Taras

Taras to innymi słowy pozioma powierzchnia zlokalizowana na zewnętrz budynku. Może zostać wykonana na wysokości parteru bądź górnej kondygnacji. Stanowi rodzaj wybiegu i może spełniać funkcję wypoczynkową. Na tarasie można ustawiać meble i zorganizować wypoczynek na świeżym powietrzu. Tarasy domów jednorodzinnych z reguły wychodzą na ogród i stanowią elegancki element przydomowej architektury.

Taras jako unikalna ozdoba domu

Taras to innymi słowy pozioma powierzchnia zlokalizowana na zewnętrz budynku. Może zostać wykonana na wysokości parteru bądź górnej kondygnacji. Stanowi rodzaj wybiegu i może spełniać funkcję wypoczynkową. Na tarasie można ustawiać meble i zorganizować wypoczynek na świeżym powietrzu. Tarasy domów jednorodzinnych z reguły wychodzą na ogród i stanowią elegancki element przydomowej architektury.
Czytaj dalej lub zobacz artykuły poniżej

Koszt tarasu drewnianego lub tarasu z kompozytu - sprawdzamy ceny

Koszt tarasu drewnianego lub tarasu z kompozytu - sprawdzamy ceny

Drewno jest przyjemne w dotyku, nie ulega nadmiernemu nagrzaniu i elegancko komponuje się z naturalnymi elementami wyposażenia. Dzięki swoim właściwościom jest chętnie wybierane jako materiał do wykończenia tarasów. Ciekawą alternatywą dla drewna okazuje się deska kompozytowa. Poniżej opiszemy zalety obu rozwiązań. Przybliżymy też koszt tarasu drewnianego oraz koszt tarasu kompozytowego.
, 25 listopada 2017

Jaki gres na taras lub balkon będzie najlepszy? Przegląd materiałów

Jaki gres na taras lub balkon będzie najlepszy? Przegląd materiałów

Balkony i tarasy mogą posłużyć jako funkcjonalne miejsce wypoczynku. Są to przestrzenie stanowiące przedłużenie naszego domu lub mieszkania. Aby w pełni wypełniały swoje zadanie, muszą być odpowiednio wykończone. Podczas urządzania tarasu i balkonu warto zwrócić szczególną uwagę na nawierzchnię. Dużą popularnością cieszą się płytki gresowe, dlatego poniżej podpowiemy, który gres najlepiej sprawdzi się na zewnątrz.
, 9 sierpnia 2017

Tarasy kompozytowe - ceny, rodzaje desek kompozytowych, na co zwrócić uwagę

Tarasy kompozytowe - ceny, rodzaje desek kompozytowych, na co zwrócić uwagę

Nowoczesne deski kompozytowe stają się coraz popularniejszym materiałem. Wielu inwestorów chętnie wykorzystuje je do wykończenia nawierzchni tarasu. Deski kompozytowe mogą okazać się wygodną alternatywą dla desek drewnianych. Poniżej podpowiemy, jakie są ceny, właściwości i rodzaje tego materiału. Na koniec określimy też, na co warto zwrócić szczególną uwagę przed zakupem.
, 9 sierpnia 2017

Które kwiaty na taras sprawdzą się najlepiej?

Które kwiaty na taras sprawdzą się najlepiej?

Wypoczynek na tarasie od maja do października to jedna z najlepszych form relaksu. Żeby jednak był efektywny, taras musi być dobrze zorganizowany i zaaranżowany. Przede wszystkim musi znaleźć się na nim miejsce dla krzeseł lub ławeczek, przyda się także niewielki stolik i odpowiednio rozplanowane oświetlenie ogrodu. Jednak pomysły na taras przede wszystkim muszą uwzględniać rośliny doniczkowe różnego typu, które będą urozmaicały go przez cały sezon. Sprawdź, które kwiaty na taras sprawdzają się najlepiej.
, 4 lipca 2017

Kwiaty domowe - doniczkowe i nie tylko - które wybrać?

Kwiaty domowe - doniczkowe i nie tylko - które wybrać?

Kwiaty doniczkowe to jedna z najwspanialszych ozdób mieszkań. Świetnie sprawdzają się na balkon, można ustawić je także w ogródku. Najczęściej jednak zdobią parapety i półki, gdzie roztaczają cały swój urok ozdobnych liści i wyjątkowych kwiatów. Kwiaty domowe to bardzo szeroka kategoria, w której możesz wybierać i szukać idealnych dla siebie. Łatwo się w tym pogubić, dlatego przygotowaliśmy specjalny katalog. Sprawdź, które rośliny doniczkowe będą dla ciebie najlepsze.
, 10 czerwca 2017

Meble z palet na balkon i taras – które projekty i pomysły sprawdzą się najlepiej?

Meble z palet na balkon i taras – które projekty i pomysły sprawdzą się najlepiej?

Palety drewniane występujące w postaci mebli cieszą się rosnącą popularnością. Niegdyś postrzegane jako odpady, dziś coraz częściej goszczą w naszych mieszkaniach, ogrodach, balkonach. Meble z palet nadają niepowtarzalnego charakteru, są ekologiczne, efektywne, dzięki czemu wykorzystywane są również przez właścicieli restauracji.
, 14 maja 2017

Markizy tarasowe i balkonowa - na co zwrócić uwagę przy zakupie, jakie są ceny?

Markizy tarasowe i balkonowa - na co zwrócić uwagę przy zakupie, jakie są ceny?

Markizy coraz częściej pojawiają się na naszych balkonach i tarasach. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem dobrze dobrana markiza tarasowa zabezpiecza przestrzeń przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Pod jej powierzchnią możemy zaaranżować przyjazne miejsce wypoczynku, osłonięte przed deszczem oraz intensywnymi promieniami słonecznymi. Na co zwrócić uwagę przed zakupem tego typu produktów? I jakie będą ceny inwestycji?
, 27 kwietnia 2017

Taras drewniany krok po kroku - cena, projekt, wybór desek, samodzielna budowa

Taras drewniany krok po kroku - cena, projekt, wybór desek, samodzielna budowa

Tarasy drewniane cieszą się dużą popularnością i coraz chętniej budowane przy współczesnych domach jednorodzinnych. Elegancko łączą strefę domu z aranżacją ogrodową, zwiększając funkcjonalność obu tych przestrzeni. Budowa tarasu drewnianego nie musi być szczególnie skomplikowana. Wystarczy zadbać o dobry projekt, odpowiednie drewno na taras i znać zasady montażu. Poniżej podpowiemy, jak zbudować taras z desek krok po kroku i jakich materiałów warto użyć.
, 22 kwietnia 2017

Najlepszy sklep sprzedający meble z palet – gdzie kupować?

Najlepszy sklep sprzedający meble z palet – gdzie kupować?

Meble z palet drewnianych cieszą się dużą popularnością w środowisku wnętrzarskim. Ekologiczne, niepowtarzalne o prostym kroju idealnie komponują się w pomieszczeniach, niezależnie od stylu. Dzięki funkcjonalności palet drewnianych, możliwe jest wykonanie stolika, fotela, łóżka, a nawet półki na kwiaty. W zależności od preferencji, można je pomalować odpowiednią farbą, aby ostatecznie nadać indywidualny charakter stworzonym meblom.
, 28 kwietnia 2017

Ława z palet euro – instrukcja wykonania krok po kroku

Ława z palet euro – instrukcja wykonania krok po kroku

Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby, że palety drewniane zostaną wykorzystane we wnętrzach. Dzisiaj zdobią minimalistyczne, nowoczesne, rustykalne mieszkania w postaci kanapy, stolika, wieszaka, regału, półki, fotela. Meble z palet to funkcjonalność połączona z oryginalnością, która cieszy się rosnącą popularnością. Jak wykonać je samodzielnie? Sprawdź!
, 28 kwietnia 2017

Izolacja tarasu i balkonu - prawidłowe wykonanie, ceny, porady użytkowe

Izolacja tarasu i balkonu - prawidłowe wykonanie, ceny, porady użytkowe

Balkony i tarasy są popularnymi przestrzeniami, które chętnie wykorzystujemy w letnie dni. Niestety ich powierzchnia jest stale narażona na działanie zmiennych warunków pogodowych. Największe zagrożenie niosą intensywne opady atmosferyczne oraz podwyższona wilgotność, dlatego tak ważna jest szczelna hydroizolacja balkonu. Poniżej podpowiemy, jak prawidłowo zaizolować balkon i taras, a także jakie są ceny tego przedsięwzięcia.
, 22 kwietnia 2017

Jakie kwiaty na balkon nadają się najlepiej – sprawdzamy!

Jakie kwiaty na balkon nadają się najlepiej – sprawdzamy!

Wybór odpowiednich kwiatów na balkon nie jest łatwy. Na rynku aż roi się od różnych opcji, a hodowcy prześcigają się w tworzeniu nowych, najpiękniejszych odmian. Trudno się w tym rozeznać, więc stworzyliśmy poradnik zawierający wskazówki, jakie kwiaty na balkon i jakie rośliny doniczkowe wybrać. Poznaj najlepsze kompozycje kwiatowe na balkon i dowiedz się, jak pielęgnować różne rośliny balkonowe.
, 1 kwietnia 2017

Zielone dachy - korzyści, zalety i wady z zakładania zielonych dachów

Zielone dachy - korzyści, zalety i wady z zakładania zielonych dachów

Jeszcze do niedawna taras na dachu kojarzył nam się ze scenami filmowymi. Dziś coraz częściej spotykamy go w zabudowie nowoczesnych bloków i domów jednorodzinnych. Zielone tarasy na dachu są szczególnie popularne w większych aglomeracjach, w których trudno o własne, proekologiczne miejsce wypoczynku na świeżym powietrzu. Jak urządzić taką przestrzeń? I jakie wymogi techniczne i musi spełniać taras na dachu? Odpowiedź znajdziecie poniżej.
, 23 kwietnia 2017

Schody i tarasy z kostki brukowej - porady i ceny

Schody i tarasy z kostki brukowej - porady i ceny

Kostka brukowa to doskonały materiał, który może posłużyć nie tylko do wykonania nawierzchni podjazdu, chodników czy alejek ogrodowych. Ze względu na swoje walory użytkowo-dekoracyjne jest często wykorzystywana jako nawierzchnia tarasu. Coraz częściej wykonuje się również schody z kostki. Tarasy z kostki brukowej to funkcjonalność, trwałość oraz ogromne możliwości aranżacyjne. Obecnie kostka brukowa przybiera rozmaite struktury, kształty i występuje w przebogatej kolorystyce. Warto więc rozważyć jej wykorzystanie nie tylko w standardowej odsłonie.
, 16 kwietnia 2017

Jak i kiedy siać trawę, czyli zakładanie trawnika krok po kroku

Jak i kiedy siać trawę, czyli zakładanie trawnika krok po kroku

Trawnik jest jednym z najbardziej efektownych elementów kompozycyjnych, które możemy zobaczyć w polskich ogrodach. Dobrze pielęgnowany trawnik jest dobrym tłem dla krzewów, kwiatów i drzew ozdobnych. Trawnik poprawia mikroklimat ogrodu delikatnie zwiększając wilgotność powietrza. Warto go stosować zarówno w małych jak i dużych aranżacjach. Sianie trawy jest na tyle proste, że z powodzeniem możemy wykonać je samodzielnie. Tu pokażemy, jak siać trawę krok po kroku. Zobacz też, jak wygląda pielęgnacja trawnika, który dopiero został założony.
, 13 lutego 2017

Tarasy drewniane - aranżacje, ceny, opinie, możliwości, porady

Tarasy drewniane - aranżacje, ceny, opinie, możliwości, porady

Drewno to naturalny materiał, którego chętnie używamy do tworzenia efektownych aranżacji zewnętrznych. Doskonale komponuje się z pobliską roślinnością i zwiększa spójność budowli z naturą. Drewno jest też chętnie wybierane na tarasy. Poniżej przedstawimy najważniejsze wady i zalety tarasu drewnianego, oszacujemy ceny i podpowiemy, które drewno na tarasie będzie najlepszym zakupem.
, 24 grudnia 2016

Schody z kostki brukowej lub granitowej - ceny, porady i wszystko, co warto wiedzieć

Schody z kostki brukowej lub granitowej - ceny, porady i wszystko, co warto wiedzieć

Schody z kostki brukowej łączą w sobie walory estetyczne, dużą wytrzymałość oraz odporność na działanie zmiennych warunków pogodowych. Nowoczesne rodzaje kostki coraz częściej stanowią atrakcyjną alternatywę dla betonu, płytek gresowych oraz klinkieru. Wytrzymują większe obciążenia i nie wymagają konserwacji. Ponadto są coraz częściej wybierane jako materiał do wykończenia nawierzchni wokół domu i w ogrodzie. Poniżej podpowiemy krok po kroku, jak wygląda układanie kostki na schody, jakie są jej możliwości oraz ceny.
, 16 kwietnia 2017

Balustrady na schody, balkon i taras - ile kosztują i które wybrać?

Balustrady na schody, balkon i taras - ile kosztują i które wybrać?

Balustrady stanowią efektowne dopełnienie każdego tarasu i balkonu, jak również schodów wewnętrznych i tych na zewnątrz domu. Z jednej strony zamykają przestrzeń, z drugiej podnoszą poziom bezpieczeństwa użytkowników. W ofertach wykonawców znajdziemy wiele typów barierek. Które z nich warto wybrać? Na to pytanie odpowiemy poniżej.
, 7 maja 2016

Zadaszenie tarasu krok po kroku - cena, formalności, projekty

Zadaszenie tarasu krok po kroku - cena, formalności, projekty

Zadaszenie tarasu niesie za sobą same korzyści. Daszek nad tarasem pozwoli cieszyć się czasem spędzanym na świeżym powietrzu niezależnie od aury panującej na zewnątrz. W lecie dach nad tarasem zapewni nam upragniony cień, w słotną pogodę ochroni nas przed deszczem. Jednak zanim zabierzemy się do budowy powinniśmy dowiedzieć się jak najwięcej o tym jak prawidłowo wykonać zadaszenie tarasu oraz co na ten temat mówi polskie prawo. Czy potrzebne będzie pozwolenie budowlane? Z jakich materiałów wykonać zadaszenie tarasu? Poniżej przedstawiamy najistotniejsze informacje z tego zakresu.
, 20 maja 2017

Drewniane tarasy DLH - ogrody przydomowe miejscem spotkań z naturą

Drewniane tarasy DLH - ogrody przydomowe miejscem spotkań z naturą

Czy można wyobrazić sobie coś przyjemniejszego niż poranna kawa spożywana na przydomowym tarasie przy akompaniamencie śpiewających ptaków, w ciepłych promieniach słońca, wśród roślin i kwiatów? Chyba nie. Aby marzenie to miało szansę na realizację musimy zadbać o odpowiednie otoczenie naszego domu. Sprawić by było miejscem spotkania domu i ogrodu.
, 16 lutego 2017

Jakie krzewy na żywopłot?

Jakie krzewy na żywopłot?

Chronią ogród i taras przed wścibskimi spojrzeniami i przed wiatrem, a do tego zdobią ogród – żywopłoty. Ich gąszcz oraz owoce niektórych gatunków zwabiają ptaki, dzięki czemu nasz ogród ma sprzymierzeńców w walce ze szkodnikami. Jak wybrać rośliny na żywopłot?
, 26 kwietnia 2016

Gdzie znaleźć idealne projekty ogrodów przydomowych?

Gdzie znaleźć idealne projekty ogrodów przydomowych?

Stworzenie pięknego i funkcjonalnego ogrodu przydomowego z charakterem nie należy do prostych zadań, dlatego warto powierzyć je fachowcom lub skorzystać z gotowych projektów. Nawet jeśli nie będziemy w stanie zaprojektować go samodzielnie, warto przejrzeć interesujące projekty ogrodów, poznać podstawowe zasady w aranżacji zielonych przestrzeni, pielęgnacji trawnika, rozmieszczenia drzewek ogrodowych i krzewów ozdobnych oraz odpowiedzieć sobie na pytanie - jakie chcemy, aby spełniała ona funkcje.
, 23 grudnia 2016

Jakie kwiaty na balkon wybrać?

Jakie kwiaty na balkon wybrać?

Piękny, wielobarwny i pachnący balkon - alternatywa ogrodów przydomowych dla mieszkańców bloków. Jak wybrać rośliny balkonowe spośród tak bogatej i kolorowej propozycji sklepów ogrodniczych? Jak sprawić, żeby nasza aranżacja zachwycała przez większą część roku? Jakie kwiaty wybrać? Jakie jeszcze rośliny będą się z nimi idealnie komponowały?
, 3 marca 2017

Ile kosztuje urządzenie i aranżacja ogrodu?

Ile kosztuje urządzenie i aranżacja ogrodu?

Ogród jest miejscem w którym chętnie spędzamy słoneczne dni. Jego przestrzeń powinna być możliwie jak najbardziej funkcjonalna, a jednocześnie estetyczna. Idealna aranżacja ogrodu, wszystkich krzewów ozdobnych i drzewek, a także ścieżek, tarasu i podjazdu do garażu wymaga przygotowań. Podstawą jest umiejętne rozplanowanie przestrzeni, przejrzenie projektów ogrodów i wybór własnego oraz przygotowanie wstępnego kosztorysu. Dzięki temu będziemy dobrze przygotowani do wydatków, a prace aranżacyjne będą przebiegały w zorganizowany sposób.
, 26 kwietnia 2016

Płytki mrozoodporne - czym się charakteryzuje tego typu terakota?

Płytki mrozoodporne - czym się charakteryzuje tego typu terakota?

Wybór odpowiednich płytek dedykowanych na zewnątrz (jak na przykład płytki na taras lub schody wejściowe) nie należy do najłatwiejszych. Różnorodne faktury i wzory mają drugorzędne znaczenie. Znacznie istotniejsze są parametry techniczne, które stanowią gwarancję trwałości nowych nawierzchni. Jednym z najistotniejszych parametrów, na które należy zwrócić uwagę jest mrozoodporność terakoty. Warto zapoznać się ze specyfiką i przeznaczeniem płytek podłogowych mrozoodpornych. Dzięki temu łatwiej nam będzie dokonać optymalnego wyboru.
, 27 kwietnia 2016

Koszt budowy tarasu z betonu

Koszt budowy tarasu z betonu

Tarasy betonowe są eleganckimi i efektownymi elementami architektury domu. Dobrze wykonany taras betonowy może stanowić przyjazne przedłużenie salonu. Taras jest miejscem, w którym chętnie wypoczywamy w letnie, ciepłe dni, zatem warto zapoznać się z kosztami jego wykonania. Koszty będą uzależnione między innymi od wielkości konstrukcji, rodzaju podłoża, grubości wylewki oraz ukształtowania terenu.
, 25 kwietnia 2016

Płytki na taras, kostka brukowa, a może deski? Wybieramy najlepszy materiał!

Płytki na taras, kostka brukowa, a może deski? Wybieramy najlepszy materiał!

Wybór materiału na wykończenie powierzchni tarasu w ogrodzie nie jest rzeczą prostą. Pamiętajmy, iż materiał wykończeniowy ma nie tylko znaczenie wizualne - równie ważna jest jego trwałość oraz późniejszy komfort użytkowania. Na szczególną uwagę zasługują płytki na taras, deski tarasowe, beton stemplowany, płyty betonowe oraz taras z kostki kamiennej - czyli podstawowe materiały budowlane.
, 16 kwietnia 2017

Ile kosztują okna tarasowe z drzwiami?

Ile kosztują okna tarasowe z drzwiami?

Drzwi oraz okna tarasowe otwierają wnętrza pomieszczeń i efektownie doprowadzają promienie słoneczne. Niegdyś stosowano wyłącznie tradycyjne okna PCV i drzwi jedno, lub dwu skrzydłowe. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne cenowo, jednak posiada dość duże ograniczenia rozmiarowe. Alternatywą dla tradycyjnych okien i drzwi tarasowych stały się konstrukcje harmonijkowe, przesuwne oraz HS. Wszystkie te typy okien charakteryzują się nieco innymi walorami użytkowymi.
, 5 lutego 2017

Aranżacja ogrodu przy domu jednorodzinnym

Aranżacja ogrodu przy domu jednorodzinnym

Własny ogród to jedna z największych zalet posiadania domu jednorodzinnego. Zielony ogród, drzewka ogrodowe pod którymi możemy spędzać gorące popołudnia i kolorowe krzewy ozdobne cieszą nasze oczy. Wiosną i latem cieszy zieleń drzewek i zielony, uważnie pielęgnowany trawnik, a jesienią kuszą złocistymi barwami, a w zimie zachęcają do lepienia bałwana i wojen na śnieżki. Do tego taras, na którym zawsze można zrobić grilla i posiedzieć w spokojny, ciepły wieczór. Warto zainwestować w przydomowy teren by nadać mu wspaniałe, niepowtarzalne oblicze.
, 27 kwietnia 2016

Mój ogród po 30 latach

Mój ogród po 30 latach

Za nic na świecie nie wymieniłabym swojego ogrodu na inny… Niepotrzebne mi są wymyślne projekty ogrodów, drogie krzewy ozdobne i wymyślne budowle. Kwitnące kwiaty, kojąca zieleń drzewek i krzewów ogrodowych oraz śpiew ptaków przywodzą mi na myśl czasy, które poświęcałam z mężem na pielęgnację skrawków przydomowej zieleni… Dzisiaj podstarzałej pani na emeryturze (mam 62 lata) przebywanie w ogrodzie sprawia ogromną radość i uwielbiam te momenty, w których mogę nacieszyć się zapachem bzów przesiadując na tarasie lub własnymi pomidorami z ogródka w pełni lata.
, 26 kwietnia 2016

Taras - wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Każdy dom może posiadać elegancki taras, który podniesie jego walory użytkowe i ozdobi zewnętrzną aranżację ogrodową. Taras może stanowić efektowne przedłużenie salonu, a co za tym idzie, wyprowadzać mieszkańców na zewnątrz aranżacji. Wyposażony w eleganckie meble ogrodowe będzie komfortowym miejscem wypoczynku dla całej rodziny.

Taras wychodzący na balkon zazwyczaj posiada konstrukcje betonową. Wylewka z tego tworzywa zabezpiecza nawierzchnie przed niszczącym działaniem wilgoci oraz zmiennych temperatur. Nasz betonowy taras może zostać wykończony efektownymi, mrozoodpornymi płytkami. Innym wartym uwagi rozwiązaniem jest taras z drewna. Zarówno egzotyczne jak i rodzime drewno doskonale wpisuje się w architekturę ogrodów. Drewniany taras może być efektownym przedłużeniem budynku, wyposażony o drewniane meble ogrodowe staje się unikalną ozdobą. Niestety taras z drewna nie jest tak odporny jak betonowe odpowiedniki wykończone płytkami ceramicznymi. Drewno wymaga regularnej impregnacji, która uchroni je przed atakiem szkodników, nadmierną wilgocią oraz działaniem ujemnych temperatur. Drewniany taras może być trudniejszy do utrzymania w idealnym stanie, jednak świetnie sprawdza się przy ogrodach zainspirowanych stylem naturalistycznym. Niemal każdy taras z drewna może być luksusowym miejscem spotkań z naturą.

Ciekawym rozwiązaniem jest taras z drewna firmy DLH. Jest to czołowy, świtowy producent elementów drewnianych, przystosowanych na zewnątrz. Taras z drewna DLH może być trwały, efektowny, a jednocześnie bezpieczny w użytkowaniu. Dodatkowe drewniane meble ogrodowe zwiększą jego zalety praktyczne i sprawią, że taras stanie się wizytówką całego domu.

Jeśli interesuje Cię budowa tarasów, zapraszamy do działu poniżej. Podpowiemy ci jak powinien wyglądać drewniany taras, w jaki sposób wybudować taras z betonu, a także jak ozdobić przydomową aranżację ogrodową. Na dole strony znajdziesz listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij