Zalety wynikające z montażu tapet w przedpokoju

Tapety ścienne są doskonałą alternatywą dla farby. Tapety w przedpokoju potrafią ożywić wnętrze, podkreślić wiodącą stylistykę dekoracyjną bądź zwrócić uwagę na wybrany fragment aranżacji. Bogata oferta sprzedaży, jeśli chodzi o tapety w salonach, sprawia, że możemy wybierać wśród niezliczonej ilości wzorów. Grube tapety zmywalne do przedpokoju maskują nierówności ścian. Ponadto zapewniają większą trwałość nawierzchni niż farby. Ściana pokryta tapetą winylową bądź tapetą natryskową może być nawet kilkukrotnie bardziej żywotna niż ściana pomalowana odporną farbą do wnętrz. Nieodłączną zaletą wynikającą z montażu tapety jest też możliwość uzyskania dowolnych wzorów i faktur na ścianie. W ofertach sprzedaży znajdziemy tapety wytłaczane oraz imitujące cegłę bądź kamień naturalny. Dzięki ich zastosowaniu podkreślimy walory dekoracyjne pomieszczenia i nadamy mu luksusowego, wyszukanego charakteru. Jeśli interesuje cię to rozwiązanie, kalkulator kosztów remontowych i wykończeniowych pozwoli ci na oszacowanie niezbędnego budżetu na tapetowanie przedpokoju.

Najpopularniejsze tapety ścienne, które możemy wykorzystać w przedpokoju

W ofertach sprzedaży znajdziemy kilka popularnych rodzajów tapet. Poszczególne produkty różnią się między sobą trwałością, walorami dekoracyjnymi oraz odpornością na uszkodzenia. Poniżej wskażemy, które tapety ścienne nadają się do przedpokoju. Tapeta ścienna odporna na ścieranie to dobra opcja do przedpokoju.

Tapety na fizelinie – to bardzo popularna grupa produktów, które możemy wykorzystać do aranżacji przedpokoju. Tapeta na fizelinie jest łatwa w montażu, a dodatkowo skutecznie maskuje niewielkie mankamenty ścian. W ofertach sprzedaży znajdziemy gładkie oraz wytłaczane tapety do przedpokoju. Druga opcja jest szczególnie wskazana w przypadku nierównych ścian. Wytłaczane tapety na korytarz mogą uatrakcyjnić wygląd naszej ściany, a nawet wizualnie ją powiększyć. Warto także dodać, że tapety na fizelinie przeważnie nadają się do mycia na mokro i mogą być z powodzeniem stosowane w pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgotności powietrza. Tapeta w przedpokoju na fizelinie to opcja godna rozważenia.

Tapety winylowe – są jeszcze trwalsze niż ich odpowiedniki na fizelinie. Świetnie sprawdzą się na intensywnie użytkowanych korytarzach. Tapeta winylowa może posiadać ciekawe wzory, które wizualnie powiększą lub uatrakcyjnią pomieszczenie. Jej powierzchnia jest uodporniona na wilgoć, a powierzchniowe zabrudzenia można zmywać na mokro. Tego rodzaju tapety na korytarz składają się z dwóch warstw. Od strony wierzchniej znajduje się trwały winyl. Z kolei od strony wewnętrznej montuje się podkład papierowy lub fizelinowy. Tapeta winylowa z podkładem fizelinowym jest bardzo łatwa do montażu oraz późniejszego usuwania ze ściany. Wszystkie winylowe tapety do przedpokoju charakteryzują się dodatkowo niepalnością oraz pełnym uodpornieniem na działanie promieni słonecznych. Dzięki temu mogą być bezpiecznie stosowane na każdej, nawet bardzo mocno nasłonecznionej ścianie.

Tapety z włókna szklanego – są jednymi z najbardziej trwałych pokryć ściennych. Ich żywotność szacuje się nawet na 30 lat. Tapety do przedpokoju z włókna szklanego są bardzo cienkie i nie kryją nierówności ściany. Dlatego warto je stosować jedynie na idealnie gładkich, wyrównanych powierzchniach. Warto także dodać, że włókno szklane może być kilkakrotnie malowane. Dzięki temu zyskujemy możliwość regularnej zmiany wyglądu naszego korytarza bez konieczności wymiany okładziny ściennej.

Trwałe tapety z włókna szklanego są też niepalne i uodpornione na działanie wilgoci. Silnie przylegają do ściany tworząc dodatkową barierę ochronną. Dzięki możliwości malowania jesteśmy w stanie wykonać ciekawe wzory, które podkreślą styl nowoczesny naszego przedpokoju. Niestety produkty z włókna szklanego mają także jedną ważną wadę. Jest nią trudność demontażu. Tego rodzaju tapety do przedpokoju odchodzą ze ściany razem z tynkiem. Dlatego zmiana wyglądu naszego pomieszczenia będzie wiązała się z koniecznością przeprowadzenia większego remontu.

Natryskowe tapety na korytarz – są bardzo efektownym, nowoczesnym rozwiązaniem. Niestety do ich nakładania potrzebujemy specjalistycznego sprzętu i doświadczenia, co wiąże się z koniecznością wynajęcia ekipy fachowców. Montaż nie trwa zbyt długo i nie jest uciążliwy dla mieszkańców (tapety na korytarz są bezwonne). Więcej na ich temat przeczytasz w tym artykule.

Tapety natryskowe posiadają chropowatą strukturę. Swoim wyglądem mogą imitować kamień. Są odporne na uszkodzenia, działanie promieni słonecznych oraz podwyższoną wilgotność powietrza. Świetnie sprawdzają się do udekorowania jednej ściany (lub wybranego fragmentu ścian) w przedpokoju. Przed nakładaniem tapety nie musimy wyrównywać ścian, co stanowi dodatkowe ułatwienie.

Która tapeta najlepiej sprawdzi się na korytarzu?

Wybierając tapety na korytarz, musimy pamiętać, że jest to intensywnie użytkowane pomieszczenie. Ściany będą narażone na uszkodzenia, zadrapania i powierzchniowe zabrudzenia. Dlatego nie warto wykańczać ściany najtańszą tapetą papierową. Jest to materiał zbyt nietrwały i podatny na uszkodzenia. Tania tapeta papierowa może posiadać atrakcyjne wzory i kusi swoją ceną. Jednak dobrze sprawdza się jedynie w suchych pomieszczeniach o mniejszej intensywności użytkowania. Znacznie lepszym i trwalszym rozwiązaniem okazują się tapety zmywalne do przedpokoju. Są to przeważnie produkty winylowe, niektóre tapety na fizelinie oraz tapety z włókna szklanego. Możliwość zmywania na mokro sprawia, że nasze ściany lepiej poradzą sobie z powierzchniowym zachlapaniem. Wilgoć i powierzchniowe zabrudzenia nie wnikają w ich powierzchnię, co stanowi spore ułatwienie podczas użytkowania. Tapety zmywalne do przedpokoju są też dostępne w różnorodnych gamach kolorystycznych. Nowoczesne i klasyczne wzory tych materiałów sprawiają, iż możemy je bez problemu dobrać do wymagań aranżacji.

Jaki kolor i wzór tapety na korytarz?

Tapeta w przedpokoju stanowi element dekoracyjny i warto ją dobrać do specyfiki wnętrza. Większość korytarzy jest słabo doświetlona światłem naturalnym, a dodatkowo posiada niewielką powierzchnię użytkową. W tym wypadku warto zastosować stonowane wzory i jasne kolory. Ciemniejsza, intensywna tapeta do przedpokoju może być jedynie ulokowana na pewnym fragmencie ściany. Zastosowanie ciemnej lub zbyt ozdobnej tapety na całej powierzchni ścian małego przedpokoju może wizualnie zmniejszyć jego przestrzeń. Ciemne tapety na korytarz nie odbijają też naturalnych promieni słonecznych. Przez to wnętrze staje się jeszcze gorzej doświetlone i wizualnie zmniejszone, dlatego w małym korytarzu najlepszym rozwiązaniem okazują się tapety w kolorze jasnym. Ciekawie prezentują się produkty jednobarwne o ciepłej tonacji kolorystycznej. Wprowadzają do wnętrza przyjemny nastrój i mogą optycznie powiększyć przestrzeń lub poprawić proporcje pomieszczenia. Z łatwością dopasujemy do nich meble oraz akcesoria dekoracyjne. Jeśli rozważasz wybór tapety do przedpokoju, w tym artykule znajdziesz porównanie kosztów tego rozwiązania z kosztami malowania.

W większych, lepiej oświetlonych korytarzach mamy szersze możliwości wyboru. Ciekawie prezentują się tapety przyozdobione w geometryczne wzory. W ofertach sprzedaży znajdziemy interesujące tapety zmywalne do przedpokoju, które świetnie wkomponują się zarówno w klasyczny, jak i nowoczesny styl pomieszczenia. Wzory na tapetach mogą przyciągać uwagę oraz podkreślać walory dekoracyjne ścian. Dużą popularnością cieszą się także produkty z motywami roślinnymi.

Osoby chcące podkreślić szyk i elegancję pomieszczenia mogą nabyć tapety zmywalne do przedpokoju, które imitują kamień lub cegłę. Wybór wzorów jest dość szeroki, a walory dekoracyjne tapet bardzo duże. Tapety imitujące kamień lub cegłę świetnie sprawdzają się w dobrze oświetlonych, większych pomieszczeniach. Ich dodatkową zaletą jest również to, że dobrze maskują powierzchniowe zabrudzenia. Dzięki temu nie wymagają tak częstej pielęgnacji jak jednobarwna tapeta do przedpokoju.

A może fototapeta do przedpokoju?

Fototapety to kolejne ciekawe rozwiązanie, które możemy zastosować w korytarzu. Producenci prześcigają się w prezentowaniu efektownych wzorów i grafik o dużych walorach dekoracyjnych. Fototapeta może nadać głębi naszemu korytarzowi, a jednocześnie elegancko urozmaicić ścianę. W ofertach sprzedaży znajdziemy fototapety gotowe oraz produkty przygotowane na wymiar. Te drugie możemy dobrać idealnie do rozmiarów ściany. Ciekawym pomysłem są wzory tapet krajobrazowych. Widok słonecznej plaży, miejskiej aglomeracji czy górzystych przestrzeni może dodatkowo ożywić przedpokój i nadać mu ciekawy efekt dekoracyjny. Do zastosowania fototapet najlepiej nadają się dobrze wyeksponowane, doświetlone ściany. Walory dekoracyjne tej przestrzeni możemy zwiększyć poprzez dodatkowe podświetlenie światłem kierunkowym. Jeśli szukasz także inspiracji na to, jak powiększyć mały przedpokój, znajdziesz je w tym artykule.

Sprawdź też aktualne ceny usług tapeciarskich.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny