Tapety ścienne - rodzaje, producenci, wzory, ceny, opinie

Bardzo popularnym od wielu lat, a ostatnio wracającym łask sposobem na wykończenie ścian wewnętrznych w mieszkaniach i domach są tapety ścienne. Dostępne są w sprzedaży tapety na ścianę w wielu różnych rodzajach, między innymi tapety winylowe czy tapeta flizelinowa. Można spotkać różne wzory tapet ściennych, jak nowoczesne tapety, na przykład mur, cegły czy też tradycyjna biała tapeta ścienna. Dobrym pomysłem aranżacyjnym są także naklejki na ścianę. Przedstawiamy ciekawe tapety na ścianę, ich rodzaje, wzory, wiodących producentów oraz przykładowe ceny.

Jeśli planujesz remont lub wykończenie wnętrz, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.

Tapety ścienne - rodzaje, producenci, wzory, ceny, opinie

Tapety ścienne - istotne informacje i zastosowanie

Tapety na ścianę - najważniejsze informacje

Tapetą ścienną lub po prostu tapetą nazywamy specjalny materiał okładzinowy, który stosuje się do oklejania ścian wewnętrznych zarówno w przypadku budownictwa mieszkalnego, jak i w przypadku budownictwa użyteczności publicznej. Tapety ścienne mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak na przykład papier, tkanina, tworzywa sztuczne, a nawet skóra. Współcześnie tapety ozdobne ścienne mogą mieć także różne wykończenia. Papierowe tapety ścienne są często pokrywane nadrukami lub tłoczone są na nich wzory. Popularne są także rozwiązania gładkie w jednym kolorze, takie jak na przykład biała tapeta ścienna, spotkać można często także kolorowe tapety na ścianie.

Tapety na ścianę są sprzedawane zazwyczaj w rolkach, a taki standardowy pasek tapety na ścianę charakteryzuje się zwykle standardowymi wymiarami 53 cm szerokości oraz 10 m długości. Tapety ścienne osiągają żywotność średnio od kilku do około 10 lat. Najważniejszą funkcją tapety jest oczywiście funkcja dekoracyjna. Niemniej jednak pomagają one także ukryć ewentualne nierówności i wady ścian. Mogą również wyciszyć i ocieplić pomieszczenia. Co bardzo istotne tapety oraz naklejki na ścianę można nakładać na niemal każdą ścianę, a sam proces tapetowania nie wymaga przeprowadzania gruntownego remontu. Aby nałożyć tapetę wystarczy jedynie odpowiedni klej, dokładność i cierpliwość. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tapetach polecanych do kuchni?

Tapety na ścianę - zastosowanie i aranżacje

Tapety na ścianę to rozwiązanie, które ma szerokie zastosowanie w tradycyjnej aranżacji wnętrz, ale również w pomieszczeniach, które chcemy urządzić w stylu nowoczesnym znajdą one swoje ciekawe zastosowania. Pamiętajmy jednak o tym, że decyzja o zastosowaniu tapety na ścianę powinna być dobrze przemyślana a pozostałe elementy w pomieszczeniach odpowiednio dopasowane i współgrać z zastosowanymi w nich tapetami. Tapety ozdobne ścienne to rozwiązanie, które można zastosować zarówno na wszystkich ścianach w urządzanym pomieszczeniu, jak i tylko na jednej ze ścian. Zastosowanie tapety na pojedynczych ścianach sprawdza się bardzo dobrze zwłaszcza w pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu nowoczesnym. Tutaj sprawdzą się zwłaszcza kolorowe tapety na ścianie, które mogą mieć bardzo ciekawe wzory, wręcz futurystyczne. Nowoczesne tapety to wzory tapet ściennych, które sprawdzą się przede wszystkim jak tapety na ścianę do pokoju gościnnego, ale również do pokoju dziecięcego.

Popularnym rozwiązaniem aranżacyjnym jest także biała tapeta ścienna, która dopasuje się zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym urządzaniu wnętrz. Biała tapeta ścienna to rozwiązanie zawsze bardzo eleganckie i estetyczne, w związku z tym można ją zastosować do salonu. Ciekawe tapety na ścianę to również takie, które imitują cegły, mury, płytki itp. To bardzo dobre rozwiązania do salonów, ale także kuchni czy łazienek. W tradycyjnych aranżacjach sprawdzają się tapety o stonowanych kolorach z wzorami kwiatowymi lub geometrycznymi, na przykład z koniczyną marokańską. Nowoczesne, kolorowe tapety na ścianie sprawdzą się w pokojach dla dzieci. To także rozwiązanie jako nowoczesne tapety na ścianę do nowoczesnych pokojów gościnnych, jadalni, przedpokojów i sypialni. Kolorowe tapety na ścianie to mnogość wzorów i kolorów, a równie dużą popularnością cieszą się fototapety, czy kolorowe naklejki na ścianę. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o tapetach ściennych.

Tapety ścienne - rodzaje

Tapeta flizelinowa

Do najpopularniejszych rodzajów tapet należą tapety na flizelinie. Tapeta flizelinowa jest dwuwarstwowa. Dostępne są one w wielu różnych wzorach i kolorach. Tapety na flizelinie są przeznaczone także pod malowanie. W tych tapetach materiałem nośnym jest flizelina, czyli włóknina, która powstaje z połączenia termicznego włókien syntetycznych, na przykład polipropylenowych. Tapety na flizelinie bardzo łatwo się nakłada, pokrywając klejem jedynie ścianę. Bardzo istotną cechą, którą charakteryzują się tapety na flizelinie jest, że nie kurczą się one i nie rozciągają. Tapeta flizelinowa jest w stanie także pokryć mniejsze pęknięcia na ścianach. Ponadto tapety flizelinowe można zrywać na sucho i pozostają po nich żadne ślady na ścianach.

Tapety papierowe

Najpopularniejszym od wielu lat rodzajem tapet są tapety papierowe. Występują one w wersja lekkiej oraz ciężkiej. Wersja lekka jest jednowarstwowa, natomiast wersja ciężka może być dwuwarstwowa lub trzywarstwowa. Można się spotkać z tapetami papierowymi zmywalnymi i wodoodpornymi oraz nadającymi się do malowania. Można także spotkać wiele wzorów takich tapet, od jednobarwnych, gładkich, po dekorowane wzorami, tłoczone, czyli strukturalne, a nawet fosforyzujące. Tapety papierowe należą do rozwiązań najtańszych, ale niestety są także najmniej trwałe.

Tapety winylowe

Kolejnym rodzajem tapet, które cieszą się dużą popularnością są tapety winylowe, czyli produkowane ze spienionego PVC. Tapety winylowe są bardzo wytrzymałe, a także odporne na wodę oraz na ścieranie. Tapety winylowe cechują się także odpornością na chemiczne środki czystości, dzięki czemu można je czyścić i szorować. Dzięki swoim właściwościom można je stosować nawet w pomieszczeniach, gdzie zachodzi ryzyko zawilgocenia bądź kontaktu z wodą.

Tapety ścienne - rodzaje, producenci, wzory, ceny, opinie

Tapety tekstylne

Innym rodzajem tapet, które należą do stosunkowo popularnych rozwiązań są tapety tekstylne, należą one jednak do rozwiązań bardzo drogich. Mają zastosowanie do wnętrz klasycznych oraz glamour. Mogą mieć podłoże papierowe lub flizelinowe, a na nie nakładana jest tkanina. Tapetami tekstylnymi są tapety welurowe, a także tapety z włókien naturalnych, takich ja na przykład len, czy jedwab oraz tapety z włókien syntetycznych, na przykład polipropylenowych lub wiskozowych.

Tapety strukturalne

Wśród rodzajów tapet spotykamy również tapety strukturalne. Charakteryzują się tym, że są ziarniste oraz tłoczone. Można na nich malować, a ponadto maskują bardzo dobrze ewentualne niedoskonałości ściany. Wśród tapet strukturalnych odnaleźć możemy między innymi tapety raufaza, czyli strukturalne papierowe tapety dwuwarstwowe, które są fakturowane i grube. Pomiędzy warstwy papieru wprasowuje się trociny. Tapety raufaza można malować. Wśród tapet strukturalnych odnaleźć można również tapety wykonane z włókna szklanego. Są one zwykle jednokolorowe i gładkie lub posiadające geometryczne, wypukłe wzory. Nadają się one do wielokrotnego malowania, a ponadto są one odporne na szorowanie i zadrapania. Tapety z włókna szklanego mogą przetrwać nawet do 30 lat.

Ciekawe tapety w promocyjnych cenach - sprawdź je!

Tapety natryskowe

Innym, nietypowym rodzajem tapet ściennych są tapety natryskowe. Ich nietypowość polega na tym, że są one nanoszone na ścianę przy pomocy pistoletu. Co warto podkreślić tapety te nie wymagają stosowania gładzi gipsowej. Można nimi dekorować rozmaite powierzchnie, od typowych ścian wewnętrznych w pomieszczeniach po rury czy meble. Tapety natryskowe można malować, a ich trwałość wynosi nawet do 10 lat. Dostępne są w szerokiej gamie kolorów.

Inne rodzaje tapet

W sprzedaży dostępnych jest także wiele innych rodzajów tapet. Wśród nich warto wspomnieć o tapetach akrylowych, czyli tapetach z papierowym podłożem pokrytym pianką białą lub kolorową. Spotkamy się także z tapetami styropianowymi, które doskonale tłumią hałas oraz ocieplają pomieszczenia. Innymi rodzajami tapet są także tapety korkowe, tapety japońskie, tapety flokowane, czyli posiadające welurowe tłoczenia, tapety medalionowe, a także tapety posiadające złocenia, wzory kwiatowe lub graficzne.

Tapety ścienne - najlepsi producenci, ceny

Wiodącymi producentami tapet ściennych są takie firmy jak między innymi: Sirpi, A.S. Creation, Arthouse, BN Wallcoverings, Tapety Boras czy Brewste. Wybór tych producentów zawsze gwarancja najwyższej jakości. Poniżej przedstawiamy przykładowe, orientacyjne ceny tapet ściennych:

 • Tapeta Ścienna 3D i perspektywa Cegła wiąże się z wydatkiem 49,90 zł
 • Tapeta Ścienna Naklejki 3D Cegła Samoprzylepne Panele DIY to cena 24,90 zł
 • Tapeta Ścienna 3D Struktura Tynku Zmywalna to koszt 42,90 zł
 • Tapeta Ścienna Winylowa Brzoza Motywy roślinne Nowoczesne Orientalne kosztuje 49,99 zł
 • Tapeta Ścienna Decoupage Kwiat Stary Tynk wiąże się z wydatkiem 49,90 zł
 • Tapeta Ścienna Winylowa Beton Mur Ściana to cena 45,90 zł
 • Tapeta Ścienna Winylowa 3D Cegła Flizelina to koszt 49,99 zł
 • Tapeta Ścienna Winylowa Ornament Glamour to wydatek 49,90 zł
 • Tapeta Ścienna Winylowa Szara Szkocka Krata to cena 31,90 zł
 • Tapeta Ścienna Koniczyna Marokańska Szara Orientalna kosztuje 54,90 zł
 • Tapeta Ścienna Winylowa 3D Deska Pasy to cena 59,90 zł
 • Tapeta Ścienna Kwiaty Dżungla HIT INNETAPET to wydatek 44,99 zł
 • Tapeta ścienna winylowa kwiaty retro kosztuje 49,90 zł
 • Tapeta ścienna Młodzieżowa Graffiti wiąże się z wydatkiem 29,90 zł
 • Tapeta ścienna miętowe dekoracje ścienne na flizelinie Dziecięca kosztuje 47,00 zł
 • Tapeta ścienna 3D Szara Pikowana Skóra Flizelina to cena 59,90 zł

Tapety naścienne to popularny sposób na ciekawą dekorację ścian w pomieszczeniach zarówno mieszkalnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tapet, a najpopularniejsze z nich to tapety papierowe, tapety flizelinowe oraz tapety winylowe, które mają różne właściwości i, co za tym idzie, różne zastosowania. Tapety sprawdzą się tak w tradycyjnych aranżacjach wnętrz, jak w nowoczesnych urządzaniu przestrzeni.

Ocena: 4,8/5 (głosów 12)
, aktualizacja 20 czerwca 2019
Komentarze
Dodaj komentarz
Podpis:
captcha


Powiązane Artykuły
Tapeta w kropki jako element wystroju wnętrza - przykłady, porady, galeria
Tapeta w kropki jako element wystroju wnętrza - przykłady, porady, galeria
Tapeta biała cegła - przykłady wyjątkowych aranżacji pomieszczeń
Tapeta biała cegła - przykłady wyjątkowych aranżacji pomieszczeń
Tapeta w kratkę - ciekawy sposób aranżacji wnętrza - ekspertka radzi
Tapeta w kratkę - ciekawy sposób aranżacji wnętrza - ekspertka radzi
Flugger tapety - przegląd oferty, ceny, opinie, popularne wzory
Flugger tapety - przegląd oferty, ceny, opinie, popularne wzory
Ciemne tapety do wyjątkowych wnętrz – zobacz polecane aranżacje
Ciemne tapety do wyjątkowych wnętrz – zobacz polecane aranżacje
Tapety w OBI – przegląd oferty, ceny, opinie, popularne typy tapet
Tapety w OBI – przegląd oferty, ceny, opinie, popularne typy tapet
Tapety w kwiaty – modne czy passe? Sprawdź trendy
Tapety w kwiaty – modne czy passe? Sprawdź trendy
Modne tapety do twojego domu – co wybrać? Zobacz jakie trendy są obecnie popularne
Modne tapety do twojego domu – co wybrać? Zobacz jakie trendy są obecnie popularne
Tapety samoprzylepne – rodzaje, ceny, opinie, modne wzory
Tapety samoprzylepne – rodzaje, ceny, opinie, modne wzory
Nowoczesne tapety ścienne – rodzaje, popularne wzory, modne style
Nowoczesne tapety ścienne – rodzaje, popularne wzory, modne style
Tapety 3D na ścianę - rodzaje, ceny, opinie, przykładowe aranżacje
Tapety 3D na ścianę - rodzaje, ceny, opinie, przykładowe aranżacje
Tapety do łazienki - rodzaje, ceny, opinie, wzory, porady zakupowe
Tapety do łazienki - rodzaje, ceny, opinie, wzory, porady zakupowe
Tapety Rasch - przegląd oferty, ceny, opinie, popularne wzory
Tapety Rasch - przegląd oferty, ceny, opinie, popularne wzory
Tapety w Castoramie - przegląd oferty, ceny, opinie, popularne wzory
Tapety w Castoramie - przegląd oferty, ceny, opinie, popularne wzory
Tapety do salonu - rodzaje, ceny, opinie, producenci, modne wzory
Tapety do salonu - rodzaje, ceny, opinie, producenci, modne wzory
Tapeta cegła - inspiracje, popularne wzory imitujące cegłę, ceny, opinie, producenci
Tapeta cegła - inspiracje, popularne wzory imitujące cegłę, ceny, opinie, producenci
Tapety z napisami - modne i popularne wzory, producenci, ceny, opinie
Tapety z napisami - modne i popularne wzory, producenci, ceny, opinie
Tapety na flizelinie - rodzaje, zastosowanie, ceny, opinie, porady
Tapety na flizelinie - rodzaje, zastosowanie, ceny, opinie, porady
Kleje do tapet - rodzaje, producenci, opinie, ceny, zastosowanie do różnych rodzajów tapet
Kleje do tapet - rodzaje, producenci, opinie, ceny, zastosowanie do różnych rodzajów tapet
Tapety dla dzieci na ścianę - popularne wzory, producenci, ceny, opinie
Tapety dla dzieci na ścianę - popularne wzory, producenci, ceny, opinie
Tapety do kuchni - rodzaje, wzory, ceny, opinie, wiodący producenci
Tapety do kuchni - rodzaje, wzory, ceny, opinie, wiodący producenci
Tapety winylowe na ścianę - rodzaje, ceny, opinie, producenci, porady aranżacyjne
Tapety winylowe na ścianę - rodzaje, ceny, opinie, producenci, porady aranżacyjne
Tapety do sypialni - rodzaje, modne style, wzory, ceny, opinie, producenci
Tapety do sypialni - rodzaje, modne style, wzory, ceny, opinie, producenci
Tapety z włókna szklanego - rodzaje, ceny, opinie, producenci
Tapety z włókna szklanego - rodzaje, ceny, opinie, producenci
Zmywalne tapety do kuchni – rodzaje, ceny, opinie, porady zakupowe
Zmywalne tapety do kuchni – rodzaje, ceny, opinie, porady zakupowe
Tapeta zamiast obrazu – czy to możliwe?
Tapeta zamiast obrazu – czy to możliwe?
Czy można pomalować tapetę? Jakie farby do tapet sprawdzą się najlepiej?
Czy można pomalować tapetę? Jakie farby do tapet sprawdzą się najlepiej?
Cennik tapetowania i usług tapeciarskich 2019
Cennik tapetowania i usług tapeciarskich 2019
Fototapeta w sypialni – czym warto kierować się przy wyborze?
Fototapeta w sypialni – czym warto kierować się przy wyborze?
Fototapety panoramiczne: w jakim pomieszczeniu najlepiej wykorzystać
Fototapety panoramiczne: w jakim pomieszczeniu najlepiej wykorzystać
Tapeta natryskowa - opinie, wzory i kolory, ceny, wykonanie krok po kroku
Tapeta natryskowa - opinie, wzory i kolory, ceny, wykonanie krok po kroku
Fototapeta graffiti – 4 pomysły na zachwycające aranżacje z nią w roli głównej
Fototapeta graffiti – 4 pomysły na zachwycające aranżacje z nią w roli głównej
Tapety do przedpokoju - aranżacje i porady dla wybierających
Tapety do przedpokoju - aranżacje i porady dla wybierających
Najmodniejsze wzory tapet na ścianę
Najmodniejsze wzory tapet na ścianę
Jak wybrać idealną tapetę?
Jak wybrać idealną tapetę?
Jak sprawić, aby salon nie był nudny? Wykorzystaj fototapety!
Jak sprawić, aby salon nie był nudny? Wykorzystaj fototapety!
Nowe oblicze ścian - fototapety jako wystrój salonu dla Ciebie
Nowe oblicze ścian - fototapety jako wystrój salonu dla Ciebie
Wybieramy najlepsze tapety do kuchni - przegląd trendów
Wybieramy najlepsze tapety do kuchni - przegląd trendów
Fototapety 3D - dziwna moda, czy nowy trend w wystroju wnętrz
Fototapety 3D - dziwna moda, czy nowy trend w wystroju wnętrz
Koszt malowania ścian i sufitu vs. koszty tapetowania - co kosztuje więcej?
Koszt malowania ścian i sufitu vs. koszty tapetowania - co kosztuje więcej?
Tapety ścienne czy malowanie? Co lepsze do salonu?
Tapety ścienne czy malowanie? Co lepsze do salonu?
Ścienne tapety do salonu – poradnik wystroju wnętrza?
Ścienne tapety do salonu – poradnik wystroju wnętrza?
Fototapety dla dzieci na ścianę - przegląd najpopularniejszych motywów
Fototapety dla dzieci na ścianę - przegląd najpopularniejszych motywów

Wyszukaj na stronie:

Ta strona korzysta z plików cookies.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zbierania danych analitycznych (analizowania ruchu na stronie) oraz profilowania reklam przez naszych partnerów. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, zablokuj pliki cookies w przeglądarce.

Zamknij