjemny nastrój i wprowadzi w stan relaksu. Tapeta do sypialni powinna być utrzymana w spokojnych, pastelowych kolorach, na przykład różowa w białe kropki lub szara w kropki białe. Także tapeta biała w czarne kropki sprawdzi się w sypialni, o ile kropki nie będą zbyt duże.

Modne tapety na ścianę - sprawdź ceny!

Tapeta w kropki jako element wystroju wnętrza - przykłady, porady, galeria

Tapeta w grochy to tradycyjny deseń dla pokoju dziecięcego. Idealnym wyborem będzie tapeta różowa w białe kropki, kolorowe małe kropeczki czy też wesołe kropki ułożone nieregularnie.

Tapeta w kropki do kuchni i do łazienki

Modne tapety w kuchni i łazience to także tapeta w kropki, które kojarzą się z wesołym nastrojem. W kuchni i w łazience mniej sprawdzą się ciemne tapety, za to motyw kropek w jasnych kolorach optycznie powiększy często małą kuchnię lub łazienkę. Dobrym motywem dekoracyjnym do kuchni będą modne tapety w małe kropki, które nie odwracają uwagi od jedzenia.

Tradycyjnie dekoracja łazienki jest mniej kolorowa i utrzymana w zimnych kolorach. Tu sprawdzi się tapeta biała w czarne kropki lub szara w kropki białe lub czarne.Kropki to motyw modny i ponadczasowy, który sprawdza się we wnętrzach każdego rodzaju, szczególnie jeśli będzie potraktowany z umiarem. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tapetach do przedpokoju?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny