Tarcza do szlifowania betonu - którą wybrać? Rodzaje, ceny, opinie, najlepsi producenci
Chcąc wygładzić powierzchnię betonową, możemy posłużyć się specjalnymi tarczami do betonu. Ich zadaniem jest usuwanie wszelkich nierówności i zanieczyszczeń. Najczęściej mocuje się je bezpośrednio do szlifierki. Warto zapoznać się ze wszystkimi rodzajami tarcz, jak i również przekonać się, jacy producenci są w tej chwili najczęściej polecani.
Jeśli planujesz budowę domu, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.
Z tego artykułu dowiesz się:
Tarcza do szlifowania betonu - rodzaje i zastosowanie
Zanim przejdziemy do ogólnego podziału tarcz do szlifowania betonu, wcześniej warto skupić się na samej ściernicy. Jest to narzędzie ścierne, które składa się z ziaren odpowiedzialnych za ścieranie, czyli szlifowanie różnych materiałów. W tym przypadku interesuje nas tarcza do szlifowania betonu, dlatego ziarna muszą być odpowiednio twarde, by poradzić sobie z opornym materiałem.
Ściernice możemy podzielić pod względem kształtu na
- Trzpieniowe - tarcze trzpieniowe wyróżniają się tym, iż można je wykorzystać w trudno dostępnych miejscach. Szczególnie w narożnikach, jak i również przestrzeniach profilowanych. Tarcze trzpieniowe zdecydowanie częściej wykorzystywane są do szlifowania metalu niż betonu. A może zainteresuje cię także ten artykuł o chudym betonie?
- Tarczowe - zwane inaczej talerzowymi. Mocuje się je do szlifierek kątowych. Wyróżniają się obecnością segmentów, dzięki czemu zachowanie jest efektowne szlifowanie betonu.
- Garnkowe - tarcza garnkowa do szlifowania betonu, obecnie jest najpopularniejszym rozwiązaniem oferowanym przez producentów szlifierek. Dopasowane są do większości elektronarzędzi. Dzięki temu można wyposażyć się w tarcze o różnych parametrach, dopasowując je odpowiednio do konkretnych prac. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź zebrane w tym miejscu artykuły o betonie.
Tarcza garnkowa do szlifowania betonu jest najpopularniejszym elementem służącym do ścierania powierzchni betonowych, jastrychowych czy też murowanych.
Ze względu na rodzaj ziaren ściernych wymienimy najpopularniejsze tarcze diamentowe. Jest to element, który poradzi sobie zarówno z betonem, kamieniem, żelbetem, cegłą, ceramiką, gresem, jak i również granitem, czy też marmurem. Tarcza diamentowa w swojej budowie zawiera diament, jednocześnie zawierając w sobie otwory chłodzące. Otwory pozwalają na zwiększenie eksploatacji całego urządzenia.
Tarcza do szlifowania betonu może być podzielona jeszcze pod względem segmentów. Wyróżnia się tarcze jednosegmentowe oraz dwusegmentowe. Ponadto tarcze posiadają różny kształt segmentów. Najpopularniejsza jest segmentowa tarcza w kształcie prostych odcinków wokół obwodu tarczy. Dostępne są jednak również segmenty w kształcie litery S, U, V, a także przypominających trójkąty. Jeśli szukasz więcej informacji, przeczytaj także ten artykuł z poradami na temat wiercenia w betonie.
Tarcza do szlifowania betonu - najpopularniejsi producenci oraz przykładowe ceny
Poniżej znajdują się przykładowe ceny tarcz do szlifowania betonu wyprodukowane przez najpopularniejsze firmy:
- Tarcza diamentowa GEKO S125 -76,30 zł
- Tarcza diamentowa GEKO, z podwójnym segmentem 125 mm * M14 mm - 43,00 zł
- Tarcza diamentowa GEKO 125*M14 Turbo - 43,00 zł
- Tarcza diamentowa In Corpore 125 mm - 39,70 zł
- Tarcza garnkowa do szlifowania betonu Geko 125 mm, z podwójnym segmentem - 44,30 zł
- Tarcza garnkowa do szlifowania betonu i do kamienia, Dedra 125 mm - 227,40 zł
- Segmentowa tarcza Dedra 180 mm - 218,47 zł
- Segmentowa tarcza Dedra 125 mm - 162,43 zł
- Segmentowa tarcza Dedra 115 mm - 137,27 zł
- Tarcza diamentowa Dr.Schulze 180 mm - 463,78 zł
- Tarcza garnkowa GD-CW 125 mm UP do kamienia i betonu, Hilti - 308 zł
- Segmentowa tarcza do kamienia i betonu Hilti - 429,90 zł
- Tarcza szlifierska SPX Uniwersalna do kamienia i betonu Hilti - 331 zł
- Tarcza szlifierska SX Fine Finish Diamond Cup 125 mm, do wykańczania powierzchni, Hilti - 436 zł
- Dysk diamentowy do betonu, Bass 125 mm - 12,00 zł
- Dysk diamentowy Modeco, 125 mm - 236 zł
- Tarcza szlifierska 125 mm segmentowa - 34 zł
- Dysk diamentowy Metabo, 125 mm - 27,00 zł
- Dysk diamentowy do szlifowania betonu Turbo, 125 mm - 22 zł
- Tarcza szlifierska do betonu i kamienia Rubi - gr. 400 - 36 zł
- Tarcza szlifierska do betonu i kamienia gr. 100 - 36 zł
- Kamienie szlifierskie do betonu 180 mm, Verke - 59 zł
- Kamienie szlifierskie do betonu 115 mm - 20,00 zł
- Kamienie szlifierskie do betonu 125 mm - 25 zł
- Kamienie szlifierskie do betonu Inco 10 mm - 25 zł
Powyższe ceny, jeśli chodzi o tarcze diamentowe i inne, są dość mocno zróżnicowane. Dlatego warto mieć na uwadze dokładnie takie parametry, jakie okażą się niezbędne podczas wykonywania naszych prac remontowych. Nie zawsze musimy się posługiwać tarczami do szlifowania wyposażonymi w podwójne segmenty lub segmenty o specjalistycznym kształcie. Zdecydowanie częściej z powodzeniem posłużymy się podstawowymi tarczami.
Jeżeli jednak chodzi o wybór producenta, to w tym przypadku na pewno nie opłaca się oszczędzać. Ponieważ markowe tarcze do szlifowania betonu (np. tarcze diamentowe) wyróżniają się zdecydowanie większą trwałością oraz żywotnością. Dlatego wydając nawet kilkaset złotych na jedną tarczę, możemy zyskać pewność wieloletniej eksploatacji. Powyżej zostały przedstawione przykładowe ceny markowych oraz zwykłych tarcz do szlifowania betonu. Na podstawie tego zestawienia, podjęcie decyzji będzie zdecydowanie łatwiejsze. A może zainteresuje cię także artykuł o betonie wodoszczelnym?