Tapety z sentencjami czy z innymi napisami?

Tapety z napisami, zwłaszcza te zawierające sentencje, złote myśli i przesłania, to świetne rozwiązanie do salonu. W końcu to miejsce, w którym podejmuje się gości, a wypisana złota myśl na ścianie jest sposobem na przekazanie im swojego przesłanie. Tapeta z tego rodzaju napisem to także świetny sposób na indywidualizację mieszkania. Twój salon dokładnie taki, jak ty. Najbardziej popularne są tapety z cytatami motywacyjnymi, jak „If you never try, you will never know” (Jeśli nie spróbujesz, nigdy się nie dowiesz), „Do what you love” (Rób to, co kochasz) czy „Stop dreaming, start doing” (Przestań marzyć, zacznij działać).

Jednak tapety z napisami do salonu to nie tylko sentencje i hasła motywacyjne. Bardzo popularne są także tapety, w których słowa mają warstwę ozdobną. Składają się na wzory – na przykład wieża Eiffla zbudowana ze słów „Paris”. Mogą także przedstawiać kolorowe kolaże – kompilacje słów i rysunków przedstawiających to, co dla mieszkańców jest najważniejsze – rodziny, sportu, aktywności, hobby, rozwoju osobistego. To bardzo barwny i bardzo ciekawy sposób na ozdobienie salonu i odzwierciedlenie tym samym swojej osobowości. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o tapetach ściennych.

Tapety i fototapety z sentencjami pojawiają się w ofercie bardzo wielu producentów. Ich ceny nie są szczególnie wysokie. Ponieważ nie kładzie się ich na wszystkie ściany, tylko na jedną, z reguły mniejszą, inwestycja nie jest duża. Ceny rolki wynoszą od 30 zł w górę.

Ceny przykładowych tapet do salonu

Producent

Nazwa modelu

Wzór

Cena

Rash

Barbara

Ręcznie pisany list

83 zł/rolka

Uwalls

Fototapeta z napisem

Napis „rób to co kochasz”

40 zł/sztuka na jedną ścianę

AS Creation

Model 36293-2

Kwiaty i słowa związane z tańcem

50 zł/rolka

AS Creation

Cote De’Azur

Statki i ręczne napisy

70 zł/rolka

Tapety do kuchni z napisami

Tapety na ścianę z napisami mogą znaleźć się także w kuchni. Oczywiście muszą być dopasowane wzorem do stylu i rodzaju kuchni. Najczęściej znajdują się na nich napisy „dzień dobry” bądź „smacznego” w różnych językach. Najmodniejsze wzory to te, które wykorzystują motywy dzbanków, filiżanek, kawy i herbaty.

Tapety na ścianę z napisami do kuchni powinny być wysokiej jakości. Muszą być bardziej odporne na szorowanie i wilgoć, niż tapety do pokoju. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się tapety flizelinowe, czyli taki na podkładzie fizelinowym lub winylowe. Nowoczesne tapety do kuchni mają różne wzory, ale większość z nadaje się tylko na jedną ścianę – inaczej zamiast wyeksponowania napisu uzyskamy niezbyt atrakcyjny misz-masz. Ceny tapet do kuchni mogą być co nieco wyższe niż tych do salonu. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tapetach polecanych do kuchni?

Ceny przykładowych tapet do kuchni

Producent

Model

Wzór

Rodzaj

Cena za rolkę

Rasch

Aqua Deco

Filiżanki, dzbanki i napisy

Tapeta winylowa

44 zł

Graham&Brown

Strata

Filiżanki i nazwy różnych rodzajów kawy

Tapeta winylowa

95 zł

Rasch

Cafe Late

Kredowe nazwy kaw i przepisy na kawy

Tapeta fizelinowa

27,90 zł

Galerie

Fresh Kitchens

Kolorowe kubeczki na jasnym tle

Tapeta winylowa

195 zł

Tapety z napisami dla dzieci

Tapety z napisami to także świetne rozwiązanie do pokoju dziecięcego lub sanktuarium nastolatka. Tapety z napisami dla dzieci najczęściej nawiązują do bajkowych postaci i najmodniejszych bohaterów seriali. Bardzo często pojawiają się także różnego rodzaju mapy i magiczne światy, które są opisane ozdobną czcionką. W tym wypadku także bardzo często pojawiają się tapety flizelinowe i winylowe, które można zmywać. Dzięki temu nie pozostają na nich ślady różnego rodzaju. To także o wiele bardziej trwały sposób na ozdobienie pokoju dziecięcego niż farba czy ozdobne naklejki na ścianę.

Bardzo ciekawy jest także wybór dla nastolatków. Tapety młodzieżowe to najczęściej te najbardziej oryginalne i nieszablonowe. Nowoczesne tapety do pokoju nastolatka bardzo często imitują gazety. Są wśród nich bardzo kolorowe wzory. Najczęściej kładzie się je tylko na jednej ścianie, by uniknąć wrażenia przytłoczenia. Tapety młodzieżowe to dobre rozwiązanie, ponieważ są bardziej oryginalne niż na przykład farba. Napisy to najlepszy sposób na wyrażenie osobowości nastolatka, a duży wybór sprawia, że każdy z nich, nawet najbardziej zbuntowany, znajdzie coś dla siebie, coś, co odwzoruje jego bujną osobowość i zainteresowania. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tapetach do przedpokoju?

Ceny przykładowych tapet do pokoju dziecięcego i młodzieżowego

Producent

Model

Wzór

Cena

Galerie

KC28503

Urywki z gazet

195 zł

York Wallcoverings

Waverly Kids

Mapa magicznego świata

341 zł

York

WK6963

Rozsypane literki

341 zł

Rash

Graffiti

Kolorowe graffiti na ścianie

24 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny