Fototapety

Co można wydrukować na fototapecie?

Zasadniczo fototapeta może przedstawiać... dokładnie wszystko, co sobie wymarzysz. Możesz na niej wydrukować zarówno motywy znane ze zdjęć najlepszych fotografów świata, jak i popularnych dzieł sztuki. Fototapety mogą prezentować wizerunki ludzi, cuda natury, architektoniczne potęgi albo zupełnie abstrakcyjne kształty.

Najlepiej jest skorzystać z banku dostępnych wzorów u sprawdzonego producenta, aby być pewnym wysokiej jakości estetyki fototapety. Sprawdź motywy na www.decormint.com. Piękne propozycje z łatwością uzupełnią wystrój Twoich wnętrz - nawet zamiast obrazów czy grafik na ścianach!

Fototapeta może stanowić dekorację całego pomieszczenia i wszystkich jego ścian lub tylko fragmentów. Natomiast ze względu na technologię wykonania rozróżniamy fototapety 2D i 3D. Te drugie charakteryzuje iluzoryczna głębia widoku.  Każde z nich natomiast możemy podzielić z uwagi na podłoże druku użyte do ich produkcji.

Fototapety winylowe

Twoje ściany mogą zmienić się w piękne wielkie obrazy za pomocą fototapety winylowej. Jest ona bardzo delikatna w dotyku i niezwykle ława w montażu.

Pokryte taką dekoracją ściany można łatwo wyczyścić za pomocą delikatnych pociągnięć lekko nawilżonej ściereczki. Równie proste jest także nałożenie fototapety, stosując standardowy klej do tapet. Należy tylko pamiętać, by smarować klejem wyłącznie ścianę, a nie sam materiał. Ponadto fototapety winylowe są rozwiązaniem proekologicznym - po usunięciu ze ściany mogą zostać poddane recyclingowi!

Dodatkową zaletą jest możliwość druku lateksowego: niezwykle trwałego, a równocześnie całkowicie bezzapachowego i ekologicznego.

Fototapety fizelinowe

To specyficzny rodzaj fototapet - niezwykle trwałych na wszelkie uszkodzenia, porysowania czy uderzenia. Materiał stanowiący ich podłoże to fizelina, czyli termiczne połączenie syntetycznych tworzyw, wykorzystywane przede wszystkim w krawiectwie (gdzie używa się go do usztywniania tkanin). To rozwiązanie jest gwarancją jakości.

Na fototapetach fizelinowych nadruk również nanosi się metodą lateksową, dzięki czemu sam wzór również będzie zachwycał swoją trwałością.

Do montażu takiej tapety stosuje się standardowy klej do tapet. Dzięki takiej grubości materiału w trakcie przyklejania można go przesuwać, bez obaw o uszkodzenia. Co ważne, demontaż również nie uszkodzi ściany.

Fototapety samoprzylepne

Fototapety samoprzylepne (czytaj więcej) to idealne rozwiązanie dla tych, którzy często zmieniają zdanie. Pozwalają się błyskawicznie nanosić i równie szybko usuwać - a także zastępować nowymi wzorami. Niepotrzebny nam klej, można je odklejać i przyklejać na nowo (np. jeśli krzywo nakleimy za pierwszym razem). Wszystko dzięki tkaninie samoprzylepnej z jakiej są zbudowane.

Są bardzo wytrzymałe, zarówno pod względem trwałości nadruku, jak i odporności na czynniki zewnętrzne. Możesz je szorować bez żadnych obaw! Ze względu na swoją dużą wytrzymałość nadają się do kuchni, łazienki i wszystkich pomieszczeń z dużą wilgotnością. 

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny