Szerokie zastosowanie taśm LED we wnętrzach

Taśmy LED to elastyczne paski wyposażone w diody LED. Są one często stosowanym rozwiązaniem ze względu na łatwość montażu i różnorodność zastosowań. Każda dioda LED na taśmie może emitować światło w jednym lub wielu kolorach, w zależności od modelu. Mogą być zamontowane w szafach, garderobach lub jako podświetlenie lustra w łazience, a także pod szafkami kuchennymi.

W sypialni nowoczesne, stylowe i energooszczędne taśmy LED są wyjątkowo popularne. Zapewniają możliwość zmiany intensywności oświetlenia w zależności od pory dnia i naszych preferencji. Od doboru oświetlenia zależy komfort oraz nastrój, a także jakość wypoczynku. Poza tym wpływa ono także na estetykę i klimat wnętrza, co w sypialni ma ogromne znaczenie.

Idealna taśma LED do sypialni – co wziąć pod uwagę?

Barwa światła. Zdecyduj, jaka barwa światła odpowiada Twoim upodobaniom i potrzebom. Wybierz kolor, który pomoże Ci zbudować odpowiedni nastrój w sypialni. Taśmy LED występują w szerokim wyborze odcieni – jak m.in. chłodny biały, ciepły biały czy neutralny. Wygodnym rozwiązaniem są taśmy LED wyposażone w ściemniacz, dzięki któremu można dopasować intensywność oświetlenia.

Jasność. W parametrach każdej taśmy sprawdzisz jej jasność. Najlepszym wyborem jest taśma LED z opcją regulacji jasności. Upewnij się, czy ma odpowiednią moc świetlną, by zagwarantować sobie najwyższy komfort i uniknąć efektu oślepiania. Częstym wyborem są taśmy 14,4 W, które sprawdzą się jako podstawowe źródło światła, a także jako oświetlenie ozdobne.

Parametry techniczne. Przeczytaj o mocy taśmy, napięciu zasilania, sprawdź także IP (symbol ochrony przed pyłem czy wpływem wilgoci). Wybrane modele mogą też mieć dodatkowe funkcje.

Zdalne sterowanie. Warto wybrać oświetlenie inteligentne, czyli m.in. taśmy LED sterowane zdalnie, by w każdej chwili móc dostosować efekt w zależności od potrzeb i nastroju. Większością z nich można zarządzać z poziomu dedykowanej aplikacji mobilnej. Chętnie kupowane są też taśmy, które mogą być częścią systemu Smart Home.

Szeroki wybór taśm LED oraz innych produktów oświetleniowych do sypialni oraz innych wnętrz znajdziesz w ofercie Ledvance: https://eshop.ledvance.pl/.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny