Tapeta do pokoju młodzieżowego

Aby chętnie przebywać i uczyć się w swoim pokoju, młody człowiek musi akceptować jego wnętrze. Zatem powinien być ono urządzone według jego gustu. Powinien on wyrażać jego samego. Obecnie wybór jest naprawdę szeroki, jeśli chodzi o dekorację ścian w nowoczesnym stylu. Najprostszym rozwiązaniem, a jednocześnie najciekawszym, bo ożywi wnętrze, będą nowoczesne tapety na ścianę.

Ich użycie uatrakcyjni ściany młodzieżowego pokoju i zapewni maksymalną czystość, jeśli wybierzemy te zmywalne, np. nowoczesne winylowe tapety na flizelinie. To ważne w przypadku alergika. Ich kładzenie jest szybsze niżeli malowanie ścian farbami. Tego rodzaju tapety na ścianę w nowoczesnym stylu nie wymagają kleju na tapecie, a jedynie na ścianie.

Warto postawić na nowoczesne tapety do pokoju młodzieżowego bez wzoru, np. na dwóch lub trzech ścianach oraz wzorzyste na jednej lub maksymalnie dwóch ścianach. Od nadmiaru wzorów możemy doznać zmęczenia wzroku i rozdrażnienia. Trudno będzie się w takim pokoju skupić się i uczyć. Z kolei drobne wzory na wszystkich czterech ścianach pomniejszą pomieszczenie, które najczęściej i tak nie jest zbyt duże. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o tapetach ściennych.

Tapety młodzieżowe dla chłopców i dla dziewczyn

Młodzież zazwyczaj wybiera nowoczesne wzory, które są na topie, a także kontrastowe zestawienia kolorów. W młodym wieku gusta często ulegają zmianie, dlatego trzeba się nastawić, że wystrój pokoju może zmieniać się co kilka lat. Inne wybory będą padały w pokojach dziewczęcych, a inne u chłopców.

Dla chłopców częstym motywem są tapety młodzieżowe inspirowane sztuką uliczną – graffiti, sportem lub motoryzacją. Najczęściej wybierają jednak graffiti. Coraz częściej pojawiają się też nowoczesne wzory komiksowe, z postaciami z kreskówek czy bajek animowanych. Tego typu motyw będzie dobrze wyglądał na jednej ścianie np. nad łóżkiem. Ważna jest trwałość materiału. Świetnie sprawdzą się tapety winylowe lub lateksowe. Jeśli zaś tapety młodzieżowe papierowe to koniecznie kilkuwarstwowe. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tapetach polecanych do kuchni?

Dla dziewczyn najczęstszym wyborem są motywy roślinne np. w kwiaty, drzewa, liście albo wzory geometryczne, np. w kropki, groszki, paski - w pastelowych kolorach. Nie można jednak pominąć tych nastolatek o charakterze buntowniczki. Te wybiorą żywe kolory ścian i wyraźne motywy. Te będą wyglądać dobrze zestawione z bielą czy beżem.

Modne tapety na ścianę - sprawdź ceny!

Nastolatki w pokoju oraz tapety młodzieżowe, czyli polecana tapeta do pokoju młodzieżowego dla dziewczyn i dla chłopców
Tapety młodzieżowe - rodzaje, ceny, popularne wzory i motywy

Nie zapominajmy, że istnieją też fototapety - zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczyn. Te wiernie odzwierciedlają rzeczywiste obrazy. Można ją zastosować w aranżacji na jednej ze ścian jako wyjątkową dekorację. Reszta ścian może być wówczas pokryta neutralną tapetą. Będzie to miało też dobre zastosowanie, kiedy w pokoju młodzieżowym są meble w kolorze. Stonuje to trochę klimat, ale nie będzie zbyt nudno.

Tapeta do pokoju młodzieżowego – ceny i porady

Tapety młodzieżowe z popularnymi wzorami, stworzonymi specjalnie dla młodych ludzi nie należą do najtańszych. Koszt rolki winylowej lub lateksowej tapety na flizelinie to 50-200 zł. Tapety na flizelinie (np. graffiti) są one trwałe i nie blakną. Jeśli jednak wiemy, że nasza pociecha lubi często zmieniać zdanie to nie warto kupować tych najdroższych. Trendy i gusta szybko się zmieniają w tym wieku. Młodzieżowe tapety to cała kopalnia możliwości.

Można droższą i dekoracyjną tapetą wykleić jedną lub dwie ściany, a resztę pokryć tańszą i gładką. Zaprowadzi to ład w pokoju i nie będzie zbyt męczące dla wzroku. Pamiętajmy, że pokój spełnia wiele funkcji. Trzeba umieć w nim odpocząć, ale też uczyć się czy kreatywnie działać, zbyt pastelowe wnętrze nie będzie zatem korzystne. Będzie zbyt melancholijne. Sprawdź także ten artykuł o najmodniejszych wzorach tapet ściennych.

Cała aranżacja musi być przemyślana. Nie ma miejsca na przypadkowość. Meble i pokrycie ścian w pokoju młodzieżowym muszą tworzyć spójną całość. Aby móc zmieniać co jakiś czas wzory tapet warto zakupić meble, które będą pasowały do wszystkiego. Już pierwsze meble kupowane dla małe dziecka powinny być w kolorach natury, czyli w odcieniach drewna. Da nam to gwarancję, że posłużą lata. Będą one pasować do każdej aranżacji ścian i wzorów. Od tych dziecinnych, np. w misie po tapety młodzieżowe.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 77,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny