O czym warto pamiętać przy zakupie tapety Rasch?

Tapety winylowe, tapety na flizelinie, czy inne tapety ścienne to ostatnio coraz bardziej popularne rozwiązanie na aranżację naszych wnętrz w domach i mieszkaniach. Wystarczy spojrzeć w katalog sklepu budowlanego i na pewno znajdziemy tam coś odpowiedniego dla siebie. Zanim jednak przejdziemy do zakupu konkretnych tapet, warto przemyśleć kilka istotnych kwestii związanych z wyborem.

W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, jakim budżetem dysponujemy. Jest to dość istotna kwestia, ponieważ przy większych środkach pieniężnych, łatwiej będzie nam podjąć wybór, ze względu na szeroką gamę tapet, między innymi tapet Rasch exclusive, Home Passion, tapet winylowych, czy tapet na flizelinie. Jeśli nasz budżet jest mniejszy, nie mamy aż takiej możliwości wyboru, co nie oznacza, że tapety tańsze są złe.

Kolejnym elementem jest wygląd tapet. Obecnie bardzo popularne stają się tapety Rasch, a zwłaszcza Rasch exclusive, czy Home Passion. Pamiętajmy jednak o tym, że tapety ścienne powinny być nie tylko ładne, ale i odpowiednio dopasowane do wystroju wnętrza. Jeśli w naszym pomieszczeniu utrzymany jest minimalizm, wtedy warto zastanowić się nad kupnem tapety jednobarwnej i gładkiej, ewentualnie takiej, na której znajduje się lekki ornament. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o tapetach ściennych.

Przemyśleć powinniśmy również to, w jakim pomieszczeniu ma być nasza tapeta, aby materiał, z którego została wykonana, spełniał odpowiednią funkcję. Przykładowo tapety na flizelinie sprawdzają się jako ozdobne tapety, a w przypadku tapet winylowych na papierze istnieje dodatkowa możliwość zastosowania ich w kuchni, gdzie sprawdzą się idealnie.

Tapety Rasch - kilka słów na ich temat

W przypadku tapet Rasch, warto zwrócić uwagę również na to, skąd one pochodzą. Otóż cała firma wywodzi się z Niemiec i istnieje już od 1861 roku. W tym to roku została założona przez Gottfrieda Rascha, Wilhelma Hermanna Lucke oraz Johanna Heinricha. Firma Rasch cieszy się nieprawdopodobną popularnością ze względu na jakość i funkcjonalność swoich produktów, co dla nas wszystkich jest bardzo istotne podczas zakupu, ponieważ przeznaczając pieniądze na swoje mieszkanie, chcemy, aby wszystkie produkty użyte do wystroju były jak najwyższej jakości.

Tapety Rasch są szeroko stosowane w różnych pomieszczeniach. Możemy je zastosować w swojej sypialni, jadalni, przedpokoju, pokoju dziecięcym, czy salonie, ale również stworzone są one do łazienki i kuchni. Szeroka możliwość zastosowania jest bardzo istotna, ponieważ im więcej możliwości ma dana tapeta, tym częściej jest kupowana. Przejdźmy więc do tego, jak to się stało, że firma umożliwia nam zakup tapet do wszystkich pomieszczeń w naszym domu. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tapetach polecanych do kuchni?

Modne tapety na ścianę - sprawdź ceny!

Tapety Rasch w rolkach oraz tapety na flizelinie i katalog tapet winylowych różnego rodzaju krok po kroku
Tapety Rasch - przegląd oferty, ceny, opinie, popularne wzory

Otóż tapety Rasch tworzone są w przeróżnych technologiach, co możemy już zauważyć, przeglądając katalog firmy. Firma Rasch tworzy tapety ścienne w czterech różnych metodach, przez co istnieje możliwość świetnego dopasowania konkretnej tapety do odpowiedniego pomieszczenia. W ofercie firmy znajdziemy około 250 tapet tekstylnych i około 1700 tapet papierowych. Ponadto dostępne są również tapety winylowe na flizelinie, których jest zdecydowanie najwięcej, bo liczba wzorów sięga około 17600, a nieco mniej, bo około 13300 wzorów dostępnych jest z rodzaju tapet winylowych zmywalnych. Jak możemy zauważyć, jest w czym wybierać. Dodatkowo tapety dostępne są w różnych kolekcjach, między innymi Home Passion, czy Rasch Exclusive, które przyciągają nas do siebie swoim designem.

W jakich wzorach są dostępne te tapety ścienne i ile kosztują?

Jeśli wiemy już, do jakiego pomieszczenia poszukujemy tapety, a także jaki budżet możemy przeznaczyć na tę inwestycję, możemy przejść do wyboru jednej konkretnej tapety. Wybór nie będzie łatwy, ponieważ katalog firmy Rasch jest bardzo zróżnicowany i tapet ściennych jest bardzo dużo. A to właśnie od rodzaju tapety zależy jej cena.

W pierwszej kolejności zajmijmy się tym, w jakich kategoriach dostępne są tapety Rasch. Otóż firma zdecydowanie ułatwia nam znalezienie odpowiedniej tapety, bo zaklasyfikowała je do kilkunastu grup, które swoją nazwą od razu dają nam do zrozumienia, jakie tapety będą znajdowały się w danej kategorii. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tapetach do przedpokoju?

Zacznijmy więc od kategorii, w której znajduje się najwięcej wzorów tapet. Tą kategorią są rolety nowoczesne, których jest aż ponad 10500. Nieco mniejszą grupą są tapety tworzące tło lub struktury - około 8770. Do tapet, w których znajduje się powyżej 4000 wzorów, należą tapety klasyczne, geometryczne i roślinno-kwiatowe. Z kolei w kategorii ornamentu znajduje się ponad 3000 różnych wzorów, a nie możemy zapomnieć o tym, że ornament staje się coraz bardziej modny.

Dalej w kategorii tapet z pasami znajduje się 2600 wzorów, a tapet młodzieżowych 2400. Grupami, w których znajduje się powyżej 1000 wzorów, są tapety dziecięce, tapety imitujące cegły, kamień lub deski, tapety rustykalne, tapety 3D, a także tapety muralne. Z kolei powyżej 500 wzorów znajduje się w kategorii tapet w stylu skandynawskim i tych, imitujących skórę. Najmniejszą częścią są tapety czarno-białe, tapety do malowania oraz tapety w stylu gazet. Sprawdź także ten artykuł o najmodniejszych wzorach tapet ściennych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny